Announcement

Collapse
No announcement yet.

chip box ali RSR ??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• chip box ali RSR ??

Pozdravljeni forumaši

Zelo sem se začel ogrevati za to , da bi svojo xsaro break HDI 110KM chipiral . Zanima me kakšno je vaše mnenje in kaj priporočate . Vem da ima Čojko Box , zanima me pa če je kdo od vas chipiral pri RSR ! In kako je z njihovimi pooblaščenci . Jaz sem iz Velenja in jih imam v Slovenj Gradcu ter Petrovčah .

Možnost imam chipirat tudi za samo 40ksit , a se bojim , da to nebi imelo kakšnih slabih posledic . Za moje živce in motor . Sem "normalen" voznik (čeprav ne vozim vedno po predpisih ) in sem mišljenja , da nekaj navora več ne škodi .

Moja Xsara je letnik 2003 . Chipiranje bi izvedel nekje bred dopustom .

Lp Igor

Re: chip box ali RSR ??

RSR!

Več o tem ti bo Dvorjan znal povedat, on ma C5-ko chipano...

Skrt

DOBRODOŠEL :)
    Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

No tole mi je momo4 poslal na PM

Zanimam se za cipiranje svoje xsare HDI break 110km l.2003. Zanima me kaj je po tvojem boljše ali chipbox (rapidex) ali chipiranje pri RSR . Kakšne so tvoje izkušnje po chipiranju in če si imel kakšne probleme z avtom . Do poletja bi se rad odločil za to , in me zanimajo razne izkušnje . Ali na servisu zaznajo cipanje , če ga priklopijo na tester ? Kakšne so nevarnosti , da ti zaradi chipanja odpove kakšen vitalen del motorja (npr. turbina ).
      Kje in kaj se splača narediti ? Kakšne so cene ? Zasledil sem , da lahko zelo odstopajo od 40k-do140ksit !?

Odgovor:

Ko sem jaz čipal je bilo čipanje na RSR cca. 150 jurjev, box pri možakarju iz Celja, ki čipa predvsem nemške avtomobile in je zastopnik za pol balkana pa 90 jurjev. Zakaj sem se odločil za box? Ker sem imel avto še vedno v garanciji, če ga dam ven ga noben vrag ne prepozna, da je bil kdaj noter, tudi ob prodaji mi je lažje, box lahko uporabim na naslednjem avtu, moči in navora je zraslo manj kot pri čipanju, kar je spet nekoliko boljše, saj spet toliko ne obremenjuješ vitalnih delov avtomobila itd.

Če bi čipal danes bi naredil zadevo pri RSR. Zakaj? Ker spremeni osnovni program in ga optimizira. Box je v bistvu lažnjivec, ki računalniku pošilja netočne podatke - računalnik da 5, box mu vrne, da je dal le 4, zato rač. poveča itd. Ko smo merili moči pri Senici je bilo zelo lepo videt razliko čipanja istega motorja 2.0 HDI 110KM pri meni v Xsari (box), kjer je krivulja mnogo bolj nazobčana, ter na C5 (RSR), kjer je bila zelo lepa, konstantna ter precej poravnana.

Ker je pri čipanju RSR nekaj več moči je tudi močnejše kajenje iz avspuha. Razlog naj bi bil predvsem premajhen dotok zraka v motor. Ker je več moči in navora so tudi same obremenitve na menjalnik, sklopko in dele motorja večje kakor pri meni kjer je manjša moč. Sama turbina po moje ne bi smela biti bolj obremenjena saj se pritisk s čipanjem naj ne bi spreminjal.

Zakaj čipani avti manj zdržijo? Ker jih čipajo tisti, ki hitreje in agresivneje vozijo. Nekomu je šla turbina pri 100 Tkm in je imel čipan avto. Kdo ve na koliko km bi mu šla če ga ne bi imel? Po moje ravno tako na 100 Tkm. Je pač divjak, ki prekomerno obremenjuje avto.
      Pri turbini je pomembno, da se držiš dveh pravil. Ko je mrzlo olje ne pospešuješ na ful in ne pretiravaš z obrati (do 3000), ter če avto goniš po AC in priletiš na črpalko takoj ne ugasneš motorja. Sama turbina potrebuje nekaj časa, da se ustavi (vrti s preko 20t obrati - tudi do 25t) in če ugasneš motor ustaviš tudi pretok olja do ležaja turbine.
      Sicer pa večinoma turbine grejo zaradi napak na materialu. Novejše so vedno bolj vzdržljive saj imajo keramične ležaje, ki zdržijo mnogo večje napore in obremenitve.

