Announcement

Collapse
No announcement yet.

ET !??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• neyc
    replied
    Re: ET !??

popravek... 205/40/17 in guma je okol 100€ pač odvisn od firme... tud za 50€ so...

Leave a comment:

• CitroX
    replied

Tukaj imaš seznam možnih uradnih dimenzij.
    Za tvoj model (1.4) boš moral vse homologirati kljub temu, da imajo ostali to dimenzijo homologirano.
    Uradna dimenzija za xsaro je 195/55/15, ki je pa zelo draga, tako da je bolje razmišljati o kaki 205/20/15, za kar vzameš malo širše platišče.
    Če jo hočeš še malo porihtat, pa daj 16". Glede na to, da boš v vsakem primeru moral homolomo pa nobenega platišča nimaš, bi verjetno vzel 16".
    Meni se zdi 17" preveč (sicer lepo zgleda), ker moraš potem vzet gumo menda 225/45/17, ker je pa zelo malo gume za naše prekrasne luknjaste ceste in udobno vožnjo (pa še spustiti bi jo bilo treba).
    Tukaj malo preračunaj, kaj bi najbolje ustrezalo: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
    pa še tukaj: http://www.dsm.org/tools/tiresize.htm

Uradne dimenzije so objavljene na forumu - ker sem že enkrat to datoteko nekam prilepil, sedaj več ne gre. Malo poišči.

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Za 15" ke sploh in problem - so jih namreč imele VTS-ke (pa še lepe so).

LP Čojko

Leave a comment:

• idoler
    replied

Mene pa zanima, kako je s homologacijo. Pri meni (1.4i Mk1) je v homologaciji samo 175/65-R14 in 185/65-R14. Je možno dati gor kake 15"ke in kje se potem ureja papirje?
    ET cifre v homologaciji nimam, na rezervi pa sem našel ET 24. Lahko gor dam enako felgo, ki ima ET 18? Felga je 5,5Jx14, razmik 4x108.

Hvala in lep pozdrav!

Leave a comment:

• neyc
    replied

205/40/17 ET 11 7J ;) škoda dnara za isto colo kot imaš že zdaj gor..

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Jaz imam felgne ENZO 15col gume po predpisu 195/55R15
    Če boš dal več col gor moraš urediti še papirovje. Po mojem mnenju zaradi zavarovalnice (bolj kot zaradi policajev ki so preleni da bi v gume gledali.) če je nesreča je pa druga pesem. ET mislim da imam 18 nisem ravno prepričan.
    Več col se mi ni zdelo smiselno zaradi posredno nižjega profila naših cest in robnikov.

Leave a comment:

• immortal
    replied

Živjo

Idealen et za xsaro je ET15 pri širini feltne 7J. Take mam jst naprimer. Mislim da bi šel lahko maksimalno do et 12 da ti ne bi že malo prijemalo na zunanjem robu. Na tvojem mestu bi pa dal gor vsaj 16ke. 15ke so že premajhne za tak avto. Jst osebno mam 16ke in bi takoj menjal za 17ke.

Leave a comment:

• konkec
    started a topic ET !??

ET !??

Pozdrav!
    Spet jaz. Ker sem novi lastnik Xsare Plaisir in seveda novi na forumu, bi si rad malo porihtal mojo ksaro, upam da tudi s pomočjo na forumu!;) Slike moje Xsare pridejo kmalu - ni časa:)!
    Je pa ista kot ta na sliki, sam da je moja Svetlo modra.

Prvo pridejo alu feltne seveda
    Rad bi dal alu feltne 14'' ali 15'' gor pa me zanima:

Kak je s tem Et- jem ? Vem kaj je to samo CIFRE mi niso čist jasne? Kolko mora bit da bojo feltne rečmo malo izbočene, nekje vzporedno s koncem blatnika, ne čez ?

Katere feltne nasplošno priporočate ( velikost pa to...)?

Kak je s temi ciframi ET-ja?
    Attached Files
Working...
X