Announcement

Collapse
No announcement yet.

2CV - akustika

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 2CV - akustika

Uejla!

Ima mogoče kdo kakšno zamisel kako izdelati KVALITETNO akustiko v spačku? Razmišljam o prenosnem mp3-player-ju, katerega izhod bi primerno ojačal in ozvočil. Moj cilj ni jakost temveč čistost. Seveda bi vse skupaj lično prikril, da mi kakšen bebec ne razreže strehe!!!

Kaj predlagate? 2x visokotonci spredaj + 2x 3-sistemski zvočniki zadaj + ojačevalnik?? Kateri?? Kje???
    <<< VEDNO PIHA KONTRA >>>

Re: 2CV - akustika

visokotonci, DA sem jih imel v armaturki, pa se mi zdi bolje, kot jih imajo nekateri v višini glavo (gor ob snčnikih) na vrata nebi nič tlačil, le še zadaj en dober (box namesto police) pa en vufrček pa jačevalec, ampak žal je kakec, če želiš v avtu tudi spat?

Comment

Če že imaš prenosni mp3 player, si omisli ojačevalec z AUX-IN, mislim, da se tko reče... recimo moj Blaupunkt ima to varianto... KLIKNI
      To je zdej neka osnova... zdej se pa morš odločit kako boš prednji sistem zrihtal... za moje pojme je najboljše nardit panele za vrata in not vtaknit vsaj 13-ke, ki jih dobiš v kompletu s tweeterj, katere montiraš nekam na armaturko... v prtljažnik pa mali wooferček, že s 25-imi litri lahko nek dobr bas stisneš vn.

Je pa tud vprašanje dnarja in volje...

Skrt
      Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Kako naj spim v avtu, če sem bolj dolg kot cel prostor za potnike?!?
        Kako pa naj izgleda tale box? Polica verjetno izpade bolj praktična. Na njej dva zamaskirana zvočnika. Ojačevalnik pod sprednjo poličko ali pa pod polico zadaj. Vsekakor vse mora biti čim manj vpadljivo.

Kdo od spačkarjev ima dobro poštiman zvok!?

Comment

ja za svoje pojme sem imel jazst!
          ampak panele na spačkova vrata je kriza? kam pa? v predel nog pred sedežem? Kje pa bomo sedeli mi ki smo bolj veseli? Skrt, mi2 oz mi3je se že tako bolj na tesno peljemo s spako! pa še kit bo padel z vrat!
          Meni ni bila fora, da je glasno, ampak da je jasno
          Mogoče Karas, da ima dobro poštimano, mužo, pa še kdo?
          Lesi je mel v starem spačku dober zrihtan, za ne velik dnarja

Comment

V Vilenici je bil en čarli če se ne motim z MB tablicami k mu je žgalo muziko dost solidno in še naglas - vsaj koliko se spomnim.

Comment

ja oni pa je od exsplosion team

Comment

Ne bi vedu na pamet, najboljše je, da na samem srečanju mal prešnofaš...

skrt

Comment

Mužo ima v svojem spaku z malo dela dobro poštimano muziko,in lepo se sliši-čisto.Ivek iz MB,je imel muziko za tekmovanja,saj je na nekem tekmovanju celo zmagal-najglasnejši cabrio.Kolega iz kopra je prednje zvočnike "skril" v kote(pršute),pri nogah.Ojačevalec lahko daš pod sedež.
                  mon,votre,AMI

Comment

ne vem, ce se pubi kaj bere tole, pri njemu je svojcas prav fenomenalno igralo

Comment

Ja, vidim, da je tule tema bolj živa.....sem ti zapisal že v unem delu o 2CV...pa evo copy:

Spaček lahko zelo lepo poje...pa naglas tudi.

Prvi korak, ki ga moreš naredit za dober zvok, je izdelava panelov za na sprednja vrata, v katere potem zmontiraš zvočnike. Svetujem 16,5 cm + tw ločen sistem, vezan preko ojačevalca.
                      V prtljažnik sub 12" z vsaj 300 RMS in pojačalo z ustrezno močjo za pogon omenjene dobrote.....

Jaz sem imel spredaj magnat stratus 16+tw (120 RMS) na phase linear .4 kw (2x70 RMS na 4 ohm), v prtljažiku pa amp SPL dynamics dig 1450 (1kw RMS/1 ohm) in sub SPL dynamics D2+2 500 W RMS.
                      Ko na novo zrihtam spaka, bomo pa še vidli kaj bo....

Ti lahk prlimam slike od mojih panelov, da boš vedel kako naredit, če te zanima.....

Aja, pa zadnji zvočniki so čist brez veze, če maš spredi dobro poštimano....jaz jih bom po vsej verjetnosti kr ven zabrisal, da bo več placa na polici........

GLP
                      2CV Pjepč

Comment

[QUOTE=pubi2cv]Ja, vidim, da je tule tema bolj živa.....sem ti zapisal že v unem delu o 2CV...pa evo copy:

>>tudi jaz....

Nočem panelov na vratih. Bi montiral dva visokotonca spredaj, nekje pod aramturko. V prtljažnik pa dva dvosistemska. Na neke vrste zložljivi polici. Vse skupaj bi fural ojačevalec, ki ojača AUX.

Se pa sprašujem kako bi se takšna postavitev slišala z odprto streho. Hmmm........

Comment

Če si se tako odločil, pa pejdi v akcijo... ne boš vedu kako igra, dokler ne probaš...

Mi smo pač podali predloge, glede na kvaliteto zvoka...

Skrt

Comment

[QUOTE=torakiki]
                            Originally posted by pubi2cv
                            Ja, vidim, da je tule tema bolj živa.....sem ti zapisal že v unem delu o 2CV...pa evo copy:

>>tudi jaz....

Nočem panelov na vratih. Bi montiral dva visokotonca spredaj, nekje pod aramturko. V prtljažnik pa dva dvosistemska. Na neke vrste zložljivi polici. Vse skupaj bi fural ojačevalec, ki ojača AUX.

Se pa sprašujem kako bi se takšna postavitev slišala z odprto streho. Hmmm........
                            Čaki mal.....a ti delaš muziko za v avto, ali zato, da jo slišijo drugi, ki stojijo na pločniku ?!? Konfiguracija, kot si si jo zamislil ti je zvokovno slaba.....je pa res, da se ven iz avta pri odprti strehi verjetno bolj čuje kot recimo moj predlog.....Skratka....brez panelov spredaj ne boš dosegel dobrega zvoka....žal.

LP
                            2CV Pjepč

Comment

Vseeno....v primeru, če se premisliš...slikca mojih panelov. Tu so še goli, brez preobleke, da vidiš kako je narejeno. Izdelani so iz krivljene pločevine in 8mm vezane plošče. Distančniki so iz mediapana. Kretnica je v notranjosti panela, ojačevalec pa pod sprednjo polico - pred sovoznikom.

2CV Pjepč

Comment

Working...
                              X