Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ponovno debata o gumah ...

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: Ponovno debata o gumah ...

Kaj če bi se vidva ''drkala'' preko U2U aprimer?

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Originally posted by garac New post replay
      Ja res bo tri po novem dovolj. Pa ene verige v pritljažniku, ki jih imamo doma še od fička, pa še nikol niso bile namontirane
      Taki glupi mamo zakon. Saj. Jaz bi oglobil tudi ljudi, ki poleti vozijo z zimskimi. Halo na -10 je imela intensa 7m krajšo pot od eskimo S3? Ja kolk odaljšo ima potem letna pri +30? Se pravi poleti je kup karambolov zaradi zimskih gum. Ja? 7m iz 100km/h na 0 ni malo. Danes je ta razdalja recimo cca 40m za osebna vozila, za večino novih manj. In tu 7m ni malo.

Jaz se še stalno z letnimi vozim okoli, saj še ni pravo vreme za zimske. Za policaja pa imam ketne (ki pašejo na to dimenzijo gume). Bom menjal na zimske, ko se shladi tudi če ne zapade sneg. Na gumi pa mi med drugim piše, da se tretira kot all season in north america. Pr nas v EU šteje za letno. Svašta. Ampak poleti sorazmerno dobro prime.
      I feel Citroënic
      ---------------
      Lp, David

Comment

Originally posted by garac New post replay
        Ja res bo tri po novem dovolj. Pa ene verige v pritljažniku, ki jih imamo doma še od fička, pa še nikol niso bile namontirane

Pa ustrezat morajo dimenziji tvoje gume. Če grejo na fička potem dvomim, da gredo na tvojo makino. Potem je isto kot, da nimaš.

Pač toliko v vednost :biggrin:.
        Kot majhen sem vedno želel voziti TDI....sedaj sem zrastel :a8s1g:

Comment

@hadei: garac se samo roga, ker imamo tako bedasto napisan zakon. Pa ni napisal da im sam tako, ampak je dal le primer kaj folk dela.
          I feel Citroënic
          ---------------
          Lp, David

Comment

Tak, jaz sem danes namontiral gor nove S3, zaj pa le naj nameče snega da jih lahko sprobam... :-)
            Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

garač....bi te malo dopolnil....ne le da so ljudje v zimskih razmerah bolj previdni, tudi bistveno manj jih je takrat na cesti oz. z drugim prevoznim sredstvom
              Andrej......čist se strinjam, da bi morali vsi imeti zimske gume gor seveda z zadost profila. Drugače pa po žepu. Ne pa da se pol eni zgovarjajo na to pa ne ono.
              ....prebral sem še da vsi v ljubljani menjajo gume okoli 1.maja. Jaz jih ne:-) Pa še neki je na tem. Letos če se prev spomnim sem zamenjal 20.3 in pol trepetal če bo še enkrat zapadel sneg. Mislim da bi se mogla ta meja kdaj zamenjati letne za zimske malo prestaviti ker že dolgo nismo imeli snega v tem času. Večkrat smo ga imeli v marcu kot v novembru.

Me pa zanima okoli teh temperatur nekaj.....vsi vemo da se gume med trenjem segrevajo. A kdo ve kako je pri tem? Verjetno je res da je zimska pri -5(recimo) boljša ko zjutraj spelješ recimo kot letna. Kaj pa ko se ogreje(trenje) recimo po 100km. Samo razmišljal sem pravega odgovora pa v moji glavi ne najdem.
              Kaj v mislite o tem
              Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Originally posted by alex New post replay
                Statistika pravi, da se poleti zgodi dosti več nesreč kot pozimi in s hujšim posledicam.
                normalno....več ljudi na cesti, večje hitrosti.....to da so pa samo gume krive (govorim o dobrih zimskih in letnih gumah) je pa iz trte zvita.

Comment

Originally posted by Jerry New post replay
                  Me pa zanima okoli teh temperatur nekaj.....vsi vemo da se gume med trenjem segrevajo. A kdo ve kako je pri tem? Verjetno je res da je zimska pri -5(recimo) boljša ko zjutraj spelješ recimo kot letna. Kaj pa ko se ogreje(trenje) recimo po 100km. Samo razmišljal sem pravega odgovora pa v moji glavi ne najdem.
                  Kaj v mislite o tem
                  Zimska pri nižjih temperatura prej doseže "delovno" temperaturo kot letna. Zato je po zimi boljša. Poleti pa zimske ni potrebno ogrevati in se ji z višanjem temperature slabšajo vozne lastnosti.

