Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predelava XM V6 na LPG

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Predelava XM V6 na LPG

Močno razmišljam, da bi mojega Concorda predelal na avtoplin ( LPG ).

Sedaj čakam na ponudbe iz Hrvaške, Slo in iz Novega sada.

Bencin se občutno draži vsake dva tedna....

Kaj mislite o tem?
    Cuore sportivo.....

Edina pametna odlocitev. Ce bi sam se fural bencinca z malo vecjim prtljaznikom, bi ze zdavnaj v njem cepela "bombula". Z dizlom se nekako gre, ceprav je 115 SIT za plin zelo mikavno...

Kar pa se ponudb tice - verjetno bosta hrvaska in srbska podobno ocenjeni, kolikor sem slisal od ljudi pa je tip v Novem Sadu "car"...

Lp,

Dvorjan

Comment

Aja, pa kero masino V6 imas? 12V ali 24V. Slednjih "plinarji" v preteklosti niso marali kaj prevec...

Sicer pa z novimi sistemi lahko opremijo prav vsak avto, samo malo drazje je.

Comment

Kako pa zgleda tale zadeva?

Kolko se to pozna pri obnašanju motorja?

Kje to filaš?

Kolk približno pride predelava?

Pojma nimam o tem :xpuzzled2:

skrt
        Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Imam seveda legendarno ZPJ PRV mašinco 12 V 170 KM.
          Na nizozemskem in v Franciji je ogromno takih predelanih na LPG.
          Za 24 V pa vem, da je na črni listi.

V Lj je plin po 100 sit trenutno
          cenik:
          http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=231

sem izračunal da se mi investicija povrne po cca 20.000 km.

izkusnje uporabnika in potek montaze:
          http://www2.arnes.si/~gjabla/AVTO_PLIN.doc
          Cuore sportivo.....

Comment

Opa, to je to...

Zadevo sem si v detajle prebral...

Zanimivo, zelo zanimivo...

Bo za premislit...

Skrt
            Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Nekaj dni me loči od nakupa šestaka pa bom mogu tudi jaz razmislit. Stvar je zelo interesantna. Še posebno mi diši razmerje med ceno plina in benzina. Pero če se boš ti odloču za to stvar mi jo boš mogu pokazat!

Comment

Slikco si že zamenjal......kdaj pa pride mašinca ?

Nekaj sem slišal naokoli:xclapg:
                (se že zdaj rezerviram za en krog..v XM-mu se še nisem peljal:wsaint:)

Comment

Raketa bi mogla bit pri hiši že danes ampak žal se je birokracija z moje strani zavlekla tako da nekje naslednji teden enkrat do srede bo vse porihtano.
                  Z velikim veseljem te popeljem. Se bom oglasu kej na obali ta mesec.

Comment

Cene v srbiji so zelo ugodne, vprimerjavi z našimi.
                    http://www.autogas.co.yu/

Na našem forumu imata dva pozitivne izkušnje s tem monterjem.
                    http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewtopic.php?t=973&postdays=0&postorder=asc&start =0
                    Foro okol tistega iz trbovelj(s kao negativnimi izkušnjami) pa boš skapiral ko boš podrobno prebral cel thread.

Aja, če ne misliš plačat carine in homologacije, se javno ne hvali z inštalacijo.
                    Lahko se ti zgodi tako, kot se je enmu našemu: http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewtopic.php?t=1150

[Edited on 19-8-2005 by salatöl]
                    Bela Xantia Break X2 1.9TD Exclusive Automatique Hydractive, 1998
                    Srebrna Xantia Berline X1 1.9TD SX Hydractive, 1996
                    Rdeča Xantia Berline X2 3.0i V6 Activa, 1998 (na čakanju)

Comment

Pozdravljen, Peter.

Jaz sem začel razmišljati o LPG inštalaciji že preden sem kupil Espaca z PRV (lani februarja), pa mi še ni uspelo – zbrat volje, denarja in časa.

Sem veliko prečital, moj prijatelj iz Kolna ima v družini tri (on, brat, oče) povsem enake espace kot je moj, vse predelane na plin in je navdušen (pa je plačal vsak po 2600 eur za predelavo!?!?!)

Ti stisnem mejl z mojimi izkušnjami do sedaj.

LP, Blaž.

Comment

No prva slovenska ponudba je prisla :

Pozdravljeni,
                        v avtomobil priporočamo
                        vgraditev računalniško podprte naprave FAST ki ima vbrizgavanje v vsak valj
                        posebej in je univerzalna tako da se lahko vgradi v nasljednji avto, poraba
                        goriva ostane v razmerju 1:1 liter plina liter bencina, tudi navor
                        avtomobila se ne spremeni, vgradnja traja cca. 2 dni z ureditvijo
                        homologacije vred, in v kompletu stane cca. 417.000 sit za 4 valjni in
                        437.000 sit za 6 valjni motor.
                        Premestitev naprave v naslednji avtomobil stane cca 80.000 sit.
                        Možno je tudi obročno odplačevanje preko trajnika- hitri kredit, do
                        maksimalnega zneska 333.000 sit, prvi obrok pa mora biti plačan z bančno
                        kartico 10%, doba odplačila pa je lahko maksimalno 24 mesecev, pogoji za
                        odobritev so pa redna zaposlitev, za nedoločen čas ali za dobo odplačila,
                        osebni dokument, davčna številka in bančna kartica.
                        Za vse dodatne informacije vam prilagam brošuro o avtoplinu in vse podatke,
                        Rezervoarji namesto rezervnega kolesa so maksimalno 60 l, v prtljažnem prostoru pa tudi do 150 l odvisno od širine prtljažnika
                        lep pozdrav, garancija na avtomobilu pa ostane veljavna.
                        Cuore sportivo.....

Comment

Pa se tole je bilo prilozeno:
                          Attached Files
                          Cuore sportivo.....

Comment

vem za eno malo rabljeno napravo, ampak je za 4 cilindraša. rezervoar se namesti namest rezervne guome

Comment

Kakšna naprava pa je ?
                              Ali je za injection avto z Low eco controlo prek lambde sonde?
                              Cuore sportivo.....

Comment

Working...
                              X