Announcement

Collapse
No announcement yet.

chip box ali RSR ??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• neyc
    replied
    Re: chip box ali RSR ??

RSR in avtoelektronika so cool... za senico nevem, smo bili sam na merjenju pri njemu...

Leave a comment:

• Sams
    replied

zdravo,

tudi samse odločam o čipanju moje xsare break HDI(letnik 2002, 110 KM). Zanima me če veste na koga naj se obrnem v Ljubljani ali bližnji okolici. So vredu tisti od chiptuning.si? sedaj sem videl, da imajo akcijo v maju in juniju in dajo 15% popusta na storitev.

Hvala za odgovore

Leave a comment:

• mekinda
    replied

Menda je uredu sam moreš vozt pol tako kot zdaj k pol mal bl matraš motor oz. prej se okvare pojavjo!!
    Zadosti 150 konjev za tako podvozje k xsare nimajo kej hvale vredno podvozje!!!

Leave a comment:

• svd
    replied

Jaz imam pa Rapid modul (motor 2.0 HDI) in se mi zdi da avto pri istem načinu vožnje porabi en liter nafte več, kot pred vgradnjo. Opazil sem tudi, da izpuh ni suho črne barve, ampak iz njega večkrat teče oziroma je moker. Ali kdo ve kaj bi bilo potrebno narediti. LP!

Leave a comment:

• Tma
    replied

Čojko ne vem sicer točno kaj naj bi bilo ker mu ga ni šel uspel popolnoma poštimat. Definitivni ni glavni računalnik ker so ga zamenjali in prekodirali (mimogrede tega noben servis ni bil sposoben naredit (tudi Jerovšek) - vsaj tako so rekli).
    Izgleda, da sonda v izpuhu zazna preveč "umazan" aspuh. Lahko bi bil kakšen EGR ventil. Lahko je tudi to da recimo motor dobi več nafte in za to količino premalo zraka. Lahjko samo kakšen senzor zafrkava. Lahko je debimeter (LMM ali merilec masnega pretoka zraka). V glavnem pri C5 je to zelo pogost pojav (še posebej pri 2.2 motorjih) - na Yahoo forumu je imel vsak drugi to težavo.
    Ko bomo uspeli odpravit ta problem bom pa sigurno na forumu javil.
    LP

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Originally posted by Tma
    Jaz sem se sicer zadržal še do 15-ih ker so pripeljali gor mojega bivšega C5 ki mu bo poiskušal RSR poštimat ANTIPOLLUTION FAULT.
    LP
    Daj kaj več napiši o Antipolution Fault, saj se meni še vedno kdaj pa kdaj prižge. Pred par dnevi sem prižgal klimo in ko sem avto ugasnil je potreboval motor še cca. 1,5 s da se je ustavil. Ko ga naslednjič prižgem pa javi antipolution fault. Res je tudi, da sem skoraj en mesec vozil samo mestne fure, v soboto pa sem šel v Gorosuplje in nazaj po AC, ter ga kljub lučki za motor teral po AC in ko sem prišel nazaj je antipolution fault nehal goret. Ali morda veš kaj bi bil razlog?

Lp Čojko

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Garač
    Na cenik ki si ga prilimal je do konca aprila 25% popusta !

Dvorjan
    Avto je odziven že od 1400obratov , prej se je to dogajalo šele nad 2000ob. Opazil sem da je poraba manjša , le pri polnem gasu večja . Ampak polni gas skoraj ne potrebuješ tako vleče že prej ! Razen kakšno tesno hitro prehitevanje . Ko bo več izkušenj se javim . Zdaj grem pa na servis .

Lep dan 4momo

Leave a comment:

• Tma
    replied

Originally posted by C6_
    @tma: Si ga prišel iskat takrat ali ga je delal ob tej uri.Ko sem jaz imel mojo xsaro notri, je zadaj enega BMW-ja delal, potem ga je pa dal vstran. Možno da sem slabo videl in je bil tvoj. Ne spomnim se dobro, saj sem komaj čakal, da vidim rezultate.

