Announcement

Collapse
No announcement yet.

tresenje pri zaviranju

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• tresenje pri zaviranju

Pozdravljeni,
    Pri zaviranju pri večjih hitrostih mi ful avto trese, ne tolko volan kot cel avto, pa grozen brrrr zvok se sliši. Ne gre za nobeno sunkovito zaviranje, ampak takoj ko samo malo bremzam pri hitrostih nad 100kmh se trese. Pri 150 se trese grozljivo.

Zgodovina:
    Na xsari mk1 ni bilo nobenga problema s tresenjem volana pri zaviranju, ne drugače.
    Menjali so mi amortizerje, ker so že slinili. Vse ok. NIč ne trese. Mi mehanik pove, da so diski pri koncu in da jih je treba menjat.

Mu čez par dni peljem, menja diske in ploščice. Ko plačam mi pove, da se je zajebo in da je namesto v kabini odklopil abs senzojre pr kolesih. In da je cela jeba, to nazaj skup spravit, ampak mu je uspelo. Ko drug dan prvič na AC bremzam vse trese. Grem nazaj, baje zvit disk (pomerjeno manj kot desetinka). Menja za drugega in ista zgodba. Mi je kaj na abs uničil? Kaj je lahko narobe?

Kugle in stabiliator palčke so ok, bil na optiki, vse ok.

Prosim za nasvet, ker mislim da sam ne ve kaj je narobe. Drugače ni nek amater, ker ga okolica hvali, pa do zdaj je vse zrihtal.

Hvala in lp.
    I feel Citroënic
    ---------------
    Lp, David

Re: tresenje pri zaviranju

Pojdi še kam drugam - menjaj diske. Kolega je imel isti problem zdaj je OK.
    Je tvoj mehanik zanesljiv ?

Comment

Ponavadi se Bosch senzor ne da izklopiti pri kolesu, tudi drugače se ABS ne izklaplja (v kabini?) za menjavo diskov. Kaj si to mislil? Brnenje povzroča ABS, to je značilni zvok. Avto je zelo nevaren in se ne vozi z njim, dokler ne pogleda kdo ki je strokoven ne pa šalabajzar.

Comment

Zdravo,
        Ne ni brnjenje absja. Tistopoznam. Sem ga že večkrat prožil.
        Dejansko brni in vibrira kot da bi bil zvit disk ali kaj podobnega (vem iz službenih avtov).
        I feel Citroënic
        ---------------
        Lp, David

Comment

Pozdravljeni-imel enake probleme na c5.Pooblaščen servis menjal pločice in diske-avto trese,krivi zviti diski.Menjali diske drugič avto trese začeli krivi prirobnice,ker sem vztrajal menjajo diske tretjič in mi rečejo da so verjetno krivi zadnji diski.Potem sem jih imel poln kufer in grem k domačemu mojstru(kakor vi pravite šalabajzerju).Možakar si vzame čas,postruži nove(tretje)diske in menja pločice čeprav so bile skoraj nove,dal je lukas in ne nekaj cenenega-glej čudo avto zavira mirno in ne trese več.Diski so bili ponaredki kakor tudi ploščice.L.P.Drejči.

Comment

Nov disk nima kaj trest (edino če je zarjavel mogoče). Verjetno slaba montaža (diska na pesto, feltne na disk, čeljusti ali ploščic...) ali pa slabo centrirane gume.
            Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Če je že kdaj kdo dobro pogledal.........ko reklamiraš diske jih trgovec flikne na stalažo,zate pa vzame druge,z iste..........

Comment

Največkrat slaba montaža, smeti na naležni ploskvi ali z nitro neopran disk.

Comment

Kaj ima tresenje z neopranim diskom?

Comment

Jaz pa mam to nesrečo z citroenom, da lahko menjam vse glede zavornega sistema (kar tudi sem) in bremze nočeno nehat cvilit ...

Če ma kdo kako idejo kr na plan z njo (samo ne tega da jih je treba podmazat, to že vem :D )
                    http://www.citroenbilten.com/forum/v...o=view&id=1408

Comment

Tudi meni so včasih cvilile, ko sem menjal zavorne ploščice je nehalo

Comment

Working...
                      X