Announcement

Collapse
No announcement yet.

Saxo 1.5D pocuka pri menjavi brzine

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Saxo 1.5D pocuka pri menjavi brzine

Mene pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj z dizel mašinami.

Imam saxoja dizla in mi malenkost pocuka pri menjavi brzine iz 1 v 2 in 2 v 3. To se čuti ko dodam gas. Če ga dodam res počasi pa se skoraj ne čuti. Če malenkost počakam preden dodam gas po menjavi brzine pa tudi ne pocuka.
    Po parih cukih pa potegne normalno in brez cukanja naprej.
    Lahko pa da je to tudi normalno, saj sem avto ravno kupil.

Drugače sedaj, ko sem se navadil ma to sicer ne moti, me pa vseeno zanima, če je za to kakšna preprosta rešitev. Mogoče kakšne nastavitve na črpalki?!? Črpalka ima namreč kar nekaj enih vijakov za nastavljanje. Kaj sploh so vsi tisti vijaki?

Drugo kar me zanima je pa servisni interval. Eni pravijo, da so imeli do 98 še na 10kkm. Po servisni knjigi pa je servis na 15kkm. Prejšnji lastnik je delal servis na 15. Ali je lahko servisna knjiga napačna, ker je bil kupljen leta 99?
    Last edited by Benc; 11th November 2006, 22:04.

Re: Saxo 1.5D pocuka pri menjavi brzine

zdravo!

jaz imam ax-a 1.5d, ki mislim, da ima enako mašino in mam tudi ta problem... na črpalki so tudi neki šraufi in vzvodi, ki niso povezani nikamor...? sem pa opazil, ad je zadeva še bolj drastična potem, ko sem menjal filter za gorivo, ki ni original citroenov. je mogoče problem v tem?
    a lahko narediš kako fotko črpalke, da jo primerjam z mojo?

hvala in lp!

Comment

Mislim, da so samo dve vrsti črpalk na teh motorjih. Moja je Boscheva obstaja pa še Lukasova. Pri meni ni nobene razlike sedaj ko sem menjal filter in je original.
      Sedaj ko sem se avta navadil in malo počakam preden pritisnem na gas pri menjavi brzine mi ne cuka več. Čeprav včasih rabiš takoj pritisniti nanj, predvsem v klanec.

Slike:

Pa še črpalka od blizu:
      Last edited by Benc; 7th December 2006, 21:18.

Comment

...motor zgleda enak kot pri ax-u, je pa pupma čist drugačna - bom v prihodnjih dneh slikico gor zalimal.
        meni se bolj dogaja sledeče: predvsem, ko je motor še mrzel, pospešuje normalno. ko pa ga držim pod konstantnim gasom, cuka, da je veselje. če pritisnem gas, je spet ok. ...??? kaka ideja, kaj bi to bilo???

ali pa sledeče: peljem npr. v hrib in, normalno, tišim gas. motor laufa ok. ko pa gas spustim, tako da več ne pospešujem (v hrib), ampak bi držal nekje konstantno hitrost, pa začne cukati...???

Comment

no, končno mi je uspelo narediti slikico pumpe na ax-u :xnotworthy:

kot kaže, sta pumpi različni...

na slikici sem obkrožil ročico, ki ni priklopljena nikamor :scratchchin: hod le-te je majhen in če jo malo "mrdnem", grejo obrati motorja gor (cca 500min-1).

ima to kakšne veze za mrzli vžig, ali pa mogoče za pospeševanje (ko je potrebne več moči)?

hvala za vse odgovore!
          Attached Files

Comment

Tudi na moji pumpi je tak vzvod (se povišajo obrati malo kot se tebi če ga premaknem), samo je pa povezan po tisti spodnji zalji nekam v motor. Mislim da je nekaj v zvezi z mrzlim motorjem ker je zajla pri hladnem napeta, ko se ogreje se pa sprosti in nič ne vleče vzvoda.

Če prav vidim tebi ta zajla manjka. Tam zraven zajle od gasa kjer je fiksirana, imaš še en vijakec (tak kot pri zavorah bicikla za nastavljanje) skozi katerega bi morala iti ta zajlica na tisti vzvod ki ga imaš obkroženega.

Sem pa jaz to zajlo malo napel ker sem mislil da je kaj narobe ker je bila nenapeta pri toplem motorju, vendar je bilo še slabše oz. je več kuril.

