Announcement

Collapse
No announcement yet.

chip tuning

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• chip tuning

lep pozdrav!

nekaj casa me ni bilo gor pa bi vseeno zdaj nekaj vprasal!

kaj mislite o cip tuningu na c3 1.4 hdi 16v!

sem se narocil v petek 28.12 pri rsr!

vlagno naj bi imel malo čez 110 konjev in nekje 250 Nm navora!

kaj menite o vzdrzlivosti , glede na to d aga ne mislim cel cas priganjat v obrate pa nevem kaj!

mislite da je to ta vržen denar ali se splaca?

lepo prosim za odgovor!

lep dan vsem!

uroš

Re: chip tuning

Ti kar čipni, pa pamet v glavo ko boš v C3 krotil teh 110 turboditelskih konjev.

Moja Xsara že dobra 4 leta brez težav vzdržuje napihnjenost.

LP Čojko
    sigpic

Comment

Jaz imam chipano xsaro hdi 110/136-140km pri rsr. (nisem dal na valje!)
      Chipano imam 2 leti pa še mal, in vse brez problemov. Le mrzlo ne gonim nad 3000obr. in po daljši vožnji počakam par sekund predem ga vgasnem in vse je OK. Pa to zadnje velja za vse disle chipan or not! poraba je ostala ista oz. malo manjša. Ampak vozim hitreje kot prej
      razlika je očitna najbolj pri pospeških od 60-100 ali 80-120-180
      Sicer jaz ne delam grozno veliko km/leto. Ampak uživam v vožnji ...
      Najbolj se pozna na kakšnem klancu ko sploh ne prestaviš od 5 prestave navzdol
      Me pa res zanima kako bo teh 110km izgledalo na C3 ......... letel bo kot metek, torej pazi se!!
      Kar me moti je to da ni 6 prestave

Comment

Samo čipanje ne bo skodovalo, lahko škodiš samo ti, če boš potem avto gnal do daske. Na splošno se izboljšajo vozne lastnosti (motorja), če izkoriščaš višek moči pa je bolj obremenjena sklopka, prenosi gibanja in še kaj, samo to ni noben problem.
        Naj omenim, da je čipanje brez kasnejše homolgacije in prijave pri ustreznih organih in zavarovalnici prekršek oz. zavarovalniška prevara....
        - Ni težko biti svetovni prvak, če živiš v svojem svetu. -

Comment

zadnjič sem glih ob pospravljaju naleto na katalog od RSR-a za enga bmw-ja ko so ga testiral na 3 različne moči... oni rajš uporabljajo taprvo.. vse v mejah normale... vse ostalo je riziko... pri 3 varianti pa sami pravijo da bo hitro šlo kaj v maloro... poleg je še pa vetrnica od turbine, ki je zanič... tak, da ti ej hitro jasno, da je že extreme....

tak kot so ti napisali... lešpo zagrej pa lepo uhladi mašinco, pa bo vse delalo kot treba...
          The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
          www.citroen-tuning-slo.com

Comment

je že kdo čipal C5 2.0 HDI?

Comment

Letnik ? Oz. koliko uradnih KM 110 ali 138 ?
              Jaz imam xsaro hdi 110 chipano pri RSR . Vse dela bp. Na daljše ture (jih ni veliko) ga pustim par sekund v prostem teku in mrzlega nikoli ne gonim do konca.
              Stric ima pasata 110 na 140KM in je chipal pri 30000km ima zdaj okoli 230000km brez napak.
              Za druge chiparje ne vem ker nimam izkušenj. Sicer pa uporabi iskalnik piše vsega in svašta. Plusi in minusi.
              Jaz minusov še nisem našel

Comment

Poišči pod uporabnik Dvorjan na tem forumu in boš sigurno našel mariskaj napisanega. Jaz imam tudi Xsaro 2.0 HDI 110KM načipano (tuning box) na izmerjenih 127KM (tudi ogromno napisanega tu gor).

Lp Čojko
                sigpic

Comment

Imam C5 l.2004, lani sem pri rsr čipal 2.0 Hdi 110 KM na okrog 136KM, pa navor se poveča, tako da nežno speljevanje na mokrem postane pravilo! Prej sem imel Xsaro 2.0 Hdi, sem jo tudi čipal 90KM na 110 KM, tudi pri rsr.
                  Pri obeh avtih brez problema, samo pamet pri vožnji! Pa najprej preiskusi zmožnosti in varnostne sisteme (esp in ostalo). Ampak ne na cesti ampak po kakšnem večjem in bolj odmaknjenem parkirišču.
                  Poraba ni nič večja, če voziš isto naprej. Pri polnem gasu pa kaže računalnik skoraj liter več, je pa tudi končna hitrost po števcu skočla za več kot 15km/h.

LP Robi
                  Velikost JE pomembna!!

Comment

Ali je možno čipati tudo 2.0 VTS 100kw na več, ali je to omejeno le na dizel motorje?

Comment

Omejeno je na motorje s turbinami!

LP Čojko
                      sigpic

Comment

ravno omejeno ni. problem so rezultati čipanja atmosferskih motorjev ki ne dajo nekih konkretnih rezultatov, kot v primeru turbinskih, brez dodatnih predelav pred čipanjem
                        C4 2.0 HDi - Golf TDI killer

Comment

če imaš na neturbinskem motrju čip dobiš premalo za tist denar.. razen če imaš kake predelave (odmične, celotni izpuh,......) pol ja drugač pa škoda...
                          The Only Way Is Up!!!!

CTS Team
                          www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Working...
                          X