Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ponovno debata o gumah ...

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• drmare
    replied
    Re: Germanska duša kupuje C4 - HDI 1,6 90 KM!

Originally posted by hadei New post replay
    T

Goodyear slabe?!?!?!? Pa ja. Na testih se izkažejo solidne, ti pa da so največje govno. Jajajooo...izgleda, da si večji strokovnjak od tistih kaj so jih testirali. Sicer jih osebno nisem vozil, vendar takšna firma kot je GOODYEAR ravno ne naredi gume popolnoma neuporabno.

Testi povedo veliko, če si pismen. Tu ni sredine. Povedo tolko kolikor pokažejo instrumenti. Pffff...ss:.
    Jaz sem kar pismen, goodyear sem vozil, ti pa ne zato izvoli in verjemi testom! Nisem strokovnjak, sem en navaden Marko, ti pa nisi sposoben dojeti, da je to moje osebno mnenje, zato ti vračam sekret ss:, jaz se pod svoje izjave upam podpisat kadar hočeš!

LP Marko

Leave a comment:

• Čojko
    replied
    Re: Ponovno debata o gumah ...

Najbolj pomembno je, da so vse 4 gume enake. Po možnosti poleg istega leta izdelave še približno enako znucane! To je izrednega pomena, celeo veliko bolj kot to, da kupiš bolje ocenjene gume.

Zaradi zadaj še "dobrih" S2 in spredaj novih S3 se je Clio dvakrat vrtel sredi cest ob malem nalivu (že pred leti).

Lp Čojko

Leave a comment:

• ZarA
    replied

V letih 98-02 vozil razne gume od Barum, Kleber in Sava. In? Ja eskimo S2 so bile daleč in opazno boljše od onih. Saj kateri modeli barum in kleber so bili ni važno, pač neki cenejši. In pri obeh je bil volan čudno mehak, avto pa vse prej kot da bi hotel ravno. Čuden feeling. S Savo je bilo čisto drugače. Aja, one barum in kleber so grable le na nepluženem snegu. Tega imam zelo zelo malo.
    Lani pa sem na xsari dobil eskimo S3, staer 4 leta, 6mm profila. Razočaran da je joj. Kak je blo malo polzko, sneg na cesti, ali mokro je avto spredaj drsel. Kak sem dal malo po bremzi, pa normalno speljal - je šlo kar v prazno (razen na suhi cesti). Ne mislit da šinfam eskimo S3. To je preveč splošno. Rečem lahko le da eskimo S3, izdelane konec 2001 so po 4 letih in 6mm profila neuporabne.
    Ja, ja, eni bodo pametni, da je guma stara in ne vem kaj. Saj drži. Ampak prijela je nič. Lahk vam povem, da ko sem '96 nabavil katrco, mi je za zimo sosed šenkal mišelinke. Prevože so bile 700km (Stuttgart-Maribor) leta 1978, od takrat ostale na feltnah v temi ampak žal na toplem na podstrešju. Mislil sem si, da to je le začasno, da kupim neke pametne gume, ker letne so bile pa čist zlizane. No in tiste zimske so držale na vseh razmerah zime bolje kot tele 4 leta stare eskimo. Brez heca. Čeprav trde kot kamen, pri 120km/h se je v kabino slišalo kot pr ladi njivi. Res ne vem, kaj je bilo z mojimi eskimo S3 narobe. Morda je prejšnji lastnik kdaj s premehkimi vozil, pa jih je pregrel. ALi kaj vem kaj, v glavnem ful srečen sem bil, da sem se jih znebil.

Zdaj ravno iščem katere kupit. In vidim, da se da zelo ugodno dobit 2 leti stare kvalitetne gume. Vseeno bom spraskal za nove, ene izmed tistih, ki so bile na testih med boljšimi.

Aha, pa še to kar je spraševal tist, ki je odprl temo:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wheel_a...what_they_mean

V prvih dveh tabelah maš vse:
    - obremenitveni razred (kolko kg je lahko max obremenitev ene gume),
    - hitrostni razred.

