Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xsara 2.0 HDI chip tuning ali ne?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Xsara 2.0 HDI chip tuning ali ne?

Pozdravljeni!

Zadnje čase dosti poslušam o t.i. chip tuningu avtomobila. Ker se mi zdi (predvsem zdi :biggrin: ), da je moja xsara rahlo "lena" razmišljam tudi o tem. Zanima me, kakšno je vaše mnenje? Chip tuning da ali ne? Kaj pridobiš še bolj pomembno pa, kaj izgubiš? Avto je 2004 letnik in ima prevoženih 65kkm. Ali bi se vi odločili za chip tuning?

Lp,

Pohorc

Re: Xsara 2.0 HDI chip tuning ali ne?

preberi tole:

http://www.citroenbilten.com/forum/showthread.php?t=311

Comment

pozdrav

ThePohorc tudi meni se je zdela xsara "malo lena" , ker se mi je zdelo , da do 2200obr. ne vleče tako kot bi si želel. Dolgo sem razmišljal ali bi chipal ali ne ... prebral sem vse kar je bilo dosegljivo po netu .... tudi nekaj tujih strani (v angleščini) . Nisem se odločil tako kot Čojko. Nisem dal boxsa noter ampak sem dal po premisleku raje chipat k RSR . Odločilni je bil pri izboru pogovor z stricem , ki ima chipan pasat na 140KM in z chipom prevoženih 130000km brez okvare!!
      Res je , da lahko uničiš motor , ampak NI VSE ODVISNO OD CHIPANJA ! Pomembno je , da voziš po pameti ....... hladnega ne goniš več kot 3000obr. , ko je na delovni temperaturi ni problema .... po dolgi in hitri turi ne ugasni motorja TAKOJ , počakaj kakšnih 10-20sek.
      Pri posegu NI nobenega spajkanja in odpiranja , in kar je bilo zame najbolj važno , na servisu NE ugotovijo , da je chipana xsara.

V praksi je tako , da zdaj vleče že od 1400obr. avto je tudi hladen bolj "miren" , poraba mi je ostala enaka , na dogo furo malo manjša , ampak zdaj vozim bolj divje!! Ta firma je najdražja , in najkvalitetnejša ! Lahko bi mi negdo chipal za 50000sit , ampak nisem želel tako , saj lahko naredim s tem še več škode (al pa ne!?). Zaupal sem tistemu , ki dela boljše in ne cenejše. Jaz sem dal za svojo xsaro break HDI 110KM 80000sit. Zdaj ima okoli 136 do 141KM in 290 do 320Nm navora pri 1700obr. Nisem ga dal na valje!

Nekim boxsom , ki jih lahko dobiš po netu za nekaj € ne zaupaj !!
      Še to avto nič ne kadi več kot prej ......... gre pa kot raketa.
      Vozim skoraj vedno malo nad omejitvami in nisem nekakšen ulični postavljač , je pa super , ko pri prehitevanju ne švicaš od živčnosti , ampak od hitrosti !!

Odloči se po lastni želji in premisleku . Jaz bi se odločil še enkrat za isto !!

Comment

Ja, se strinjam z 4momo. Takrat, ko sem jaz čipal je bil RSR-jevo čipanje okrog 160 jurjev, moj box pa 90 jurjev. Poleg tega sem za njega dobil reference od znancev, box lahko kadarkoli odstraniš in tudi načipano je manj kot RSR, kar se pozna na manjših obremenitvah materialov. Manj navora in manj moči je manjše obremenjevanje, vendar tudi nekoliko manj gre.
        Bistveno mi je bilo, da sem povečal uporabno območje uporabnih vrtljajev - predvsem v spodnjem območju!

Po tem kar vem o čipanju danes bi tudi jaz izbral RSR! Takrat je bila moja Xsara tudi še v garanciji in v kolikor bi jo zaradi čipa "zjebal" bi lahko še vedno box pobral ven in uveljavljal garancijo. Pač ni bilo dovolj jajc in ne denarja za čipanje pri RSR.

Lp Čojko
        sigpic

Comment

Čojko

Pri RSR je bila cena chipanja okoli 140000sit a je takrat bil sejem v Celju in po pogovoru z šefom RSR ( se ne spomnim kako mu je bilo ime ...) sem dobil sejemski in še kakšen popust ....... (hvala bogu!!) in šel chipat v Petrovče pri Celju , kjer je pooblaščenec za RSR. Ker sem bil (in sem še!!) zelo zadovoljen nisem posebej vozil do LJ , da ga dam na valje. 5Nm navora gor ali dol mi je vseeno , ampak avto se vozi lepše , še bolj tekoče , brez prestavljanja , če je potrebno pa leti ko sneta sekira .
          Vozim dizla (ali traktor za ene !) , ker pač v tem uživam in ne gledam na to , da MORAŠ z dizlom narediti TOLIKO IN TOLIKO KILOMETROV NA LETO !
          Torej nisem ekonomičen , bi eni rekli ........ saj tudi pri babnicah nismo bili a ne ........ da ne omenjam še kakšnega pira v gostilni itd.

Mimogrede to je moj prvi dizel (22let voznik!) in ga ne menjam (kvečjemu za boljši dizel ...)

