Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja HydroGaraža

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: Moja HydroGaraža

No pa da nadaljujem začeto zgodbo - Maseratijev motor si vseeno zasluži malo podrobnejšo predstavitev - zato še dve fotografiji:

OK

LP

Citroënovc

Comment

spodaj ga sploh še gledal nisem, je še privijačen na ohišje, sicer pa za 9-10 tisoč € dobiš že zalo spodeoben sm, torej ceneje, ko nov C4!
      osebno vem kaj bi kupil
      v zadnjem avto bildu so sicer brezvezne primerjave, kaj je boljši nakup recimo rabljen golf ali nova dacia, poznamo rezultate nemci so pač nemci. V enem od parov-avti do 20t € je primerjava c4 in ferarri... dost prezvezna, a zmagal je celo C4 coupe z 1,4l motorjem

Comment

Ja spodaj je monotono črn - pa tudi dno pod motorjem je kar ulito in ima le nakazano reliefno dno karterja - očitno so tovrstne miniture res namenjene predvsem temu, da ostanejo za vedno privijačene na podstavek ...

Jah itak, da tebi ali pa meni čustva prevladajo in bi za 10kEur nabavila raje SM - samo bi pa potem imela kar resne probleme najti nekoga, ki bi ga redno mehansko servisiral :(
        OK

LP

Citroënovc

Comment

Tale sicer ni hidravličar (no, vsaj v tejle predvojni verziji ne) - pri meni je že od ranih otroško/najstniških let.
          1:24 bburagov Traction 15Six - no pa malo so ga po naročilu očitno naredili ;)

OK

LP

Citroënovc

Comment

no slika 6cyl z desne si imel neko željo
            Attached Files

Comment

O super ... skratka - Maistova interpretacija tele strani motorčeta completely sucks :(
              OK

LP

Citroënovc

Comment

a si gledal kaj kolekcijo španske firme Altaya?
                1:43 DS karavan prodajajo za 23 €! Zanima me kakovost, po moje je to nekakšen španski solido?

http://www.altaya.es/categorias.php?...ria=miniaturas

Comment

Originally posted by garac
                  a si gledal kaj kolekcijo španske firme Altaya?
                  1:43 DS karavan prodajajo za 23 €! Zanima me kakovost, po moje je to nekakšen španski solido?

http://www.altaya.es/categorias.php?...ria=miniaturas
                  Sem gledal - njihove miniature sestavljajo recimo serijo "Nos Cherez Voitures d'Antan". Zaenkrat imam od nje doma CX - ta srebrn na uvodnih fotkah.
                  In?
                  Sama detaljiranost interierja je izjemna - ima pa zunanjost ene par felerjev - pa še poimenovali so ga 2200 Prestige (?!?!) - rdečkasta verzija taiste firme je pa 2400 Pallas in je primerno poimenovanje. Sem pa zasledil na eni strani, da je konkretno tale CX precej slab primerke Altayine kolekcije in da so na splošno baje precej dobre zadeve ...
                  Sam imam (upam da res) nekje v neznanem prostoru na poti k meni ID 19 Break (1960) - taka modra - ko/če jo dobim - poročam.

Tule dobiš miniature iz omenjene serije po 11Eur/kos:
                  http://www.journaux.fr/liste.php?sousfam=344&collec=1
                  Je pa s poštnino do Slo križ - za en primerek cca 28Eur (?!?!?!?) - ampak za 10 primerkov pa nekaj v stilu 33Eur. TAko da, če se zorganizira kak group buy - se pa že splača ...
                  Obenem držijo na teh straneh tudi Passion Citroën (tudi po 11Eur), pa Voitures francaises (Norevove zadeve) po 10Eur, pa DS Collection pa TA Saga ipd ...
                  OK

LP

Citroënovc

Comment

No pa je prispela prva pošiljka: se reče iz serije Passion Citroën sledeče miniature 1:43 (+ pripadajoča revija):
                    - GS 1015 (1971)
                    - GS Birotor (1974)
                    - Visa 1000 Pistes (1983) //ja, OK, NI hidravličar - ampak je pa res lepo narejena ...
                    - BX 16TRS (1984)
                    - BX 4TC (1986)

In?

Vtisi so mešani ... Ravno pri obeh BXih so ga ORNK posrali - namreč kvaliteta izdelave/sestavljanja :(
                    Namreč - pri TRSki sem dobil zdrgnjen odbijač (bo treba barvat jovo na novo) - se vidi da so avto sestavljali, ko je bila barva še sveža :( + ene par felerjev v kabini (slabo prijela barva, ipd) ...
                    Pri 4TC pa pri voznikovem sedežu MANJKA :( vzglavnik plus hrbtni del naslona - se vidi da je bil priliman - ampak, da je očitno odpadel tekom proizvodnje neznano kam (?!?!) :(
                    Tako da tu bo pa treba še malo modelarskih spretnosti da bo narejen, kot mora biti ...

Ostalo bolj ali manj brez pripomb ...

Zdaj pa čakam, da se najde nekje na poti k meni še en paket ...

PS: slike pridejo tekom prihajajočih dni ... ;)
                    OK

LP

Citroënovc

Comment

No tako, en manjši fotosešn je za mano.

Trenutno je moja hydrogaraža v skoraj polni postavi in merilu 1:43 sledeča:

5erica srednjerazrednih hidravličarjev med 1971 in 1986:

Že levi je postal v realnosti tako redek, da ga je kar za kupiti, če se pojavi prilika:
                      OK

LP

Citroënovc

Comment

Trio kombilimuzin:

Zunaj sem moral dodelati en kup detaljev - ampak interier je pa za 1:43 zelo dobro ulit:

Close up "ta čudnega GS" ;)

Close up BX 16TRS:
                        OK

LP

Citroënovc

Comment

ZA konec pa cukrček - priznam, NI hidravličar - ampak že na fotkah je delovala navihano in kar vabila se je - in ni mi žal - izdelava je superiorna, Visika pa ustrezno nabrita:

OK

LP

Citroënovc

Comment

Oj Citroenovc

Je to ta MP visika kupljena pri tistem avstrijcu preko interneta? Tam sem jo naročil jaz in me zanima, če je to-to?
                            LP

Comment

Ojla,

tale konkretno je direkt iz Francije - ker sem izkoristil dejstvo, da se je tam mudil moj kolega - ki je prijazno založil denarce in nabavil 5 najnovejših pridobitev mi. Je pa iz enake serije, ja ...
                              Kar se izdelave in podrobnosti tiče - pravi biserček.

Ti si jo že naročil? Po mojih izkušnjah bo trajalo cca 10 dni od dne, ko si poslal $$ - glavni krivec za to je pa naša ultrapočasna pošta - sem gledal takrat na tracking cifri - v SLO je paket prišel v sredo!!! - jaz sem ga dobil pa v soboto - pa še to ne bi - če ne bi šel osebno vprašat, kaj je zdaj z mojim paketom ... nobenega obvestila ni poštar pustil, nič ni zvonil, NIČ!!
                              OK

LP

Citroënovc

Comment

Uf, že na dobavo bom moral čakati kake 4 tedne, pol pa še pošta...jao jao.
                                Me pa veseli, da gre za isto serijo - ravno takšno MP viso bi rad kupil.
                                LP

Comment

Working...
                                X