LP Robi
    Verjetno je bil kakšen drugi, ker moj je bil ves čas v garaži. Delal pa ga je med 13 in 14 uro.
    Jaz sem se sicer zadržal še do 15-ih ker so pripeljali gor mojega bivšega C5 ki mu bo poiskušal RSR poštimat ANTIPOLLUTION FAULT.
    LP

Leave a comment:

• C6_
    replied

@tma: Si ga prišel iskat takrat ali ga je delal ob tej uri.Ko sem jaz imel mojo xsaro notri, je zadaj enega BMW-ja delal, potem ga je pa dal vstran. Možno da sem slabo videl in je bil tvoj. Ne spomnim se dobro, saj sem komaj čakal, da vidim rezultate.

LP Robi

Leave a comment:

• dvorjan
    replied

@4momo:
    Me veseli, da si zadovoljen. Ce bos imel kdaj priloznost, ga se na valje zapelji, da vidimo, ce je RSR se kaj poboljsal svojo obdelavo elektronike za 2.0 HDI (ki pa je, mimogrede, ze tako ali tako odlicna).

Pri meni je masina dobila dobrih 10 km/h na koncni hitrosti (zdaj gre po stevcu do 220, GPS pa pravi 213 km/h), na porabi pa prav nic. Razlika med lanskim in predlanskim letom je bila na celoletni ravni reci in pisi 0,01l/100km (je slo se meni na smeh).

Vazno da gre, ko jo stisnem. Je se vedno konkurencna tudi modernejsim strojem, aka VW 2.0TDI, 1,9JTD, 1.9DCI in podobnim, ki jih se vedno redno prehitevam, tudi ce se ne pustijo. Se pa pozna, da se mimo prebijem ponavadi sele, ko se nam masine zavrtijo cez 3.500 rpm (pa vse do 4.800 rpm). Ni kaj, napredek pri dizlih je ociten in tudi serijsko imajo zdaj 2.0 masine ze cca. 180 konjev ...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

cene za PSA hdi motorje:
    Attached Files

Leave a comment:

• Tma
    replied

Jaz sem bil tam med 13 in 14 - uro - je pa temno modri karavan.
    LP

Leave a comment:

• C6_
    replied

Mogoče črni bmw? Enega sem videl tam, ga je ravno delal. To je bilo okrog 12. ure.
    Meni se pozna pri končni hitrosti po števcu namesto 180 (malo čez) čez 190.
    Pri obratih pa pride na 4250 prej komaj 4000.
    Poraba po računalniku, prej polni gas peta brzina 12,9l, več skoraj nikoli, zdaj pride na 13,8l, v enem trenutku na majhnem vzponu celo 14,7l.
    Bolj gre in več pije (konji so lačni in žejni).
    Pri manjši hitrosti pa bom še malo opazoval. Prvi vtis je da porabi nekaj manj.
    Leti pa mnogo bolj (prvi občutki), sploh nad 2000 rpm lepo vleče.

LP Robi

Leave a comment:

• Tma
    replied

Meni je RSR včeraj BMW-ja čipal - na hitro je razlika v končni hitrosti med 7 in 10 km/h.
    Je pa recimo pri čipanih HDI-jih razlika večja ker so original motorji precej zamorjeni (vsaj tako je bilo pri 2.2 Hdi). BMW je že prej bil zelo živ sedaj pa je dobil še zelo žive zgornje obrate - recimo od 3500-4800.
    LP

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Originally posted by 4momo
    Prožnost bom meril (čeprav so te meritve malo za las potegnjene - gume vreme cesta itd. na štajerskem in čoko na morju .....) .
    ???? Kakšno vezo ima to?

Važno, da je cesta ravna (se ne dviga ali spušča) in da usklajeno pri določeni hitrosti stisneš z nogo na gas, s prstom pa na štoparico. Držiš gas do konca, gledaš cagar kako se dviguje proti željeni hitrosti in ko ga doseže še enkrat pritisneš na štoparico.

Dobro je vsako meritev večkrat ponovit, saj tako izločiš morebitne izstopajoče in nepravilne rezultate.

Lp Čojko

Leave a comment:

Working...
X