Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ponovno debata o gumah ...

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Čojko
    replied
    Re: Ponovno debata o gumah ...

Zimske gume so primerne samo za v sneg in na led. V vseh drugih pogojih jih letne prekašajo v čisto vseh pogledih (oprijem, glasnost, obraba,..) ne glede na suho ali mokro podlago.

Včeraj sem vozil čisto novega Picasa z čisto novimo Michelin Alpin zimskimi gumami in sem bil izredno razočaran nad držanjem v ovinkih. Mogoče pa je kriv Picaso, ker je višji od Xsare.

Lp Čojko

Leave a comment:

• tct
    replied

Neumna debata, če je zakon odredil, da moramo imeti zimske gume jih pač imamo, tudi 130 na avtocesti ni ne vem kako bistra in varna odločitev. Čudno, da marca nobeden ne protestira, ko je lahko tudi do 25 stopinj. Šele za 1.maj jih ogromna večina snema, ko je že poletje, kar opazujte. Pozimi je splošna težava s prijemanjem cestišča pri vseh vrstah gum. Jaz imam M_Alpin2, pa zlahka v dežju ali pri zaviranju spodrsne, seveda je treba voziti počasneje. Če se kolikor toliko normalno prevažaš, te nobene gume ne pustijo na cedilu.

Leave a comment:

• salatöl
    replied

Kolega jih je imel na golfu. Po snegu so bile slabe. Čeprav so stare komaj dve leti in imajo 3/4 profila, je letos za spredaj kupil savo. :-)

Evo, test: http://www.adac.de/Tests/Reifentests...ePageID=127155
    Isto so ugotovili. Najbrž vredu guma, če ne rabiš odličnih lastnosti v snegu.

Leave a comment:

• Rogy
    replied

Dajmo se spet vrnit na gume.
    Vozi kdo Fulda Kristall Montero ?

Leave a comment:

• alex
    replied

Originally posted by CitroX New post replay
    Od kod 7? Čisto preprosto -

7 je pravljično število.
    Meni se tudi zdi, da je nekaj na tem

Leave a comment:

• jolbe
    replied

Ne vem zakaj 7, ampak v praksi (vsaj kar se tiče S3) drži, da pod to mejo postane zelo dobra. Pri višjih temp pa drsi (predvsem na dežju)!

Leave a comment:

• CitroX
    replied

Originally posted by alex New post replay
    Ni mi pa jasno od kod ta temperatura +7. Gume se pač med seboj precej razlikujejo, tudi ena letna od druge in ena zimska od druge in letna proizvedena letos od podobne letne pred desetimi leti. Ampak iz leta v leto beremo da je +7 glih tista magična številka, ko letne naenkrat ratajo tako slabše od zimskih. Zanimivo, ane
    Od kod 7? Čisto preprosto -

7 je pravljično število.

Leave a comment:

• Odisej
    replied

Originally posted by alex New post replay
    Ampak iz leta v leto beremo da je +7 glih tista magična številka, ko letne naenkrat ratajo tako slabše od zimskih. Zanimivo, ane
    Čisto odvisno od gume...letna effecta pri +30 je še vedno slabša ok katerekoli zimske :-))))

Šalo na stran....sam se recimo pri +10 ali pa +5 v dezju veliko raje vozim z UG7(zimska) kot pa recimo z F1(letna)......obe goodyear.

Pa še nekaj je pri nas slovenčkih (večina)..če sem dal za gume 70 jurjev so te najboljše :-)
    Last edited by Odisej; 20th November 2006, 15:16.

Leave a comment:

• alex
    replied

Ni mi pa jasno od kod ta temperatura +7. Gume se pač med seboj precej razlikujejo, tudi ena letna od druge in ena zimska od druge in letna proizvedena letos od podobne letne pred desetimi leti. Ampak iz leta v leto beremo da je +7 glih tista magična številka, ko letne naenkrat ratajo tako slabše od zimskih. Zanimivo, ane

Leave a comment:

• ZarA
    replied

Aaaa stari sekaš. Znanost. :-)
    A se še spomnite, da so pred leti "biseri" govorli, da imajo zimsko letne gume, ker gor piše M+S in da jih lahko celo leto vozijo? Jaz poznam kar nekaj takih ljudi, ki seveda danes vedo da temu ni tako. Ampak Yuga še ni tako daleč in zablode še niso pozabljene.

In dokler so temperature še v +, (+7 bodo hoteli nekateri slišat), pa so zimske gume boljše od letnih v glavnem na snegu in snežni brozgi pa poledeneli cesti. V mokrem in suhem pa so letne bistveno boljše, seveda s temperaturami v plusu. Jasno da ko je enkrat-, pa -10... je letna pretrda. Ampak zelo pogosto ima cestišče par stopinj plusa in je suho kot poper. Takrat je letna guma boljša, ali pa vsaj nič ne zaostaja za zimsko. Samo tak je v evropi. Pr nas ne, ker pr nas s 15.11. letne naenkrat nočejo več prijet. Aja, obstaja trik, da letne primejo: ketne daš v prtljažnik.

Leave a comment:

• alex
    replied

Hja, ni glih enostavno delat poskuse, ker malo kdo premontirava gume pri -10 in +30 da bi lahko primerjal

Leave a comment:

• Odisej
    replied

to kako se obnašajo gume (nove) letne in zimske lahko vsak poiskusi.
    letna pri -10 je trda in nima oprijema, zimska pri +30 je pa radirka in spet nima oprijema in se pošteno zvija.

Leave a comment:

• alex
    replied

Ja, zanimivo je to, da če se temperatura zniža samo za 6-7 stopinj, se pa zimske in letne gume popolnoma prelevijo in postanejo zimske bistveno boljše od letnih

Seveda če verjameš reklamam

Leave a comment:

• Odisej
    replied

Originally posted by Čojko New post replay
    Na mojem službenem Cliotu so mi zamenjali letne Bridgestonke EVO300 z zimskimi Sava S3 in moram priznat, da vsaj v suhem kot mokrem vremenu pri višjih temperaturah držijo kar precej slabše od letnih Bridgestonk. Lp Čojko
    Čisto normalno. Zimska guma ni za take temperature kot so sedaj....

Leave a comment:

• hadei
    replied

Je imel toliko skurjene gume, da ni mogel prit...cccc. Nič ne razumeš bajkerjev.

Leave a comment:

Working...
X