Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ponovno debata o gumah ...

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ponovno debata o gumah ...

91T ali 91H?
    Razlike med njima je 1500 SIT

LP Jo

Re: Germanska duša kupuje C4 - HDI 1,6 90 KM!

T ali H? To pa žena ne ve, ker je v komerciali, pa saj ne bodo hitro vozili
    zdaj ti itak vsak vulkanizer da 33%na savske gume, zaposleni v sava tires, pa imajo enkrat letno menda -50

Comment

Cena gume s slovenskega neta:

Sava Eskimo S3 205/55 R16 91T : Spletna cena: 20.452 SIT
      Sava Eskimo S3 205/55 R16 91H : Spletna cena: 22.025 SIT

LP

Comment

Originally posted by jozeg New post replay
        Cena gume s slovenskega neta:

Sava Eskimo S3 205/55 R16 91T : Spletna cena: 20.452 SIT
        Sava Eskimo S3 205/55 R16 91H : Spletna cena: 22.025 SIT

LP
        Očitno je naša dobro kupila (sreča zanjobbb:)!
        Sem preveril - 91T! Domnevam, da je to oznaka za hitrostni razred (mislim, da tapočasen)! Pa saj kaj bi hiteli, če se počas in z užitkom daleč pride a ne!

Resno kaj pomeni 91T! Do koliko .....

Ja pa še to, vse, kar gre manj, kot 3s do sto so jajca! V to kategorijo spadajo skoraj vsi avtomobili, zato koga briga hitrostni razred gum! Motor je zakon - avto pa nujno zlo!

LP Marko
        Last edited by drmare; 13th November 2006, 22:30.

Comment

T bo zate povsem dovolj (menda do 190km/h), H pa do 210, V 240, W 270. Po moje da bi pa to žena mogla vedet. Ji u3 razložim, za thule že ve

Comment

4 x 108

Začni iskati ugodno ponudbo že sedaj, da boš uspel do pomladi... :-)
            Načelno pa se da vse zrihtat, tudi 18" kot smo pri Andreju videli.
            - Ni težko biti svetovni prvak, če živiš v svojem svetu. -

Comment

Tudi 19 se da ampak zaenkrat ponuja samo mušketir 19 col felno za citroena... Pa že pri 18 col je bore malo izbire... Več se najde pri 17 col pa tudi bolj tak. 4 vijake mamo še samo mi pa peugeot... Pa še kje kakšen...

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Jaz se Save izogiban na 100 m. Januarja letos kupljene S3 (vožene do 15.3. in 15.000 km) niso zdržale do današnje menjave. Zdaj (sem si) so mi namenili Michelin Alpin A3 po -30% v LJ, za službenega Kangooja so prišle z vsem 72.000 sit. Še mera 175 65 14.

Sam privat vozim na Berlingotu drugo sezono in po 27.000 km Michelin Alpin A2, z zadaj 8 mm in naprej 7 mm profila.
                Sam ne bi šparal na gumah, ker so edina stvar, ki je med cesto in avtom.

Mislim, da je malo hecno dati 3,5 ali več mio za avto, potem pa profitirati 10.000 na gumah. Malo je treba pogledati teste zimskih gum, ki so na netu in izbirati med kajvem prvimi 5 gumami.
                Referenca letos: Brigstone, Michelin,...

LP in varno vožnjo

Comment

Ni vse v gumah če nima v glavi pa če si pek na snegu lahko maš zlate gume. Pretiravat v snegu pa v groznih razmerah pa te ne reši dobena guma. Zdaj mam mišelin zdaj pa gasa... :( Te teste si naj v rit vtaknejo. Gori so tisti ki dajo največ €€€.

Comment

Problem savinih gum je v toplem vremenu ker so preveč mehke zato se hitro rabijo. Za hladne dni so pa v redu.

Andrej......se strinjam s tabo glede pretiravanja..
                    Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Osebo kupim vsako leto nove zimske gume, sava nikoli! Vedno pogledam test, katere so najboljše, potem pa kupim tiste. Tako sem v zadnjih letih vozil kleber, goodyear, fulda. Spomladi izrabljene prodam
                      Ja no saj tudi bundo spomladi damo v omaro, ali pa zavržemo.
                      Madonca res, nov avto pa savske gume! Če že niso michelin, naj bodo vsaj kleber ali pa bf goodrich.
                      Mare najbolje, da prodaš gume, pa ti žena zrihta druge

Comment

Originally posted by Jerry New post replay
                        Problem savinih gum je v toplem vremenu ker so preveč mehke zato se hitro rabijo. Za hladne dni so pa v redu.
                        Jp, ziher velja. SAVA je pozimi fantastična. Da o snegu spljoh ne govorim. Nobena zasnežena cesta ni ovira. Tudi klanec ne seveda. To samo emotions2brez strahu, da boš obstal.

Je pa res, da se hitro obrabijo. Če je mila zima in veliko avtoceste potem je ss: z gumami. Iz SAVE sem nato šel na KUMHO in sem tudi zadivoljen z gumo, s tem, da se ne obrabi tako hitro kot SAVA. Sedaj imam tudi KLEBER, za katero pa še ne vem kako bo. Je bila ugodna :D, da sem jo kupil.
                        Kot majhen sem vedno želel voziti TDI....sedaj sem zrastel :a8s1g:

Comment

Ja problem s savinimi gumami je velika obraba. Tudi na testih je tako. "Zelo dobra na snegu", "dobra na mokrem", "relativno velika obraba". Na žalost je to problem za tiste ki delamo 10 tisoč km in več na zimo. S to gumo težko narediš 20 tisoč km.
                          Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

Jaz sem doma na pohorju plug pride zadnji do nas, večina se zjutraj pa zvečer vozimo po celem snegu nakar vsake tolko časa gremo skijat na Roglo ke oz lovrenca je 13 kilometrov po klancu. Imel sem gume:

Hankook zimska (Xantia) prišel vedno kam sem hotel
                            Alfa (Semperit sport grip) prišel vedno kam sem hotel
                            Xsara (Nokian) prišel vedno kam sem hotel
                            AX (spredaj kumho, zadaj kormoran) 4x4 kam češ
                            C5 (Falken eurowinter) sicer lani nisem vozil po snegu letos bom (grem 3x na smučanje v tujino) bom poročal.

Načeloma je vse v reklami so nianse v gumah ki pa jo mi navadni smrtniki skorajda ne čutimo... (moje mnenje).

j

Comment

Se strinjam. Občutiš mogoče razliko v glasnosti, pa v obrabi, ostalo se pa že skoraj težko občuti pri normalni vožnji. V kakih extremnih razmerah je skoraj bolj pomembno pravilno oceniti situacijo in temu primerno reagirati, kot pa imeti x oziroma y gumo. Jasno, ne moreš pa se z zlizanimi letnimi gumami spravit v sneg...

Comment

Working...
                              X