Tukaj je potrebno poudariti še tlak v penvmatikah. Zrak se pri višjih temperaturah segreva in širi, kar pomeni naslednje. Če imaš predpisan tlak npr 2.5 bara, gumo imaš napumpano na 2.6 in greš na dolgo pot AC, se kaj kmalu zgodi, da ni več pravega stika med gumo in podlago. Kar pomeni, da tekalna površina ne nalega pravilno na podlago in to je lahko usodno. Pa so na avtu lahko še ne vem kako dobre gume (po testu)....

Še nekaj testi so tudi za lase privlečeni oz. plačani ;-)

Comment

Se strinjam. Po moje ni za verjet testu, kjer smo zmerili da letna guma na suhem pri -7 bolje bremza od zimske, ker je zihr Sava ki proizvaja letne gume več plačala testerjem kot Sava ki proizvaja zimske

Predlagam, da verjamemo reklamam in tistem kar je napisal Odisej (predvsem tisto o tlaku 2.6 bar), ker se že od daleč vidi, da to nikakor ne more biti za lase privlečeno
                    Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Se strinjam. Po moje ni za verjet testu, kjer smo zmerili da letna guma na suhem pri -7 bolje bremza od zimske, ker je zihr Sava ki proizvaja letne gume več plačala testerjem kot Sava ki proizvaja zimske
                      be bom zgubljal besed.

Predlagam, da verjamemo reklamam in tistem kar je napisal Odisej (predvsem tisto o tlaku 2.6 bar), ker se že od daleč vidi, da to nikakor ne more biti za lase privlečeno.
                      ni za lase privlečeno, sem si izmislil...ker kaj bolj pametnega nisem imel za počet.... :-S

Comment

Bi lahko bilo nekaj na tem. V tej smeri pa nisem razmišljal. Hvala
                        (bemu sej v F1 res ogrevajo gume, pa zavite imajo skoz, ma bi mi lahko v bučo padlo pa mi ni:-)
                        Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Se oproščam:
                          Pr F1 morajo gume prej ogret, ker če bi pa z mrzlimi šli na progo, pa bi jih potem policaj ustavil bi sigurno še zahteval verige. Ampak F1 nima prtljažnika, pod zic jih tud ne gre vrečt,... zato pa morajo gume ogrevat.
                          :-) (dolgčas kaj morem).
                          I feel Citroënic
                          ---------------
                          Lp, David

Comment

Originally posted by ZarA New post replay
                            Se oproščam:
                            Pr F1 morajo gume prej ogret, ker če bi pa z mrzlimi šli na progo, pa bi jih potem policaj ustavil bi sigurno še zahteval verige. Ampak F1 nima prtljažnika, pod zic jih tud ne gre vrečt,... zato pa morajo gume ogrevat.
                            :-) (dolgčas kaj morem).
                            Pa ti je res dolgcajt... :-)

No kljub temu da nekateri pljuvajo po Savi, sem jih namontiral in po 300km še vedno primejo! :-)
                            Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

Originally posted by Rogy New post replay
                              No kljub temu da nekateri pljuvajo po Savi, sem jih namontiral in po 300km še vedno primejo! :-)
                              Enako.

Smešno je to, da nekateri primerjajo zimske in letne gume v pogojih, ki so bolj pisani na kožo letnim....

Comment

No, naša zakonodaja.....
                                predpisuje, da na gumi piše M+S, in je potem to super guma za sneg.
                                Samo kaj, ko očitno ni nekega predpisa, kdaj lahko ima guma M+S znak gor.
                                Na nivi imam ene italjanske nalite offroad gume, odlične za blato, za visok cel sneg še uporabne, na zvoženem snegu pa katastrofa. Ampak imajo M+S znak in so zakonsko gledano ustrezne. Tako ima večina gum za terence m+s oznako, čeprav za sneg niso primerne.

Zanimivo zmotno je tudi razmišljanje ljudi, ki me sprašujejo, zakaj sem ravno zdaj pozimi dal tiste gume dol iz avta, take "kramparce" pa ja morejo dobro it po snegu. :-)
                                Bela Xantia Break X2 1.9TD Exclusive Automatique Hydractive, 1998
                                Srebrna Xantia Berline X1 1.9TD SX Hydractive, 1996
                                Rdeča Xantia Berline X2 3.0i V6 Activa, 1998 (na čakanju)

Comment

Working...
                                X