Announcement

Collapse
No announcement yet.

VISA-nekaj vprašanj

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• VISA-nekaj vprašanj

Hidro sprašuje:
    Ja sej res, glede moje vise ja. Mam en problem. Tist s pokanjem sm reču, manšete so ble zanč pa je bil v zglobih pesek, tist smo rešl. Am zej mam še neki malenkosti za popravt. Plovček v keslu deluje, in ne deluje, kak to rešit. Pa na desni strani se mi kesl bol slabo drži, kak nej to rešim? Pa še to, zadnji amortizerji nimajo več olja notr, se prav da se furam samo po fedrih. Kje bi se dal to najboljš in najceneje rešit? Pa sorry ker sm pisal kr v to temo, se mi ni dal druge odpirat.

Hvala za vse odogovre tut za mojo viso.
    Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

amontizerje obnovit (turnšek drago-amortizer) ali kupit nove

Comment

S plovčkom sem jaz mel problem. Problem je bil samo stik z maso med vznožjem plovca in tankom (pač z leti zarusta). Sem vzel zadevo ven, postrgal rjo, vrnil nazaj in potem je bilo v redu
      Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Re: VISA-nekaj vprašanj

Evo spet js. V dveh mescih pa pol nardil z viso 10.000km. Sledi servis, poleg tega bi rad porihtal še neki zadevc. Najprej kak je narejeno z ležaji? Kolk pridejo novi, pa ni ravno treba da so original, al pa da jih grem v žire iskat kakšne rabljene, potem zavorni diski (cena novih in rabljenih dobrih), zadnji bobni ali drugače povedano drumne. Če kdo ve okvirne cene, nej napiše, da vidim če imam trenutno dovolj $$$, da to porihtam. Potem naslednja zadeva. Strop se luščiši, da se bomo prov zastopl, tapicirana zadeva odletava, je to možn da sm poprihtam al dam raj kakšnmu majstru porihtat? Kak se ta zadeva spravi s stropa, je pritrjena s kakšnimi čepki ali kako drugače?

Hvala za vse odgovore.
        Ne preveč brat, ker ni nč pametnga napisanga!!

Comment

Originally posted by Hidro
          V dveh mescih pa pol nardil z viso 10.000km.
          Jst bi jo najprej predelal na plin.
          sigpic

Comment

Čojko resno ti to misliš? Men se zdi da se mi to neb splačal. Res noben ne ve prbližnih cen, no sej tut če jih ne bom že nekak. Drugače pa nimam pripomb glede avta. Res da se najde kakšna malenkost sam se vse da popravti.

Comment

plin, pa kufer na streho, k nimaš več prtlažnika, pol se pa poraba dvigne, da si na istem, kot bi na bencin fural

Comment

Hitri izračun.

Na mesec prevoziš 4000 km s povprečno porabo 8 litrov na 100 km po 230 SIT/liter kar zense 73600 SIT/mesec.

Če bi fural na plin bi bil izračun 4000 km s povprečno porabo 9 litrov plina po 120 SIT/kg, kar znese 43200 SIT/mesec.

Razlika je 30.000 SIT/mesec oz. predelavo Vise na plin ki stane recimo 360 jurjev dobiš noter točno v enem letu (12 mesecev).

Naslednja leta pa se voziš napol zastonj.

Lp Čojko
                Last edited by Čojko; 14th January 2006, 00:06.
                sigpic

Comment

Se strinjam s tabo garac. Plin odpade, pa itaq nism o tem razmišljal, ker pač sm študent in mi denarno to tudi neb znesl.

Comment

Čojko, glede porabe si se zjle zmotu za točn 1l, velja za pozimi seveda, poleti oz ko so temperature večje od +10 stopinj pa se poraba giblje od 6 do 6,5l. Pa zej na hitr izračuni kolk nanese denarcev na mesec. Zjle prbližn s tankom nardim tm 450-500km, odvisn kolk mam težko nogo.

Comment

Sej zdej je zima! Pol sem točno zračunal.

Upam, da si štekal point. Sam si izračunaj ko imaš točne podatke, potem pa razmisli koliko časa še misliš imeti Viso.
                      sigpic

Comment

Trenutn me pride na mesec okol 64.400SIT bencin + plus ostali stroški. Avta vrjetn ne bom mel vrjetn dlje kot pa da poletja, za vsakodnevno uporabo seveda. Kupu bom drug avto, vrjetn ZX-a, Viso bom pa počas rihtal.

Comment

@čojko, prosim, a kdaj kakšno reč narediš spontano, (recimo prdneš)al vse preračunaš, ti si car! ampak včasih te ne upoštevaš vseh faktorjev, ki vplivajo na končni izid.
                          Kolega je dal predelati zx pri istem mojstru, kot gospod, ki ga poznaš svoj xm.
                          Zx pritljažnika nima več! Notri je le črna bombula, pa za kakšne rezervne štumfe placa. ker je naprava preprostejša, kot multipoint z xm je tudi potratnejša. Poraba se je na začetku dvignila kar močno, potem pa je priprl nekakšan ventil in se je zmanjšala, a je še vedno večja! Na strehi ima zdaj kovček (večji upor in posledično poraba)
                          Za viso bi bila verjetno še bolj na simpl (uplinjač pa to) Potem nabava strešnih nosilcev in kovček.
                          predvidevam, da je lastnik vise z obale? A imate pumpo?
                          Bo hodil tankat na hrvaško (100sit) ali v Lj recimo (140)
                          Potem greš menda na hrvaškem še v merkator in dobiš nazaj PDV?
                          menda se to izplača!
                          Čojko si že razmišljal, da bi kupil vts in jo predelal na plin, pa hodil na hrvaško tankat?

Brez zamere, mal sem jezen, me je zdaj razpizdila italjanarka.

Comment

Na visico plin inštalirat... če nimaš srca, pol se ti to lahko zdi fajn...

Sem hotel napisat, da naj si Čojko kupi GS-a pa inštalira plin, vendar se bojim, ker je on tega sposoben in kej tazga ne bi rad doživel...

Skrt
                            Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

ma, sem tudi jaz to pomislila!

Comment

Working...
                              X