Leave a comment:

• CitroX
    replied

Moram še jaz pristavit nekaj...
    Pred nekaj dvema letoma sem obrabil uniroyalke, ki so bile čisto kul, vozil sem jih tudi eno poletje (zato predčasno zaključile kariero) in vzel lani dve Falken hs 437. Ni bilo nobenega testa nikjer na internetu, guma je zgledala kul, celo robove za zaščito platišč ima. Cena? Zelo ugodna (hvala andrej).
    No, z gumo nisem bil zadovoljen, ker sem pozimi celo spoznal lopatko, ki je prej nekaj let žalostno samevala v prtljažniku. Imel sem nekaj takih srečanj z njo, in vedno sem se ogrel - tudi ko pred gumo ni bilo več nič, se avto ni premaknil...
    Letos so se pojavili testi, ki za to gumo pravijo podobno, kot sem sam občutil.

Sedaj sem vzel še dve savi S3 (za spredaj, falken zadaj), ki se je na testih izkazala za odlično, če gledamo samo vozne lastnosti, brez obrabe in glasnosti. Glede obrabe - velikorat se guma prej postara in kako drugače poškoduje, kot pa obrabi, tako da.... čakam na sneg (kje za vraga se skriva? smučke že mažemo!)

Na cesti SE opazi razlika med dobro in slabo gumo - tudi z lopato, če ne drugače.
    Motoristi pa na pisti brez težav uničijo (te) en komplet v nekaj urah (seveda na robu) in gre 100 čukov..
    Last edited by CitroX; 17th November 2006, 17:47.

Leave a comment:

• hadei
    replied

Ja...saj vem, saj vem. Hvala kurc*, da sem se spametoval in nehal noret.:D
    Včasih sem mislil, da sem nonstop na "dirki". Kar nekaj. Pa, da bi vsaj imel dirkaški avto :jioka:. Preganjal pa sem 86 konjev....cccc.

Zdaj pa je samo bolj "just cruis'n" :biggrin:. Uživaška vožnja brez nepotrebnega stresa. :sddttt: Pa še pri gumah bom prišparal.

Leave a comment:

• jolbe
    replied

Originally posted by hadei New post replay
    Ne me jeba*...TCT, SAVA ti je služila par sezon?!

Jaz sem jih pa uničil v eni :D:(....beehh beda. So pa res AH in OH po snegu :biggrin:.

Sava meni zdržala eno sezono na pikasu hdi + 3 sezone na 200 konjski Xantiji...tako da...

Leave a comment:

• Jerry
    replied

Jaz osebno tudi nisem imel nobenih težav s Savo po snegu. Zdržala mi je tudi dovolj tko, da sem zadovoljen. Upam, da bo tako tudi v prihodnje.

Prej sem prebral, da mora guma zdržati vsaj 4 leta. Reku bi maksimalno 4 leta ker potem vsaka rata trda.

lp

Leave a comment:

• hadei
    replied

Ne me jeba*...TCT, SAVA ti je služila par sezon?!

Jaz sem jih pa uničil v eni :D:(....beehh beda. So pa res AH in OH po snegu :biggrin:.

Leave a comment:

• Kritik
    replied

Imel savo S3 pa mi je v snegu odnašalo zadnji konec. Na kosovni odvoz pa sem jih postavil takoj, ko sem na rahlo zasneženi cesti pri počasni vožnji obrnil avto več kot je bilo potrebno. Po domače odneslo mi je zadnji konec in narahlo sem pribil v robnik. Z avtom vse ok. ampak gume so pa šle papa. :mada: Zdej imam gor Kleber Krisalp 3 in morm rečt da sem zelo zadovoljen. Testiral sem jih lani v dveh snežnih zametih na relaciji (60 km) in me niso niti za sekundo pustile na cedilu :xnotworthy: na cestah: hudo zasnežena avtocesta, malo boljša regionalka, katastrofalna lokalna cesta. Tudi na mokrem so kar zadovoljive. Vozim po predpisih +/- 10%, avto je pa Ax, 1.1i

Leave a comment:

• jolbe
    replied

Sam vedno dajem gor savo. Edini problem je velika obraba pri višjih temperaturah in katastrofalen oprijem na dežju. Ker imam homologirane samo gume hitrostnega razreda W, kupujem savo H. Na snegu odlična, teče perfektno (lepše od marsikatere letne) in preverjeno prenese hitrosti do 240km/h brez pretirane obrabe ali opazno slabšega nadzora nad vozilom (se pa opazi da jo malo bolj zvija- morda tudi zato ker vedno kupim 185 ker imam dodatne feltne).

Leave a comment:

Working...
X