Announcement

Collapse
No announcement yet.

chip box ali RSR ??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: chip box ali RSR ??

Okoli 40.000 km. Poraba je ostala ista ali pa malenkost manjša. Avto je šel neprimerno bolj - če pa pogledaš realno čip izkoristiš relativno poredko ampak takrat prav pride (oz. paše).
    C5 je bil recimo precej len do 2200 obratov in tu se je stvar po čipanju popravila (ni bil sicer tako poskočen kot BMW brez čipanja). Najbolj je pa avto dobil od 3500 obratov naprej kjer je vlekel in vlekel... (tu se tudi BMW tako obnaša - od 3500 obratov naprej je nekam len).
    LP
    Xsara Picasso 2.0 Hdi 2002

Comment

Ali je še kdo izmed forumašov , ki bi si chipiral svoj HDI . jaz imam namen to storiti pri RSR v Petrovčah . Če nas bo več , bi stržili kakšen popust !!

Je kaj interesentov ??

Lp 4momo
      Last edited by 4momo; 2nd April 2006, 14:16.

Comment

Xsara JE CHIPANA ...................... leti kot zmaj .......
        Ko bom imel več izkušenj bom poročal . ( poraba itd.)

lep dan

Comment

Kje si čipal?
          Jaz grem jutri k RSR. Sejemski popust, da nekaj profitiram.
          Če bi imel 110 KM ne bi čipal, tako pa ko sem kupoval nisem hotel čakat, pa sem vzel 90KM.
          Kmalu ugotovil, da za enga ali dva še gre, ko pa otroci in prtljaga zasedejo svoje mesto, ni prave živahnosti.
          Saj nisem divjak, sploh ko je poln avto, samo kakšen tovornjak pa je le treba prehiteti in to v čim krajšem času. Takrat pa prav pride konjenica.
          Upam, da se bo kaj poznalo!

LP Robi
          Velikost JE pomembna!!

Comment

Chipal sem v Petrovčah pri Celju avtohiša Drev . Pooblaščeni so za RSR . Odločil sem se na osnovi izkušenj drugih lastnikov . Stric ima pasata chipanga iz 110KM na okoli 140KM in ima prevoženih 185000km brez broblema . Je pa res da moraš paziti , da hladnega ne goniš do nezavesti in da vročega ne zaustaviš (ugasneš) takoj . Kontroliraj olje in kopuj samo najboljše olje in to je to .
            Za zdaj sem naredil malo več kot 100km z chipanim . Ko sem po chipanju šel na testno vožnjo je pri maksimalni hitrosti v 5. prestavi in čez 4000obratov zadaj pokadil srebrno moder dim . Vzrok naj bi bila slaba nafta . Imel sem skoraj prazen tank in tankal sem na petrolu . Ko sem prišel domov sem tankal na OMV ter vse skupaj preizkusil na AC in nisem nič opazil . Dogovoril sem se , da v kolikor se mi to še naprej pojavlja da se naj oglasim pri RSR in mi bodo tuning malo prilagodili .
            V praksi pa čez 4000obratov ne grem skoraj nikoli , mogoče samo takrat ko rešuješ svojo kožo pri prehitevanju. Prejšnji tank je imel porabo 6l trenutno ta tank 5,2l , klub temu , da sem ga na določenih odsekih sprobal do konca , pri običajni vožnji pa opažam da je potrošnja padla za 10-15%. Kako bo dejansko v praksi (vsaj 5 tankov) bom pa poročal .
            Občutek do zdaj .............. BBBBBRRRRRRRRRUUUUUUUUMMMMMMMM !

Odloči se po lastni vesti in pojdi k najboljšim! Jaz sem se odločil za RSR.

Pozdrav 4momo

PS: sem opazil , da motor zdaj lepše brunda tudi hladen . Tudi jaz imam otroke , ženo , psa in kup prtljage .

Comment

Daj izmeri še prožnosti:

v drugi 40-80km/h
              v tretji 60-100 km/h
              v tretji 80-120 km/h
              v četrti 80-120 km/h
              v četrti 100-150 km/h
              v peti 80-120 km/h
              v peti 100-150 km/h

Me prav zanima kolikšna je razlika napram mojem box-u, ki je izmerjen pri Senici - max. moč 127KM, max. navor 300 Nm.

Lp Čojko
              sigpic

Comment

fajn bi blo, če bi tudi on zapeljal na valjarje, me zanima rsr in dejanski prirastek, ter krivulja, na koliko obratih doseže največjo moč?

Comment

Ne rabiš, saj je Dvorjanov graf istega motorja, le da je v C5 dovolj zgovoren - graf je kot "narisan" in bistveno boljši oz. lepši od mojega.

Zanima me le kaj to pomeni v praksi oz. na cesti - za koliko je hitrejši od moje Xsare pri prožnostih.

