Announcement

Collapse
No announcement yet.

VISA-nekaj vprašanj

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• bicimix
    replied
    Re: VISA-nekaj vprašanj

nobeden nič ne ve??

Leave a comment:

• bicimix
    replied

kako imajo vise izvedeno sklopko glede na to da je motor in menjalnik v istem bloku??
    imajo gred v gredi???

Leave a comment:

• iztokzup
    replied

ja legendarne so te vise

Leave a comment:

• vama
    replied

zanimivo vse skupaj... sem imel 2 visi.. sedaj se mi toži spet po njih. v garaži sem obdržo dele od ene.. v glavnem šipe luči.. vrate.. kolesa..itn. glede plina.. se mi zdi da se v viso ne splača dajat, ker sama po sebi ni vredna nič .. porabo pa sta imeli na relaciji 15km dnevno okoli 5,5 litra. Tako, če kdo ve za kakšno lepo viso se lahko oglasi na rezervni@email.si

Leave a comment:

• rpodkraj
    replied

Tako je

Leave a comment:

• zzabec
    replied
    Re: VISA-avtoplin

Danes sem sel preverit na LPP glede homologacije plinske naprave, vgrajene v
    tujini. Ni res, da je DDV pogoj za homologacijo, pogoj je placilo carine,
    kar pa je tako malo, da ni omembe vredno - carini se samo rezervoar, drugo
    je zajeto pod drobni material in elektronika in kot tako se ne carini. Torej
    je stanje tako kot lani in ne vem zakaj se vsaj laik spravlja solit pamet tu
    na forumu - prosim da v bodoce navajate vire svojih modrih citatov - moj
    danasnji je s strani g. Zajca, na LPP zadolzen za homologacije in
    predelave..
    Sebastjan 040899998

Leave a comment:

• skrt3
    replied

Bravo, pa uspešno rešite! :c:

Leave a comment:

• Hidro
    replied

Hvala za vse nasvete. Sledeč problem bom rečil na naslednji način. Avtomehanik nima časa ma pa 2 dvigala, in enga mi je posodil za v soboto, js pa sm naprosu enga kolega, avtomehanik seveda, da pride zadevo porihtat, js bom pa za asistenta pa seveda za kakšnga natakarja. Če bom uspel bom tut kej poslikal pa tko, sam ne me za besedo držat.

Leave a comment:

• tct
    replied

Sklopko menjajo orli s pnevmatskim premičnim podstavkom pod avtom. Vzamejo ti ene 20k sit, toliko je tudi kpl. košara s potisnim ležajem in lamelo. Lahko delaš sam, če znaš, največji problem je sestava košare na vztrajnik, imeti moraš moment ključ zaradi majhnih vijakov (M6) in ker rabiš centrirni čep, podrejan na mero tvojega avta. Tako lamelo točno usrediniš, da lahko natakneš menjalnik na mašino in ujameš ripne, v nasprotnem primeru seveda nad glavo držiš 50kg, ki ne grejo na ripne in popizdiš.

Leave a comment:

• skrt3
    replied

uh, nikdar dajal vise narazen... ma verjetno, če bi to mene doletelo, bi se tud sam lotil... počasi in premišljeno:prijtelja:

Je pa tole dejstvo... tko kot pri Amiju, bi verjetno tud pri Visi jz najprej dol vzel vse kar je okol motorja, nos,... in po enem tednu ugotovil, da vse to ni blo potrebno :( Če se na forumu noben ne javi, se pa odpelji do kakega zanesljivega mehanika v tvoji okolici in se posvetuj... pol boš pa sam vidu, če se ti splača se s tem sam ukvarjat al bi raje mehaniku prepustil

Skrt

Leave a comment:

• Hidro
    replied

IN spet se javljam iz savinjskega konca. Imam sledeč problem. Sklopka je šla k vragu. Je to zlo težko menjat? Vem da je treba mašino vn vzet pa to, sam zanima me kolk časa gre prbližn za to in če kdo ve za kterga k bi lahka to porihtal, al se lahka sam lotim? Povem še sam to, znam kr dost stvari popravt in tut tole zadeva bi zrihtal, če bi vedu kolk je kej zakompliciran.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

tale lepotica je last našega člana "visarja" osebno bi želel, da kdaj kaj zapiše o njej, je res lepo obnovljena. Zakaj obnavljati viso ko pa lahko lepo kupiš? zato ker je posebnež! Visar? ne! Visa! zakaj visa? Ker je 4x4!
    hvala g. Piklu, ki jo je rešil propada in lepo obnovil
    Attached Files

Leave a comment:

• Marulek
    replied

Originally posted by garac
    visa con gasol ha, ha, ha...
    Super sličice, hvala, Garač!

LP,
    Marulek

Leave a comment:

• Nace
    replied

Garac, hvala lepa za prijaznost in nasvet!

Leave a comment:

• Hidro
    replied

Garac: Danke for nasvet. Bomo kontaktiral osebo. Altenator sm dal obnovit in ob 10.00 ga grem iskat da ga zmontiram na avto. Sledi še menjava šalčk in obnova amortizerjev. Potem kar se teh delov tiče je avtu zrihtan, in mislim da potem sledi rihtanje rje.

Leave a comment:

Working...
X