Upam, da se bo kdaj našel kdo, ki bo kaj več vedel o teh črpalkah. Jaz namreč vem samo kar sam pogruntam z preizkušanjem. Čeprav na tak način marsikatero stvar še bolj zj***.

Comment

tisto je "zaug" zajla, gre pa na vodno črpalko ane?

Comment

Originally posted by Benc New post replay
                Tudi na moji pumpi je tak vzvod (se povišajo obrati malo kot se tebi če ga premaknem), samo je pa povezan po tisti spodnji zalji nekam v motor. Mislim da je nekaj v zvezi z mrzlim motorjem ker je zajla pri hladnem napeta, ko se ogreje se pa sprosti in nič ne vleče vzvoda.

Če prav vidim tebi ta zajla manjka. Tam zraven zajle od gasa kjer je fiksirana, imaš še en vijakec (tak kot pri zavorah bicikla za nastavljanje) skozi katerega bi morala iti ta zajlica na tisti vzvod ki ga imaš obkroženega.

Sem pa jaz to zajlo malo napel ker sem mislil da je kaj narobe ker je bila nenapeta pri toplem motorju, vendar je bilo še slabše oz. je več kuril.

Upam, da se bo kdaj našel kdo, ki bo kaj več vedel o teh črpalkah. Jaz namreč vem samo kar sam pogruntam z preizkušanjem. Čeprav na tak način marsikatero stvar še bolj zj***.
                HVALA!!! končno sem dobil konkreten odgovor! :xnotworthy: pp::

a bi te lahko prosil, da poslikaš zadevo, konkretno pa, kam je ta zajla priklopljena? (dam za rundo :D )

še 1x: HVALA!

Comment

Zaenkrat druge slike nimam, lahko pa zvečer to naredim bolj od blizu. Ne vem pa če boš kaj boljši ker ni nič videti. Samo ena luknjica v motorju kamor gre ta zajlica. Najbrže je nekje notri v motorju kakšen del ki zaznava temperaturo...kot kakšen bimetal ali na plin najbrž (ugibam).

Torej je res verjetno kakšen zaug ker se sprosti ko se motor ogreje.

Samo, ali ti kaj težje užge sedaj ko je mraz?
                  Sem gledal enkrat ko je imel motor okoli 5 stopinj ni bil ta vzvod še nič napet. Verjetno se ta zaug vklopi šele pri nižjih temperaturah. Torej bi bil problem verjetno z vžigom šele pri zelo nizkih temperaturah?!?

Comment

problemi so se začeli zdaj, ko je temperatura v zmrzovalniku. hec pa je ta, da z samim vžigom ni niti najmanjših problemov. ko pa speljem, je kot da bi mu nafto zaprl in vgasne. ...potem pa težje vžge... čez minutko, dve, ko se dovolj ogreje, pa ni več problemov, ampak cuka pa še vedno (samo manj intenzivno).

kaj gre ta zajla res direkt v mašino??? potem bo to rahel problem nazaj naštimat... :(

Comment

bo treba na kakšnem drugem saxu pogledat oz, dobit kakšno knjigo morda v pdf, če ima kdo za saxo. Zlagal sem se, butl, pumpa je itak v blok zašraufana. Žal sem imel saxo 11 bencinar, bom pa probal dobit kak uporaben podatek

Comment

Originally posted by garac New post replay
                        bo treba na kakšnem drugem saxu pogledat oz, dobit kakšno knjigo morda v pdf, če ima kdo za saxo. Zlagal sem se, butl, pumpa je itak v blok zašraufana. Žal sem imel saxo 11 bencinar, bom pa probal dobit kak uporaben podatek
                        daj, prosim, če boš našel kaj uporabnega, javi...

hvala!

Comment

žal v navodilih je slika za en K, malo po netu poglej pod
                          Attached Files

Comment

Evo slike malo bolj od blizu. Sem malo bolj pogledal in gre ta zajlica točno v blok termostata in ne v motor. Lahko da je tudi kar na termostat vezan notri. Če si kdaj to imel povezano bi se moglo videti da manjka. Po moje je to sigurno kdaj bilo, razen če ni avto izdelan za afriški trg :)

Na spodnji sliki vidiš kakšno zgleda na tistem delu kjer gre notri v blok termostata. Malo sicer zakriva tisti konekor ampak se vseeno vidi kako zgleda.

Upam, da ti bo kaj pomagalo.

Comment

hvala obema za trud!!! čez vikend bom zadevo preveril in seveda poročal! :)

Comment

Working...
                              X