Announcement

Collapse
No announcement yet.

Slovo

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Slovo

Minile so moje tri zaporedne Xantie in te dni sem prestopil k sosednjemu francozu za lažji prevoz vnukinj (Renault Espace). Moja nekdanja Xantia je trenutno v najboljših rokah mojstra iz tega foruma. Kljub vrhunski formi je cena moje Active V6 preveč aktivno padala, predstoječa menjava distribucije (350€ materiala) pa bi potrebovala še najmanj 2 leti redne uporabe, da bi se mi amortizirala. Slovenski duši pač nič ne pomeni biser tehnike, ki je ultra zmogljiva in nenavadno varčna, VAG je car. Niso ostareli samo plehnati deli, tudi jaz pri skoraj 60 letih ne morem kar takoj pod avto, ko je treba. Še vedno bom spremljal oba foruma in po svojih močeh pomagal z nasveti in dokumentacijo. Jože

Re: Slovo

Jože,
    verjamem, da je bilo slovo težko...mene še vedno stisne vsakič, ko vidim Xantio.
    V tolažbo naj ti bo dejstvo, da počiva poleg moje...tako kot sta skupaj privekali na svet nekaj minut ena za drugo daljnjega 1998!
    Služili sta nama dolge kilometre...in naju kljub vratolomnim hitrostim vedno varno pripeljali domov.

Slava jim!
    Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Se pridružujem.
      Tud sam se bom težko ločil od NJE (20 TCT 1999), ko bo prišel čas.
      Tako lepo se pelje z NJO.

LP

Comment

Predlagam, da se ne ločuješ od NJE. ONA je še po 20 letih od rojstva boljša od 3/4 avtov na cesti. Enostavno se ne morem sprijazniti s tem, da me noben avto ne bo več prevažal tako, kot to zna ONA. Zdaj mineva leto in pol od ločitve, pa ni bolečina nič manjša.

Comment

Mare, tvoja breakica še kar rine, do konca meseca bo 300.000 km.

LP

Comment

Aha, torej jih ima zdaj realno en milijon? ;-) Šala!
            Si kaj moral še šraufat?

@salatol: kaj pa je z drugo mojo princesko? Še vedno počiva?

Comment

@jolbe :

Na tvojem ex. breaku sem, od nakupa do danes :
              nafilal bunke, menjal LHM in zatesnil volansko letev,
              menjal prednje pakne,
              zatesnil antisink ventil,
              menjal mehanizem zadnjega regulatorja (je imel veliko lufta in zglodano bučko za PVC vzvod, sam ventil je bil dober),
              menjal pečko gretja,
              menjal par cevi na 'hobotnici' in naredil 'glavo' iz mesinga,
              menjal klobuček na zavornem ventilu,
              odpravil zatekanje vode v prtljažnik skozi zadnjo havbo,
              menjal spodnji zglob na levi roki (kuglo) in končnik stabilizatorja,
              uredil elektriko,
              naredil servis (olje, filtri).

Ker sem večino naredil sam, je bilo stroškov zelo malo, skupaj ne več kot 300E.

Edino, kar je še ostalo, je rja na znanem mestu.
              Sicer še ni luknje skozi, bo pa zima verjetno naredila svoje.

Sicer pa dela BP, naj vzdrži do naslednjega poletja in sem zmagal.

Ni mi žal, da sem se odločil prav za ta avto.

LP

Comment

Originally posted by jolbe New post replay
                Predlagam, da se ne ločuješ od NJE. ONA je še po 20 letih od rojstva boljša od 3/4 avtov na cesti. Enostavno se ne morem sprijazniti s tem, da me noben avto ne bo več prevažal tako, kot to zna ONA. Zdaj mineva leto in pol od ločitve, pa ni bolečina nič manjša.
                se podpisem pod to!

Comment

Po osmih mesecih po menjavi lahko povem, da Espace 2.0T žre 1l v povprečju več od X2 3.0, pa nikoli več kot 140 na uro. Tudi menjava jermenov ni cenejša. Da ne govorim o sklopki, ki me čaka, ki ima dvomasni vztrajnik odpovedan. Cene so abotne, 920 vztrajnik, 270 sklopka. Zdaj iščem varianto za prehod na klasični vztrajnik.

Comment

No če se bo komu stožilo po vožnji z xantio naj kar pove pa gremo na pir, ker jaz se svoje še ne mislim odpovedat.

Comment

Pozdravljeni :)

Ma kakšno slovo, Xantia ni običajen voz. Xantia je uglajena gospa z dušo (še posebej activa), ta ima aktivno dušo. Duše pa ne dam, niti prodam, haha.

Comment

Pozdravljeni vsi,

od leta 97 in po treh xantiah vse bencin 2.0 16V sem po dveh letih nazaj na xantiji letnik 2000 bencin 2.0 16V (vse so imele 150000 km ko sem jih kupil, tudi tale zadnja zdaj, pogrešal sem njeno udobje in zanesljivost, pelje še bolje in bolj tiho kot predhodnice, pa še manjšo porabo ima, bil je čisto prazen, nalil sem 32 litrov naredil sem 505km, zanimivo, bom test še enkrat ponovil, ker imam ravno priliko, bom videl če to res drži. Lp
                        opazujem pregledujem

Comment

Ja očitno bo tako da bomo xantie gledali samo še na tujih cestah
                          v kobenhanu in na danskem jih je se kar nekaj videti

evo nakljucnega dokaza
                          Attached Files
                          Citroen Bilten Forum
                          https://www.citroenbilten.com/
                          Gostovanje Domene Internet
                          https://www.bilten.net/
                          Mobing v Sloveniji
                          https://www.mobbing.si/
                          Družinski portal
                          https://www.drobnic.com/
                          https://www.drobnic.info/

Comment

Originally posted by 2cv New post replay
                            Ja očitno bo tako da bomo xantie gledali samo še na tujih cestah
                            v kobenhanu in na danskem jih je se kar nekaj videti

evo nakljucnega dokaza

Tako je!

Pred dvemi leti sem dopustoval s svojo zdaj že bivšo xantio 2.0 16V 1997 v Provansi, cel kup xantij je še tam, celo nekaj bx-ov sem opazil. Samo ta hudičev amortizer spredaj buuuum v havbo je pa malo mimo, kar se mi je zgodilo letos (zato slovo!), ne upam pomisliti kaj če bi se mi to zgodilo 1.100 km od doma! Lucky me!

Comment

Working...
                            X