Announcement

Collapse
No announcement yet.

AVTOELEKTIČAR

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• alex
    replied
    Pri Xantii je vzrok problemov z ventilatorjem običajno prežgan kontakt v ključavnici. Poišči topik na to temo.

Če pa dela samo najvišja hitrost, potem je pregorel regulator (max. hitrost ne gre preko regultorja, temveč direktno).

[popravljeno dne 13-1-2003 od alex]

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ventilacija pri Xantii

Tudi meni je pri Xantii break začela crkovati ventilacija (gretje, regulacija, ventilator, gretje zadnje šipe). Ampak zadeva ni čist crknla, ker kakšen dan dela kakšen pa spet ne. Po moje je kakšen problem z elektriko, pa bi rabu obiskat kakšnega avto električarja v Ljubljani ali okolici. Če kdo ve za kakšnega, ki je že imel izkušnje s s takšnim promblemov, naj mi prosim sporoči.

Leave a comment:

• VISAR
    replied
    Tisto plastiko za volanom bos moral odstraniti, docim volana jaz nisem nikoli snemal, je pa res da ce snames se volan imas ogromno prostora.

Leave a comment:

• alex
    replied
    Se mi je zdelo, da vseeno ni treba razdreti pol armaturke, tako kot piše v Haynesu.

Očitno je finta v tem, da je treba razčleniti zajlo v havbi. V Hajnesu pa predlagajo, da snameš še kar nekaj stvari za volanom (in volan), verjetno zato, da lahko z roko sežeš za instrument tablo in tam snameš zajlo. A si moral vseeno sneti tisto plastiko okrog volana, da si prišel do spodnjih dveh vijakov, ki držijo instrument tablo?

Leave a comment:

• VISAR
    replied
    Upam da ne bom komu pokvaril posla ampak zarnice v ZX-u res ni problem zamenjati saj moras odsravfati le nekaj vijakov in sneti zajlo.
    To naredis tako da vzames torks kljuc in odsravfas dva vijaka ki se vidita na spodnji strani zgornjega scita armature plosce ter se dva pri volanu. Ce v volanu nimas vrece je postopek se toliko bolj enostaven.
    Predno bos armaturo potegnil ven razcleni se zajlo za stevec kilometrov pod motornim pokrovom in odsravfaj se ostale vijake ki drzijo stevec pod armaturo....
    Pa se to prej kupi zarnice ki se dobijo na vsaki boljsi pumpi. :)

LP

Leave a comment:

• skrt3
    replied
    ni blema

ja glej...
    jz ti dam za 20 jurjev celotno armaturno ploščo in še števec zravn z vsemi mehanizmi, žarnicami, zračniki, vse kar ti še pride prav... sam do mene pridi v Koper pa vzameš kar ti rabi... cena se mi pa zdi več kot primerna... DDV že vključen!!! ;)

Leave a comment:

• alex
    replied
    Ja, na BX-u, ker mi je crknila lučka za kratke luči.

Ko najdem čas, bom v Haynesu pogledal kako se razdre tista na ZX-u, pa ti napišem (če se vmes ne najde kdno drug, ki je to že počel). Seveda, če se ti ljubi razdirat, ker ko prvič nekaj delaš, vedno vzame vsaj uro več, kot misliš.

Leave a comment:

• Rogy
    replied
    alex si že probal razdret armaturko?

Leave a comment:

• alex
    replied
    Ah, dej no, tisto armaturko boš pa že sam razdrl, to pa ja ni taka reč.

Leave a comment:

• davidoff
    replied
    hmm da bi menjal celo armaturko se mi zdi mal prevec dela ali ne ? pa se nekaj moja armaturka je neka predpotopna, kolikor vidim pri ostalih, saj nima tistega displaya katera vrata so odprta ali zaprta :(
    drgac pa mi vseen povej koliko ti cenis tvojo armaturko, ker mi je oni gumb za reset stevca tud crkno :)

nasplosno pa ne iscem resitve z nic stroskov... temvec placam koliko je pac treba za neko bolj profesionalno zamenjavo teh zarnic, ker nebi rad da bi mi potem cela armaturka "skripala" oz. nebi bila pravilno sestavljena nazaj :)

lp davidoff

Leave a comment:

• skrt3
    replied
    rogy...enkrat ko je cel avto na delih, postane vse dostopno... ni blema... drugač pa prideš zelo jebeno do vsega tistga... sej se da vse nardit... ampak vsi bi radi mojstrsko delo in nič stroškov...
    podrobnejše je opisano v eni temi pri AX-ih.. .ne vem točno kera...

Leave a comment:

• Rogy
    replied
    skrt ti si pa res biznismen... :D

povej mi... kje se skrivajo tiste žarnice v armaturki in kako so dostopne?

Leave a comment:

• skrt3
    replied
    zrihtaj sam

jz mislim, da bo najboljše, če se zadeve lotiš sam in tako mal sprazneš mojo garažo in ti prodam kr komplet armaturno ploščo pa števec pa vse ostalo... boš vidu da bo boljše...

čao;)

Leave a comment:

• davidoff
    replied
    žarnice v armaturki ZX

Pozdrav,
    naenkrat mi je crknilo nekaj zarnic v armaturki, tako da levega dela stevcev v temi vec ne vidim :)
    Zanima me ce se to splaca sam popravljat ali je boljse to peljat k kaksnemu avto elektricarju ?
    Tko btw me se zanima kolk so kaj cene za popravilo omenjenih zadev ?

Hvala in lep pozdrav !
    davidoff

Leave a comment:

• Peter
    replied
    avtoelektrika

Jaz mam enga dobrga kolega Markota,ki raztura elektriko,men je rihtu do zdej vse moje citroene( glih mi rihta XM a),ce kdo rab kej nj se mi oglasi pa bom zrihtu klubsko ceno

Leave a comment:

Working...
X