Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bilanca stroškov enega leta z XM V 6

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Peter
    replied
    Re: Bilanca stroškov enega leta z XM V 6

V 4 letih sem z XM naredil nekaj čez 90.000 km.
    Gornji stroški so mišljeni kot stroški s samim avtom, gume, gorivo, cestnina, je pa seveda posebej.

Leave a comment:

• tct
    replied

Nikakor se ne strinjam. Avti približno enako žrejo bencin, liter več do Kopra je eno JelenPivo. Pri bonifikaciji ene 50% tudi registracija ni prehuda razlik. Gume so par jurjev več, no kje je tista blazna razlika. Dizeljni so cenejši za vožnjo, pa popizdeno dragi ko so še v formi, torej preplačaš, če nisi ravno serviser ali potnik. Je pa udobje in varnost cena, ki se ne dasta primerjati s skopuškimi pogledi na stroške. Itak je avto kot dobrina precenjen in preveč kultno obravnavan od slovenčkov (nemate Golfa, ste 1K urejdni....).

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Neglede na ceno je XM poglavje zase! Kajne?
    Attached Files

Leave a comment:

• xmovc
    replied

Ma ne, saj nisem hotel jamrat nad XMom, vendar če k temu prišteješ npr. še bencin, pa registracijo, pa počasi ravno tako prilezeš do milijončka. Ampak tokrat na leto ttt:

Leave a comment:

• tomaž
    replied

miljon v sedmih letih znese kakih 140 - 150000 na leto, kar se mi niti ne zdi pretiran strošek, sploh ne za avto, kot je XM. v bivšega dajvuja moje drage je šlo (na pamet) vsaj 300ksit v 60kkm - podobni stroški glede na kilometre, kot si jih imel ti, s tem, da je dajvu v primerjavi z XM le približek avta.
    Last edited by tomaž; 5th April 2006, 15:26.

Leave a comment:

• xmovc
    replied

Peter, mogoče sem kje zgrešil, ampak kakšna je tvoja letna kilometrina?

Sem pa na hitro vrgel skupaj mojo sedemletno bilanco za redne+izredne servise ter gume, cifra po vsej verjetnosti preseže 1 mio SIT ss:

Letna kilometrina ~25k km/leto.

Leave a comment:

• Peter
    replied

Bilanca stroškov četrtega leta uporabe XM V6 Exclusive ( od mar.05-mar06 ):

-avg.05 menjava povratne cevi s prednjega desnega cilindra ( orig. )
    3600 SIT

-Okt.05 menjava razdelilne kape,rotorja in vžigalnih kablov (vse Tapos) 27.870 SIT

-nov.05 menjava lambde sonde s novo Bosch ( internet nakup UK )
    10.600 SIT

-jan.06 menjava šipke za kontrolo olja (orig.) 1600 SIT

Upam, da bo "Concorde tudi naprej tako lepo služil svojemu namenu .

Leave a comment:

• Peter
    replied
    Ni še narejen izračun, okvirno baje cca 500 k

Leave a comment:

• Čojko
    replied
    Koliko pa je prišlo popravilo XM-a po nesreči? Račun za zavarovalnico.

Leave a comment:

• Peter
    replied
    Od prejšnega četrtka je moj otroček-XM "concorde" spet na cesti, popravljen, pobarvan z en kup zamenjanimi deli na zadnjem delu zaradi prometne nesreče aprila letos :xsoapbox:.
    V avtokleparstvu Usar so dobro opravili delo.
    Sem ga že zelo pogrešal :zivzg:, tako da sem se moral voziti z njim in sem v tehle par dneh naredil skoraj 1000 km :zorro1:.
    9.maja mi je tudi potekla registracija, tako, da sem ga registriral v šele v petek. Malo me je skrbelo glede kontrole izpušnih plinov, pa ni bilo nobenega problema, še več motor deluje kot nov, izgorevanje in lambda faktorje je brezhibno ( CO je meja 0,30, XM ga je imel 0,03 ).
    Klimatska naprava deluje odlično v teh vročih dneh, izpuh na šobah ima med 6-7 "C.
    Skratka vse OK.

Pa še bilanca stroškov tretjega leta uporabe XM v6 od 5.3.04-31.5.05:

- 21.5.04 menjava orig.akumulatorja Fulmen z Bosch Silver 70 AH : 13.400 SIT ( kupil Boscha, ker niso imeli Fulmena ),

- 13.1.05 zamenjava bencinske črpalke v rezervoarju z novo Boschevo od BMW 525 : 36.000 SIT.

- 15.2.05 servis na 380.000 km, menjava olja 7 l TOTAL 9000, menjava filtra olja in zraka, delo: 18.000 SIT pri garažnem mehaniku.

danes ima avto 384.000 km in deluje brezhibno.

Leave a comment:

• Čojko
    replied
    Ja, ja pivo skupaj s Čojkotom :splos: Čojko je pil pivo, Pero pa,...hmm, za Marijo pa je itak zmanjkalo $ :wink4:

Malo heca. Ja lepo se je bilo spet srečat in malo pokramljat - čudovite slike z dopusta po Šri Lanki :usmugy:

Lp Čojko

Leave a comment:

• Peter
    replied
    Počasi bo spet čas, da napišem bilanco stroškov uporabe XM v tretjem letu po nakupu, za zdaj pa tale luštna fotkica mojega Concorda v družbi C4 VTR 2.0 HDi v SV.Antonu pri Franku s Citroena včeraj zvečer, pa celo najdel sem čas in sva spila pivo skupaj s Čojkom :xthanks:
    Attached Files

Leave a comment:

• Peter
    replied
    Uh Lovro sorry, sem kliknil soseda :xthanks: moral bi biti tale.

V nedeljo šibamo z XM čkom v Munchen na letališče, mimogrede se dobim še z Michaelom iz ACC kluba Nemčije in njegovo Xantio V 6 break, zvečer pa letimo najprej najprej na Male ( Maldivi ) in nato takoj na Šri Lanko, kjer ostanemo 18 dni.
    Bom poročal kako je s citrončki tam dol.
    fun0803:

Leave a comment:

• Tito
    replied
    Ni kupil...vsi so mi rekli (trije serviserji in večina lastnikov XM-ov), da če si ga res želim, naj ga kupim, drugače pa raje ne. Tudi Peter mi je povedal nekaj stvari in ko mi je serviser povedal, da se tega ne da preveriti, me je vse skupaj minilo. Jaz potrebujem avto, s katerim se bom vozil in hitro dobil zanj nadomestne dele, ne pa da bom vsepovsod iskal rabljene ali identične dele, avto pa bo stal v garaži. Toliko si pa spet ne želim XM-a. Za hobi imam spačka. Ker ne maram kupovati cel avto na puf, se bom še naprej vozil z BX-om za katerega po mojih izkušnjah ni težko dobiti poceni delov.
    Ko pa se bo nabralo kaj denarja, bom raje kupil rabljeno xantio ali C5.

@Peter
    Ali sem se ti kaj zameril, ko si dodal tistega streljajočega Rambota k postu?

Vsekakor pa hvala primorcem za pomoč in organizacijo ogleda XM-a.

[Edited on 19-1-2005 by Tito]

Leave a comment:

• Andrej
    replied
    Pero... saj ti je že naš Tadej ZX-16V povedal, da pumpe pašejo od BMW-ja... Pač posrani bosch... On je dobil od BMW 318 pa polovično bolj poceni je.. Saj je pisal o tem...:xpeace:

Leave a comment:

Working...
X