Announcement

Collapse
No announcement yet.

Saxo 1.5D pocuka pri menjavi brzine

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: Saxo 1.5D pocuka pri menjavi brzine

...pa kaj si ja nor?! meni ja ta celi kos fali, ki je zaškrnjen v blok motorja... namesto njega je samo čep, da mi ravno bati vun ne gledajo... :) hecam se. bo treba nabavit... sicer pa nekih velikih problemov do zdaj ni bilo, razen zgoraj opisanega

Comment

ravnokar sem bil na citroenovem servisu - naročil ta del, ki je v kompletu z zajlo - cena: 7,5ksit. zmontiram in poročam :)

Comment

ziher bo ok, pa tud drago se mi ne zdi

Comment

ravnokar zmontrano - je blo potrebno malo improvizirati, ampak upam, da bo ok. upam, da bo jutri zjutraj FAJN mrzlo, da bom videl rezultat.. :eclipsee_steering:

Comment

:a: :cc: :mada: ...danes avto vžgal brez problema. temperatura -7. avto laufal, dokler nisem spucal ledu s šajb. se vsedem in speljem - cuka še vedno, nato pa SPET VGASNE!!! zdaj pa sploh ne vžge več... :mada: :mada: :mada:

...kot, da bi mu nafto zaprl...

in dogaja se mi naslednje: predvsem, ko ja fajn mrzel in se peljem s konstantno hitrostjo (gas držim na ISTI! poziciji), mi naenkrat začne močno pospeševati.... kot, da bi mu turbino všalto, čeprav je nima...to pospeševanje je močnejše, kot če bi gas do daske stisnil...???????? ...zgleda, da bom moral začeti dragati... :D

resno: kaj bi to lahko bilo? glede ugašanja bi mogoče lahko bil elektromagneti ventil, ampak ta bi deloval ali pa ne bi deloval. kaj pa to pospeševanje??? kakšna elektrika gre vse na pumpo? klko sem videl, sta na njej dva konektorja: eden je elmag. ventil, drugi pa?

...mislim, da bo najbolje, da stroj zapeljem do kakgega starega maherja, da se malo pozabava s tem farecejgom...

sicer pa hvala za odgovore in mnenja!

Comment

evo, zadevo sem porihtal sam!!! sem peljal avto k dvema mehanikoma (tudi na pooblaščeni servis, pa so rekli, da je bilo potrebno "samo malo filter popucati"..... in da je sedaj ok. seveda... nič ni blo ok! še stalno so v lajtungi goriva bili mehurčki.
              zdaj sem pa dovod goriva povezal direkt (brez tega filtra goriva), vmes pa dal samo oni navaden plastični pretočni filter in zadeva funkcionira 100%. nič cukanja, nič vgaševanja, samo milina! :)

BENC: preveri, če se tebi v dovodu goriva ne pojavljajo mehurčki...

Comment

aja zrak ti je vleklo? A potem zaug sploh ni imel veze?

Comment

:co: ne. sicer letos ni blo pravega mraza, da bi se zaug lahko izkazal. bo pa za drugo zimo pripravljen... :eclipsee_steering:

narobe je pa blo to, da so se za filtrom v lajtngi delali mehurčki. zakaj? to je pa vprašanje.... filter menjan 2x...

laufa pa zaj aftek, kak suza! :eclipsee_steering: :eclipsee_steering: :eclipsee_steering:

lp

Comment

Ne vem, če bo boschpumpa navdušena nad svinjarijo, ki je v nafti, če nimaš vredu filtra.

luft ti je vleklo ali v ohišju filta, ali pa na lajtngi, ki je prišla na filter.

To je pogost pojav tudi pri VWjih, imajo spodaj en čep za ven sputit vodo, pa tam luft noter vleče. Brat ima zdaj v oktaviji od BXa filter, kolega v golfu pa od enga traktorja.
                    Bela Xantia Break X2 1.9TD Exclusive Automatique Hydractive, 1998
                    Srebrna Xantia Berline X1 1.9TD SX Hydractive, 1996
                    Rdeča Xantia Berline X2 3.0i V6 Activa, 1998 (na čakanju)

Comment

Originally posted by salatöl New post replay
                      Ne vem, če bo boschpumpa navdušena nad svinjarijo, ki je v nafti, če nimaš vredu filtra.

luft ti je vleklo ali v ohišju filta, ali pa na lajtngi, ki je prišla na filter.

To je pogost pojav tudi pri VWjih, imajo spodaj en čep za ven sputit vodo, pa tam luft noter vleče. Brat ima zdaj v oktaviji od BXa filter, kolega v golfu pa od enga traktorja.
                      sem menjal dva, pa je blo isto. šrauf za izpust vode zategnjen do konca, pa je blo enako. ta filter je ok (vsaj mislim)....bom vido, kaj bojo pokazali kilometri....

Comment

Working...
                      X