Announcement

Collapse
No announcement yet.

2CV - sound system

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 2CV - sound system

Uejla!

Zanima me kako bi ustvaril dober zvokič v mojem spačku. Kaj ima kdo izkušnje?

http://www.citroenbilten.com/forum/s...ead.php?t=2778
    <<< VEDNO PIHA KONTRA >>>

Re: 2CV - sound system

Spaček lahko zelo lepo poje...pa naglas tudi.

Prvi korak, ki ga moreš naredit za dober zvok, je izdelava panelov za na sprednja vrata, v katere potem zmontiraš zvočnike. Svetujem 16,5 cm + tw ločen sistem, vezan preko ojačevalca.
    V prtljažnik sub 12" z vsaj 300 RMS in pojačalo z ustrezno močjo za pogon omenjene dobrote.....

Jaz sem imel spredaj magnat stratus 16+tw (120 RMS) na phase linear .4 kw (2x70 RMS na 4 ohm), v prtljažiku pa amp SPL dynamics dig 1450 (1kw RMS/1 ohm) in sub SPL dynamics D2+2 500 W RMS.
    Ko na novo zrihtam spaka, bomo pa še vidli kaj bo....
    2CV Pjepč

Comment

Če se ne motim, je to ta sistem, ki sem imel čast slišat...

Z eno besedo:

moooooooooooooooooooooooooooooooo:xnotworthy:

skrt

P.S.: pubi povej mi kaj je uno za en bend, ki na začetku komada nažiga z neko motorko oz. motorno žago pi::
      Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

pa ne panelov no, bo ves kit odpadel!

Pubi, resno, a nič ni vibriral tisti 0.4mm pleh na vratih?

Comment

zihr je poskrbel za "ojačitev" oz. izolacijo pleha... brez skrbaj...

skrt
          Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Jaz sem naredil škatle za sprednje zvočnike iz tulca na katerega je bila navit tapison in sem ga ojačal (fi 14cm), na to sem na sprednji konec montiral ploščo iz mediapana, na katero je tudi privit zvočnik 13 in to vse zmontiral v vogale pod polico spredaj.Visokotonci so nalepljeni na plastiki, ki skriva zgornji pant vrat. Kratnica je pod šoferskim sedežem. Zvočniki so Mac audio 70W.
            Zadaj sem naredil zaprto polico iz mediapana, ki je na eni strani pričvrščena na sedež, na drugi pa na nosilce originalne police. Polica ima spodaj narejeno škatlo (cca.40l), da imajo zvočniki zaprt prostor. Tudi tukaj so Mac audio s kretnico 120 W.
            Subwofer je v škatli v pritljažniku, Coral 250W.
            Vse skupaj poganja ojačevalec Groundzero, 2x 120 + 1x 200W, kar sicer ni veliko, priozvaja pa zelo spodoben zvok.
            Na tak način je vse ozvočenje dobro skrito in tudi na moti funkcionalnosti avta.

LP, Andraž

Comment

andraž, dej kakšno slikco gor prilimaj, kako izgleda

Comment

Bom, v najkrajsem možnem času.

Comment

imam že ogledane zvočnike...... hmmm..... več o tem naslednji teden..... vsekakor bo to ultra kastom izdelava.....

Comment

Originally posted by garac New post replay
                    pa ne panelov no, bo ves kit odpadel!

Pubi, resno, a nič ni vibriral tisti 0.4mm pleh na vratih?

Je, ja.....pol sem pa s špohtlom na debelo izolacije znotraj na vrata nanesel. Zdaj je boljše. Ampak, ko ga prpalim do konca, jih vseen hoče razpizdit...hehe
                    2CV Pjepč

Comment

Zvočniki ja..... počasi....

Comment

Originally posted by andraž New post replay
                        Zadaj sem naredil zaprto polico iz mediapana, ki je na eni strani pričvrščena na sedež, na drugi pa na nosilce originalne police. Polica ima spodaj narejeno škatlo (cca.40l), da imajo zvočniki zaprt prostor.
                        Točno to sem imel v mislih tudi jaz. Če imaš mere ali kaj podobnega na papirju, bi te prosil da mi pošlješ, pa tudi kakšno slikico ali skico. Lahko kar na email. Če ne si bom razbijal bale z modeli iz kartona itd...

Kako si polico pritrdil na sedež? Moj sedež je popolnoma oblečen in nimam kam pripet polico. Edina rešitev je, da naredim nosilno stojalo katero pritrdim na spodnji del skeleta sedeža.

Ojačevalnik sem mislil montirat pod prednjo klop na posebej narejen nosilec. Kaj praviš na to?

Si napajanje audio sistema zaščitil z varovalko ali si kar na suho povezal z baterijo?
                        Last edited by parovelb; 8th March 2007, 15:08. Reason: sem se spozabu

Comment

Nimam nobenega načrta, skice ali česa podobnega. Delal sem iz večjih kosov, ki sem jih potem velikokrat odžagal, pa brusil, da je vse šlo v pritljažnik. Bom naredil kakšne slike in dodal mere, da ti bo lažje (dodam v bližnji prihodnosti). Še bolje bi pa bilo, če boš hodil v Ljubljano, da si zadevo pri meni v živo ogledaš.

Polica je v zadnjem delu pripeta na original nosilca, v katera padeta debela oblečena vijaka (10), ki sta privita na polico. Spredaj polica sloni na nosilčku, ki štrli (naknadno narejeno) iz srednjega dela kovinske konstrukcije sedeža. Vse skupaj lahko sestavim, če dvignem zadnji sedež, da sloni na sprednjih nosilcih in potem vse skupaj ujamem, ko spuščam sedež, tako da pride polica nad nosilček na sedežu, ki se zatakne med zadnja bočna nosilca. Je malo bolj komplicirano, zato bi moral to videti, vendar deluje. Vse skupaj je čvrsto, polica ne poskakuje in nobenih "črickov" ni slišati.

Glede ojačevalca je verjetno bolje, da ga daš pod zadnji sedež, kjer je predvsem več prostora, pa tudi vse kable se da lepše urediti, hkrati pa je tam tudi bolj suho, če voziš po dežju.

Napajalni kabel pelji iz akumulatorja (če nimaš ravno ogromnega ojačevalca je 40Ah dovolj), glej da bo imel dovolj preseka in da po cca. 5 cm kabla od akumulatorja vgradiš varovalko enake moči, kot je na ojačevalcu. V nasprotnem primeru imaš lahko vsaj močno zadimljen avto, če že ne kaj hujšega. Kabel za ozemljitev naj bo tudi dovolj velikega preseka in čim krajši. Pri meni je dolg cca. 10 cm in priključen na vijak pri varnostnem pasu, ki je na sredini pod zadnjim sedežem. Tako dobiš dober -. Avtoradio lahko mirno priklopiš na elektriko na kontaktni klučavnici, saj je manjši porabnik (tudi tukaj je dobro imeti varovalko).

Svetujem ti, da vgradiš tudi subwoofer, saj ti zadnja polica kljub temu, da ima kar nekaj volumna, ne bo dajala dovolj basov.

LP, Andraž

Comment

Dobro je slišat. Najboljše, da ko grem mimo LJ ali pa ti greš kaj na primorsko, se dobimo na bevandi in predebatiramo. Skoraj sigurno bom te prosil zato, da vzamem obris tvoje police in jo potem sam zrežem. Ti bom sporočil po zas.sporočilih.

Comment

Je muzika že zmontirana?

Comment

Working...
                              X