Announcement

Collapse
No announcement yet.

ALU PLATIŠČA

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ALU PLATIŠČA

Bliža se dan, ko bo treba letne pnevmatike na avto montirati, pa me zanima možna dimenzija alu platišč za xsaro, zdaj imam gor standardne kovinske z M+S pnevmatikami 195/55/15. Prodaja mogoče kdo original platišča(alu)in koliko stanejo nova? Koliko stanejo mišelinke v tej dimenziji?Hitrost. indeks minimalno V?
    sigpicSreća, pa nema snijega, ko bi ga čistio po ovoj vrućini!

Re: ALU PLATIŠČA

Jaz sem kupil (jih pričakujem) alu platišča enzo H
    Da ne bom imel problemov (ker že imam gume 195/55R15) sem kupil pač te , ker so dokaj poceni 73€ komad in pašejo na xsaro ET15 4X108 luknje.
    http://www.enzo-wheels.com/502_EN.0 tukaj jih lahko vidiš .
    Za mojo xsaro so predpisane gume hitrostnega razreda H ali V .
    Ker imam namen še dolgo voziti avto si bom platišča kupil nova.
    lep dan

Comment

Tle si malo preberite http://www.citroenbilten.com/forum/showthread.php?t=958

Gume sem kupil na http://www.gume-direkt.com/start.html
      Ker je dimenzija 195/55/R15 za skoraj 100 % dražja od dimenzije 195/50/R15 sem vzel slednjo.

Po daljšem kolebanju med Michelin Pilot Exalto in Bridgestone Potenza sem se odločil za slednje - kako bo v praksi bom šele videl, saj jih še nisem namontiral na Xsaro. Stare Michelinke (prvovgradnja Pilot Primacy) so neverjetno dolgo zdržale s profilom in kljub letom tudi še čisto na koncu neverjetno dobro držale cesto. http://www.citroenbilten.com/forum/s...p?t=830&page=4

Lp Čojko
      sigpic

Comment

Ćojko,zakaj, pa potem kupuješ bridgestonke, če je mišlin, tako fajn?

Comment

Ker so po testih bile tako dobro ocenjene - bolje kot Michelin in ker je bil komad cca. 5 jurjev cenejši. Pa malo je potrebno tudi menjat, da vidiš ali si šel na boljše ali slabše.

Moja predvidevanja so taka, da bodo Bridgestonke še nekoliko boljše držale cesto, bodo nekoliko glasnejše, porabile nakaj več goriva in se zrabile vsaj 30% hitreje kot Michelinke. Predvidevam, da bo kljub začeni ugodnejši ponudbi Bridgestonk na koncu izračun pokazal, da so dražje Michelinke ugodnejši nakup.

Čez 3 leta bo vse jasno!

Lp Čojko
          sigpic

Comment

Jaz jo vozim tretje leto, pa sem kupil rabljeno. Pa dobro drži.
            Od kar sem jih kupi, sem naredil 60 tisoč kilometrov, od tega sem pozimi imel večinoma zimske montirane, torej je to kakih 20 do 25 tisoč manj, torej sem naredil z njimi okrog 40 tisoč. Prej so bile že eno sezono vožene, pa to sezono bodo brez težav vzdržale. naslednjo bom pa razmislil, kljub temu, da bodo zakonsko še vedno ustrezale.
            Andrej, tebe bi mogoče res držalo samo 2 sezoni, ko veliko kilometrov nabereš, Čojko pa lahko to vozi kar malo dlje.
            - Ni težko biti svetovni prvak, če živiš v svojem svetu. -

Comment

Ima kdo od vas kakšne izkušnje z alu platišči enzo ?? Jih sploh kdo ima na citroenu ......... !?

Lep dan

Comment

Jaz sem jih letos nabavil za zx-a. Najprej sem mislil OZ Vivace, potem pa sem raje vzel Enzo H zaradi širine feltne. (OZ je bila 7Jx15, Enzo pa je 6,5Jx15) Na ZX-u ni ravno veliko prostora pri zadnjih kolesih, še zdaj sem malo potegnil ven blatnik, da je bolj na ziher. Gume pa mam trenutno 195/50 15, ker te imam homologirane zraven felten 7Jx15. Bom pa verjetno šel še enkrat na LPP naredit homologacijo za 6,5Jx15, če se slučajno kakšen pameten policaj kdaj najde.

Comment

Torej feltne so vredu ?? Pa še štromar si kot jaz ..........

Comment

Jaz imam homologirane feltne 6X15 z gumami 195/50R15 , je kakšen problem če imam zdaj 6,5X15 in iste gume ? Je treba kaj homologirat?

Comment

Pardon gume so 195/55R15

Comment

Zaenkrat nimam pripomb čez feltne, bo čas pokazal kako se bodo obnesle. Kar se pa homologacije tiče, uradno mislim, da bi jih moral homologirati.

Comment

Daj ne serijte s homologacijo 6 ali 6.5 J felne. Pa dajte si že zazpucat stvari z temi homologacijami... Povej mi policaja ko bo šel gledat če imaš 6 ali 6.5 J felno pol jo mora skoraj dol vzet na cesti... Jao. Dajte si še dišeče smrekice homologirat v avto... Homologirajte načeloma cole 15, 16 itd itd... Ne pa širino... Če pa res nimaš kam dnara dat ko pa fojtrat one telete tam na homologacijah pa kr... Pa lepo jih pozdravi.

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

OK Andrej brez jeze jaz samo sprašujem , ker pač ne vem kako je s tem . Mi je pa jasno , da bi moral homologirat , če bi dal gor 16 ali 17 col , ali če bi kaj spreminjal dimenzije gum

Lep dan

Comment

Mislim, da na tem forumu, nekateri, ki imajo neke visoke titule(njihova ekselenca-pardon), kar naprej zaničujejo novince, ki so samo radovedni...sej nismo na Sorboni,da mora vsako vprašanje biti globokumno...ali pač?

Comment

Working...
                              X