Announcement

Collapse
No announcement yet.

nagaja regulacija temperature

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 4momo
    replied
    Re: nagaja regulacija temperature

Menjam filter klime vsako leto na servisu.
    Na servis grem ta petek. Kaj nima nihče informacije za ta problem regulacije temperature ??

Leave a comment:

• vlado34
    replied

Na koliko časa menjaš filter kabine??? Jaz na pol leta pa je že čisto sivo črn zamašen pa sama AC behh. Je pa isti sistem klime kakor v Xantii .

Leave a comment:

• 4momo
    replied

V Celje ga je vozil tudi moj prijatelj. Imel je sicer C8. Vedno so mu računali kot suho zlato in nič naredili. Imel je neki problem z ventilacijo in ogrevanimi sedeži in še kaj bi se našlo. V glavnem računali so - napake niso odpravili. In zdaj mali čudež - jaz mu povem da hodim na servis v Rogaško k Žgajnarju in da sem zadovoljen ( beri - avto brez napak!)
    On pokliče za neki del na številko ki sem mu jo jaz dal, in glej ga hudiča zaklepeta se s tisto deklino na servisu. In ona (ni mehanik samo dele prodaja!) mu po telefonu reče , da mu za par € reši vse probleme ki jih ima Zamenjati je potrebno konektor pod voznikovim sedežem in sedež malo dvigniti in bo vse OK. Ventilator in vse ostalo ga je Jeb... zaradi slabih kontaktov pod sedežem Sedež je on imel nastavljen an najnižje in je s tem "motil" kontakte pod njim. Zadevo je za par € rešil. Rekel je v Celje pa nikoli več!! Ne vem kako se reče servisu lahko pa vprašam. Pustil jim je 300+€ za NIČ !
    V Rogaško jaz še nisem klical da rešim problem, sem mislil , da verjetno že kdo od forumašov ve kako in kaj. Boljše se informirat prej , kot da ti servis računa in te nateguje. Več informacij boljše je.
    lep dan

Leave a comment:

• dobius
    replied

v Novem Mestu... Prej je imela avto mama, lani julija pa sva naredila prepis. Do sedaj je bil avto servisiran samo na tem avtoservisu in je blo kr ok. Sam tista izjava o ventilaciji se mi je pa zdela bol taka.. balkanska. Sedaj sem se preselil v Celje, tak da bom zamenjal tudi servis. Me zanima kak bojo komentirali tukaj :)

Leave a comment:

• 4momo
    replied

DOBIUS na katerem servisu si bil ??

Leave a comment:

• veget25
    replied

enako težavo imam jaz - ma še kdo kakšno rešitev???

Leave a comment:

• dobius
    replied

Hmmm... meni dela isto. Pa še nekaj.. Sploh ne morem omejiti smer pihanja zraka! Če npr. nastavim na pihanje na vetrobransko steklo, mi piha tudi drugje. Ko sem to omenil na original servisu v NM, mi je glavni mehanik rekel da je to normalno!!! Sem ga čudno pogledal in se odločil, da dam pregledat zadevo še kam drugam. Kako je pri vas?

Leave a comment:

• domenm
    replied

Žal nimam informacije o tem. Mogoče ti bo pomagal že samo "kontakt sprej". Pozanimaj se pri kakem električarju.

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Sem odstranil čelno ploščo in spihal. Še vedno ne dela tako kot bi moralo
    Bo verjetno potrebno zamenjati regulator temperature. Zanima me "kvantekošta" ta potenciometer ?

Lepa hvala DomenM za pomoč.

Leave a comment:

• domenm
    replied

Pozdavljeni!

V liniji potovalnega računalnika je odprtina v katerei je mini ventilatorček, ki "meša" zrak okoli termo senzorja.

Odstrani čelno ploščo in preveri, če ni kakšen slab stik oz. če je senzor zaprašen (pri meni je bil).

Če to ne pomaga je zelo verjetno kriv regulator temperature - potenciometer.

Upam, da sem kaj pomagal.

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Ravno to se mi dogaja ! Zunaj +14 nastavljeno na 18 in greje
    Zunanji termometer pogosto tudi laže . Piše -10 pa je v resnici toplo okoli 8C vedno pa ko laže kaže manj kot je dejansko.

Leave a comment:

• cr00k
    replied

Meni tut avto piha noter po zunanji temperaturi. Torej vuni po avto-termometru 16°C noter pa nastavljeno na 18°C bo noter toplo pihalo.

Leave a comment:

• 4momo
    started a topic nagaja regulacija temperature

nagaja regulacija temperature

Zdravo

Imam prvi problem ! Xsara bo zdaj zdaj imela 5 let. Brez prask rje in stroškov (čipanje se ne šteje). Občasno mi nagaja regulacija temperature v kabini. Ob izklopljeni klimi nastaviš na 18C in piha vroče kakor da je v avtu -18C in ne +20C Tudi ob vklopljeni klimi so včasih (in to je ta broblem ! VČASIH) ne "ulovi" nastavljene temperature.
    Verjetno bo potrebno menjati kakšen termostat. Me zanima če je že kdo imel takšen problem in koliko šoldov vas je koštalo, da me na servisu ne bodo nategnali ko čigumi.

PS Čeprav do zdaj s servisom ni bilo problemov, beri: tudi z avtom ne!

lep dan
Working...
X