Comment

Ja sam ćipo kod Senice, tukaj maš sliko s dyna pa opis....
            http://www.citroenbilten.com/forum/s...ead.php?t=2478
            XSARA 2.0 HDI:c: :c: :c: :c:

Comment

@Cojko:
              Moj HDI ima 136,9 KM in 315 Nm na valjih. Samo da sliko najdem, jo prilepim. :)

Comment

a v arhivu ni nič od teh merjen pri senici?

Comment

Originally posted by garac New post replay
                  a v arhivu ni nič od teh merjen pri senici?
                  Zanima me a se med istimi modeli recimo xsara z istim motorjem 2.0 hdi 90 konji..
                  razlikuje po moči motorja..da imajo eni nad 90 konji drugi pod 90 konji??
                  a je to možno??...

k sam imam 2.0 hdi 90 konjev..in prevoženih 147.000 km pa je mašinca kar divja pa ni čipirana..
                  ima pa kolega 110 konjev pa prevoženih 180.00 km pa je kr mal zamorjena..
                  a je to možno tudi od relacij in od tega ali motor lepo vožiš in poskrbiš da ga na toliko časa tudi malo prepihaš - recimo da ga malo pritisneš na AC preko 150 km/h???

Pa zanima me kdo je boljši avtoelektronika ali rsr ??
                  in še to kakšne so kaj cene če bi rad dal svoj avtomobil na valje in kje bi bilo to izvedljivo ??

hvala

Comment

Zanima me če ima kdo izkušnje tudi z skn tuning slovenija ??
                    In če dobro čipajo avtomobile..
                    k za moj xsara 2.0 hdi 90 hp avtomobil kaže tkole *SERIJSKO- 205 Nm 90 KS ( 66 KW), *OPTIMALNO - 265 Nm 121 KS ( 89 KW)..
                    http://www.skn-tuning.si/

A pri RSR motorssport pa patkole :

Original:90 KM66 kW205 NmTuning:110 KM81 kW240 Nm
                    Kam zdej peljati avtomobil??

Comment

Originally posted by brajsek New post replay
                      Zanima me če ima kdo izkušnje tudi z skn tuning slovenija ??
                      In če dobro čipajo avtomobile..
                      k za moj xsara 2.0 hdi 90 hp avtomobil kaže tkole *SERIJSKO- 205 Nm 90 KS ( 66 KW), *OPTIMALNO - 265 Nm 121 KS ( 89 KW)..
                      http://www.skn-tuning.si/

A pri RSR motorssport pa patkole :

Original:90 KM66 kW205 NmTuning:110 KM81 kW240 Nm
                      Kam zdej peljati avtomobil??
                      Pa kaj res no beden nič ne ve o tem??

Comment

Lahko ti jo dvigne tudi na 140 KM, če si to zaželiš. Vendar ti po moje na RSR-ju tega ne bo hotel naredit. Že zaradi svojega ugleda oz. imena.
                        sigpic

Comment

Originally posted by Čojko New post replay
                          Lahko ti jo dvigne tudi na 140 KM, če si to zaželiš. Vendar ti po moje na RSR-ju tega ne bo hotel naredit. Že zaradi svojega ugleda oz. imena.
                          Hvala ti Čojko..

Comment

Evo še eno uporabniško izkušnjo.
                            Partnerja sem tudi čipal - isti motor kot v tvoji Xsari (90 KM HDI 2.0), ko je imel 120.000 km. Čez en teden sem zamenjal sklopko. Preden sem ga prodal pri 160.000 km je zopet zdrsovala sklopka. Res pa je da sem enkrat vmes na vsak način hotel prevoziti en strm makedam klanec, ki sem ga s xsaro uspel s tem pa nisem in je ob ustavitvitvi sredi klanca močno smrdelo po sklopki.

Več o izkušnji čipanja istega motorja vendar v drugem avtomobilu si preberi tukaj http://www.citroenbilten.com/forum/s...rtnerja!/page2
                            sigpic

Comment

živeli - jaz sem naročil čip tuning in ga sam montiral - 10 minut dela - cena 90 euro čipškatla + 30 euro daljinec = 120 euro(24 mesecev garancija). Moč lahko reguliraš od original 109ps do 152ps - izklopiš in vklopiš ga z daljincem - če ga izklopiš ima original 109 ps, če ga vklopiš pa toliko kot imaš nastavljeno do max 152ps/350Nm navora.V škatli ima digitalni prikazovalnik od 0 do 9 - to so različni programi - 0 je izklopljeno(original moč) in potem od 1 do 9 - mašina gre superrrr - do doma se vzpenjam 10 km - od 90mnm - do 800mnm - (metri nadmorske višine) - prej je bilo kar je bilo - sedaj je ubitačno - vleče in vleče - pa v četrti prestavi tam kjer sem prej v drugi.Imam občutek da ti slovenski takoimenovani tunerji samo pobirajo denar - dajo za material 80-100euro - drugo pa v žep - 300, 400,500 in več euro - niti v sanjah !!! - vam jaz naročim in zmontiram - od 24 do 48 ur za dostavo in 10 minut dela in to za vse vrste vozil - ne samo citroene - moč in navor + 40%.Jaz imam Citroen xsara break 2.0 Hdi 109 ps.

Comment

Working...
                              X