Announcement

Collapse
No announcement yet.

AVTOELEKTIČAR

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• AVTOELEKTIČAR

No ker mam skoz težave z ventilatorjem, gretjem, hlajenjem v Xanitji sumim slabe kontakte. Kej je kak električar ki to malo premeri in popuca podmaže...
    031 691 657:P
    Citroen Bilten Forum
    https://www.citroenbilten.com/
    Gostovanje Domene Internet
    https://www.bilten.net/
    Mobing v Sloveniji
    https://www.mobbing.si/
    Družinski portal
    https://www.drobnic.com/
    https://www.drobnic.info/

So komu znani problemi z ventilatorjem pri AXu. Deluje mi namrec samo 3. moc oz hitrost. So krivi kaksni uporcki ali kaj drugega?

(btw, ce sem priflikal tole v napacen topic, scuzze moi :-))

Comment

Kako priblizno pa zgleda tale regulatorcek?
      Zal prvic slisim za tega Jerovska, verjetno je to kaksna avto-mehanicna delavnica iz LJ ali okolice? Jaz sem namrec iz Ptuja.
      Sem slisal, da je to dokaj pogost problem pri AXih (BXih tudi?) zato je mozno krivo hlajenje taksnega regulatorja, verjetno je preslabo in zato cez par let zadeva crkne.

Comment

Jaz sem imel na BX-u cirkuse z ventilatorjem...
        Potem mi je pa Toro pri Binetu potegnil kontakte narazen, spucal, priklopil nazaj in je že laufalo :)

Problem pri tej generaciji avtov so dostikrat aluminijasti kontakti vitalnih elektronskih živali... ;-) Aluminij naenkrat ni več prevoden, ko oksidira, pa ti crkuje oprema, v bistvu pa včasih pomaga samo očistiti kontakte.

Comment

avtoelektrika

Jaz mam enga dobrga kolega Markota,ki raztura elektriko,men je rihtu do zdej vse moje citroene( glih mi rihta XM a),ce kdo rab kej nj se mi oglasi pa bom zrihtu klubsko ceno
          Cuore sportivo.....

Comment

žarnice v armaturki ZX

Pozdrav,
            naenkrat mi je crknilo nekaj zarnic v armaturki, tako da levega dela stevcev v temi vec ne vidim :)
            Zanima me ce se to splaca sam popravljat ali je boljse to peljat k kaksnemu avto elektricarju ?
            Tko btw me se zanima kolk so kaj cene za popravilo omenjenih zadev ?

Hvala in lep pozdrav !
            davidoff

Comment

zrihtaj sam

jz mislim, da bo najboljše, če se zadeve lotiš sam in tako mal sprazneš mojo garažo in ti prodam kr komplet armaturno ploščo pa števec pa vse ostalo... boš vidu da bo boljše...

čao;)
              Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

skrt ti si pa res biznismen... :D

povej mi... kje se skrivajo tiste žarnice v armaturki in kako so dostopne?
                Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

rogy...enkrat ko je cel avto na delih, postane vse dostopno... ni blema... drugač pa prideš zelo jebeno do vsega tistga... sej se da vse nardit... ampak vsi bi radi mojstrsko delo in nič stroškov...
                  podrobnejše je opisano v eni temi pri AX-ih.. .ne vem točno kera...

Comment

hmm da bi menjal celo armaturko se mi zdi mal prevec dela ali ne ? pa se nekaj moja armaturka je neka predpotopna, kolikor vidim pri ostalih, saj nima tistega displaya katera vrata so odprta ali zaprta :(
                    drgac pa mi vseen povej koliko ti cenis tvojo armaturko, ker mi je oni gumb za reset stevca tud crkno :)

nasplosno pa ne iscem resitve z nic stroskov... temvec placam koliko je pac treba za neko bolj profesionalno zamenjavo teh zarnic, ker nebi rad da bi mi potem cela armaturka "skripala" oz. nebi bila pravilno sestavljena nazaj :)

lp davidoff

Comment

Ah, dej no, tisto armaturko boš pa že sam razdrl, to pa ja ni taka reč.
                      Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

alex si že probal razdret armaturko?
                        Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

Ja, na BX-u, ker mi je crknila lučka za kratke luči.

Ko najdem čas, bom v Haynesu pogledal kako se razdre tista na ZX-u, pa ti napišem (če se vmes ne najde kdno drug, ki je to že počel). Seveda, če se ti ljubi razdirat, ker ko prvič nekaj delaš, vedno vzame vsaj uro več, kot misliš.
                          Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

ni blema

ja glej...
                            jz ti dam za 20 jurjev celotno armaturno ploščo in še števec zravn z vsemi mehanizmi, žarnicami, zračniki, vse kar ti še pride prav... sam do mene pridi v Koper pa vzameš kar ti rabi... cena se mi pa zdi več kot primerna... DDV že vključen!!! ;)

Comment

Upam da ne bom komu pokvaril posla ampak zarnice v ZX-u res ni problem zamenjati saj moras odsravfati le nekaj vijakov in sneti zajlo.
                              To naredis tako da vzames torks kljuc in odsravfas dva vijaka ki se vidita na spodnji strani zgornjega scita armature plosce ter se dva pri volanu. Ce v volanu nimas vrece je postopek se toliko bolj enostaven.
                              Predno bos armaturo potegnil ven razcleni se zajlo za stevec kilometrov pod motornim pokrovom in odsravfaj se ostale vijake ki drzijo stevec pod armaturo....
                              Pa se to prej kupi zarnice ki se dobijo na vsaki boljsi pumpi. :)

LP
                              ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              prodam Visa MP, naredil AX-emobil, uzivam v C5 III

Comment

Working...
                              X