Lp Čojko
                  sigpic

Comment

ja saj to bi blo zanimivo, dvorjanov C5 je precej težji, morda je tudi že kaka evolucija od takrat, ko je montiral dvorjan pa do danes. Slišal sem, da se sicer da še dodatno nsatavljat oz. popravljt, kot si prebral, da mu ni delal rsr osebno, kot dvorjanu, me zanima, če je zmontirano, kot se zagre, sicer pa dvomim da bi se kdorkoli blamiral in dal svoje ime kar nekomu.
                    menda imaš zdaj že eno hujšo varianto, kot jo ima dvorjan? sem vzel prospekt v celju in akcijski cenik

Comment

Originally posted by Čojko
                      Daj izmeri še prožnosti:

v drugi 40-80km/h
                      v tretji 60-100 km/h
                      v tretji 80-120 km/h
                      v četrti 80-120 km/h
                      v četrti 100-150 km/h
                      v peti 80-120 km/h
                      v peti 100-150 km/h

Me prav zanima kolikšna je razlika napram mojem box-u, ki je izmerjen pri Senici - max. moč 127KM, max. navor 300 Nm.

Lp Čojko

Prožnost bom meril (čeprav so te meritve malo za las potegnjene - gume vreme cesta itd. na štajerskem in čoko na morju .....) . V ponedeljek grem na servis v Rogaško (Ali kdo ve če so dobri ? Žgajner!!) bom zamenjal olje filtre , iz preventive en mesec prej kot bi bilo potrebno .

Comment

Originally posted by garac
                        ja saj to bi blo zanimivo, dvorjanov C5 je precej težji, morda je tudi že kaka evolucija od takrat, ko je montiral dvorjan pa do danes. Slišal sem, da se sicer da še dodatno nsatavljat oz. popravljt, kot si prebral, da mu ni delal rsr osebno, kot dvorjanu, me zanima, če je zmontirano, kot se zagre, sicer pa dvomim da bi se kdorkoli blamiral in dal svoje ime kar nekomu.
                        menda imaš zdaj že eno hujšo varianto, kot jo ima dvorjan? sem vzel prospekt v celju in akcijski cenik
                        Garač
                        Nisem šel na valje jih imajo samo v LJ . Tip ki je chipiral je zanesljiv , preveril !!!
                        Če je hujša varijanta kot Dvorjanova ne vem . Vem samo to , da se peljem kot sneta sekira ....... pa jaz nisem neki nastopač ali divjak , ampak GRE IN GRE :) pa še avto je lažji kot Dvorjanov . Se pa Dvorjan bolj gospodsko pelje - da ne bo užaljen :)
                        Rečeno mi je bilo , da v kolikor opazim kakšen dim zadaj naj pridem , da mi popravi . Torej se da nekako popravljat . Ko je chipiral , sem želel zraven zijala pasti , pa mi ni preveč pustil .
                        Danes grem proti LJ , pa jutri spet , in v ponedeljek na servis ...... tako da bom nabral malo izkušenj .
                        V glavnem poraba je manjša , motor lepše teče , in v tisti klanec , kjer sem prej v 5 moral gas dodajati , da sem ohranjal hitrost (80km od začetka do konca) mi zdaj gasa sploh ni treba dodajat (za teh 80km) .
                        Tudi jaz sem bil na sejmu in se pogovarjal z RSR-jem večkrat , tako da sem bil že malo siten . Seveda sem pokasiral popust 25% ki velja do konca aprila .

Lep citro dan vsem 4momo

Comment

Originally posted by 4momo
                          Prožnost bom meril (čeprav so te meritve malo za las potegnjene - gume vreme cesta itd. na štajerskem in čoko na morju .....) .
                          ???? Kakšno vezo ima to?

Važno, da je cesta ravna (se ne dviga ali spušča) in da usklajeno pri določeni hitrosti stisneš z nogo na gas, s prstom pa na štoparico. Držiš gas do konca, gledaš cagar kako se dviguje proti željeni hitrosti in ko ga doseže še enkrat pritisneš na štoparico.

Dobro je vsako meritev večkrat ponovit, saj tako izločiš morebitne izstopajoče in nepravilne rezultate.

Lp Čojko
                          sigpic

Comment

Meni je RSR včeraj BMW-ja čipal - na hitro je razlika v končni hitrosti med 7 in 10 km/h.
                            Je pa recimo pri čipanih HDI-jih razlika večja ker so original motorji precej zamorjeni (vsaj tako je bilo pri 2.2 Hdi). BMW je že prej bil zelo živ sedaj pa je dobil še zelo žive zgornje obrate - recimo od 3500-4800.
                            LP

Comment

Mogoče črni bmw? Enega sem videl tam, ga je ravno delal. To je bilo okrog 12. ure.
                              Meni se pozna pri končni hitrosti po števcu namesto 180 (malo čez) čez 190.
                              Pri obratih pa pride na 4250 prej komaj 4000.
                              Poraba po računalniku, prej polni gas peta brzina 12,9l, več skoraj nikoli, zdaj pride na 13,8l, v enem trenutku na majhnem vzponu celo 14,7l.
                              Bolj gre in več pije (konji so lačni in žejni).
                              Pri manjši hitrosti pa bom še malo opazoval. Prvi vtis je da porabi nekaj manj.
                              Leti pa mnogo bolj (prvi občutki), sploh nad 2000 rpm lepo vleče.

LP Robi
                              Velikost JE pomembna!!

Comment

Jaz sem bil tam med 13 in 14 - uro - je pa temno modri karavan.
                                LP

Comment

Working...
                                X