Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vprašanja o XM-u

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vprašanja o XM-u

Imam nekaj vprašanj o XM-u.
    1. Zadnjič grem na bencinsko črpalko, motor seveda vgasnem, ko plačam in se vrnem noče vžgat naredi samo klnk in nič, s prijateljem porineva avto in takoj vžge, mislil sem da je akumulator, izmerim napetost, vse je v redu. Pridem ko se motor ohladi in vžge v momentu, skratka ugotovil sem da noče vžgat ko je mašina topla!? Kaj bi bil vzrok?
    2. Zanimajo me možni razlogi zakaj je nehal greti, ko sem ga kupil je gretje delalo samo na 3 stopnji, baje zato ker je klima prazna oz. ker ni plina pa me zanima če plin, ki je odgovoren za hlajenje kaj vpliva tudi na gretje.
    Kakšni so še možni razlogi da gretje ne dela?
    3. Zanima me na kateri varovalki se zamenja jezik na displeju?

Avto je letnik 93, 2.0i

ps:še dobr da sm si pustu 100000sit na stran ker sem vedel da kaj ne bo v redu:biggrin:

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem.

lp
    CXM

Re: Vprašanja o XM-u

Hej, zdajle si ga pa zadel - z istim vprašanjem (pod točko 1.) se ukvarjam tudi sam, samo da težava nastopa pri BX u. Dva dni mi sploh ni hotel vžgat, samo tihi klik, zdaj pa spet vžiga normalno. Ko sem izmeril
    napetost na štarterju, ko ni hotel zagnat, je pokazal sam cca 1 V.

Skratka: Citroenovc - help!

Verjetno je več razlag za to težavo, predvsem:
    slaba masa oz. el. napeljava,
    obrabljen štarter motor.

Ampak, pri svojemu še nisem stvari poštimal, ker je začel spet vžigat.
    Last edited by Urko; 9th December 2006, 23:26.

Comment

@urko - ne razumem čisto tvojega opisa.
      Se štarter sploh ne zgane ali pač vergla pa vergla pa da avto ne vžge.

V drugem primeru imaš zelo verjetno problem z modulom vžiga. Saj menda si ga vzel s TGEja dol (ploščica na vrhu motorja levo od razdelilne kape)? Če si - zamenjaj pa poročaj. Ta zadeva rada ckne pri BX.

ČE pa je prav štarter "mrtev" - pa pomaga, da malo potolčeš po njem - in če potem vžge - potem so krtačke ...

Sam ti praviš da je to odvisno od temp motorja, jeli?

@cx prestige - a si ti kupil slučajno zelenega XM 2.0i, ki se je nedavno tudi na tem forumu prodajal?

Če bi bil prav štater - mislim da ne bi bilo nobenega "klik" - samo
      OK

LP

Citroënovc

Comment

Ne moj se ni prodajal na forumu, je sivozelene barve pa vso opremo.
        Vglavnem pri topli mašini noče vžgat, noče zavrtet zaganjača!!!
        Pa če kdo ve na kateri varovalki se zamenja jezik displeja?
        CXM

Comment

Se že pozabil kako je to z jeziki,na platnicah imam le napisano:
          star sistem: varovalka 15 11
          nov sistem: varovalka 12 8 4
          se pa ne spominjam kdaj so menjali.Plin v klimi nima vpliva na delovanje gretja v kabini.Pri avtomatski klimi imaš na levi strani peči motorček mešalne lopute.Zadeva ima v notranjosti potenciometer za določanje položaja,če je zapacan se motor ustavlja v naključni poziciji.

Comment

Še eno vprašanje, kaj bi lahko bil vzrok da noče pihati mislim ne hladiti ne greti oz. noče pihat ven, samo nekaj brni ali pa vsake toliko časa malo zapiha potem pa spet neha. Kje pa je tisti motor pri peči, ki je omenjen v zgornjem postu-a je to tam v sredini kje zadaj za kontrolami. Pa še zanima me če ima kdo za prodat navodila od XM-a.
            CXM

Comment

Malo presplošno ti tole opisuješ ...

A ventilator kabine dela al ne dela ...
              A sploh kdaj toplota pride v kabino ...
              A se sploh hladilni sistem motorja normalno segreje ...

Btw - klima nima veze z gretjem ... (razen če bi loputa ostala narobe zataknjena - samo ni hudič da ne bi vsaj malo grelo nekje ... (Citroëni pač ne tesnijo 100% ;) )
              OK

LP

Citroënovc

Comment

Jest zastopim, da mu ne piha, in torej ne greje in ne hladi.
                Lahko je problem v plati za kontrolami (pucaj).

A se ventilator odziva na kontrole, če šaltaš na 1,2,3...?

Comment

Originally posted by xmovc New post replay
                  Jest zastopim, da mu ne piha, in torej ne greje in ne hladi.
                  Lahko je problem v plati za kontrolami (pucaj).

A se ventilator odziva na kontrole, če šaltaš na 1,2,3...?
                  Ja to je to, ventilator ne dela oz. samo včasih. Tisto ploščico sem že spucal pa vseeno ne dela. Mogoče je motor tega ventilatorja pokvarjen ali kaj podobnega samo ne vem kje je. Ko pa začne delati pri topli mašini pa greje normalno ampak to se zgodi samo včasih:mada:.
                  CXM

Comment

Krtače motorja so hin, lahko pa tudi kontaktna ključavnica. Oglej si stare poste, kjer je opisan ta problem, sicer na Xantiah, ampak podobne težave.

Comment

TCT meni se je to na ibervagnu dogajal, blo nekaj v ključavnici fuč kot praviš. Aja sam men se zaradi ključavnice to dogajal pri mrzlem oz. toplem. Kakor kdaj.

To da pa topu avto ni vžgal oz. da je crknil pa sem pri corsi vidu( sami neki dojče stroji:-)). Šel je en klinčev senzor, zdej ne vem več kako se mu točno reklo in kje se je nahajal, vem edino to da je bil za bencin. Aja samo meni je avto verglal vžgat pa ni hotu(če bil pa brez benza) rezervoar pa poln. Bemu :-)
                      Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Lep pozdrav:prosim če mi lahko kdo svetuje kako oz. kateri tip avtoradia pride lahko v xm-a, kolikor sm slišu zaradi kontrol na volanu ne paše čisto vsak radio, oz. tip, to mislim na firme-aiwa, kenwood, sony...kateri je primeren, ker je zdajšnji star toliko kot avto, torej l.94 in je že slab, ga želim zamenjati!
                        HVALA, TADEJ,(XM,2.0 TURBO CT)

Comment

Eno vprašanje.
                          Prejšn tedn sem imel karambol.... Pa moram zamenjat masko, odbijač, pa še mal levga blatnika moram poklepat. Pa me zanima kje izvem kodo barve in kje potem kupim to barvo? Za kodo se mi zdi da vem katera je(AC500) s pomočjo kataloga barv ki je objavljen tu: http://www.citroenbilten.com/forum/a...6&d=1173384355 samo nisem 100%. Vem da bi bilo najbolje dobit kose v pravi barvi samo jih ne najdem.
                          Slika avtomobila:

lp
                          CXM

Comment

Zdravo:kolikor jaz vem je koda barva na prometni izkaznici, oz. v tvojih navodilih za xm-a, piše kje v pod motorjem je označena koda barve...!

Comment

Dva problemčka v prometni je splošna koda sepravi npr. siva-kar pa je lahko pri različnih fermah različna siva, 2. nimam navodil. Tako da če mi kdo lahko pomaga.
                              CXM

Comment

Working...
                              X