Kaj in kako se sam odloči. Vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti. Odvisno je od tebe kaj hočeš.

Lp Čojko
      sigpic

Comment

Zanima me nekaj . Če chipiram pri RSR-ju , ali tester na servisu to zazna ? Ali mi priklop na tester (v kolikor zazna) ponastavi parametre na tovarniške nastavitve ?
        Oprostite če pišem bedarije , pač nisem avtomehanik .
        Čojko , kje in kdo ti je delal box v Celju ? Pošlji mi telefonsko številko .
        Čojko / Dvorjan : Koliko kilometrov sta do sedaj prevozila z chipirano xsaro/C5 in , ali sta imela glede tega kakšne probleme .

Lp 4momo

Comment

Moj C5 ima od cipanja malo vec kot 55t km in ni se nic na masini crknilo zaradi tega.

Tester ne bo zaznal, da je avto cipan, saj RSR pobere dol njegov program in prilagodi mape pospesevanja in doziranje goriva/zraka. Nato pa ga pod isto oznako posname/prepise nazaj.

Za tako "kravo" kot je C5, se tistih 26+ konjev pozna kot noc pa dan. Xsara bo pa postala pravi izstrelek. :)

Comment

Pozdravljeni!

Zanimiva tema!
            Mene tudi to zanima, sicer bom še počakal do izteka garancije. Mislim, da je to pametno, ali?
            Ma keri izkušnje s čipanjem HDI 90 KM Xsare, pa kakšne naslove o kakovostnih čipdealerjih?

Hvala!

Comment

Originally posted by Studenčan
              Pozdravljeni!

Zanimiva tema!
              Mene tudi to zanima, sicer bom še počakal do izteka garancije. Mislim, da je to pametno, ali?
              Ma keri izkušnje s čipanjem HDI 90 KM Xsare, pa kakšne naslove o kakovostnih čipdealerjih?

Hvala!

Ja baš razmišlajm o čipanju hdi 90 KM, icći ću čipat kod http://www.senicamotorsport.com/index.asp. kažu mi prijatelji da dobro čipa. Ja imam xsaru 2.0 hdi 90KM, koja bi trebala ić na nekih 110 KM
              XSARA 2.0 HDI:c: :c: :c: :c:

Comment

@skakavac
                Dobro nam došao na forum u imenu svih!

Nadam se da češ se imati dobro tu kod nas i budi mi dobar :)

Skrt
                Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Hvala za informacije Dvorjan . Ali mogoče kaj poznaš pooblaščene RSR-jeve chiperje ?

Lp 4momo

Comment

Originally posted by skrt3
                    @skakavac
                    Dobro nam došao na forum u imenu svih!

Nadam se da češ se imati dobro tu kod nas i budi mi dobar :)

Skrt
                    Hvala ti na lijepim željama, vidim da ču tu normalno pisat na hrvatskom kad me svi razumiju....
                    LP SVIMA:c: :c: :c:
                    XSARA 2.0 HDI:c: :c: :c: :c:

Comment

Originally posted by 4momo
                      Hvala za informacije Dvorjan . Ali mogoče kaj poznaš pooblaščene RSR-jeve chiperje ?

Lp 4momo
                      Zal ne. Meni je Matjaz (torej Mr. RSR himself) naredil chiptunning.

Lp,

Dvorjan

Comment

@skakavac:

Možeš slobodno koristit i "meki ć" (npr. "ću")
                        Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Jaz imam Xsaro HDI 90HP in imam vgrajen PBOX ( http://www.lindempa.si/pbox.html ). Zadevo sem dal vgradit, ko je imel avto 10.000 km. Trenutno imam 25.000 km in vse dela OK. Dodatnih 20 HP se kar dobro pozna. :)

Comment

Moja izbira je bil RSR (sedaj pri BMW-ju bo tudi). Bil sem zelo zadovoljen.
                            LP
                            Xsara Picasso 2.0 Hdi 2002

Comment

Tma koliko km si prevozil z chipiranim citroenom ? Glede na to da boš zdaj chipal BMW .
                              Lp

Comment

Working...
                              X