Announcement

Collapse
No announcement yet.

Menjava jermena

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Menjava jermena

Imam Saxo-ja letnik 1999, prevozenih 108000 in bi rad zamenjal zobati jermen in napenjalce. Kaksne so vase izkusnje s tem? Koliko to priblizno stane? A je potrebno zamenjati se kaksen pomemben del zraven (vodno pumpo ali kaj drugega)?
    In na koncu, ne vem kje bi sploh to zamenjal (na katerem servisu)..kaksne so vase izkusnje glede na ceno in kvaliteto dela pri razlicnih servisih (po moznosti v Ljubljani in okolici)?
    P.S. Ni sans, da grem na uradni servis, ker urna postavka od 9000 SIT je nerealna in oderuska!!
    Hvala..

Re: Menjava jermena

S tastom sva menjala glih prejšnji vikend na ZXu jermene. Cena materiala je bila vse skupaj (oba jermena, napenjalc in vodna pumpa) cca 20.000. Šraufala sva pa celo soboto... počasi pa z užitkom... Kje si pa našu servis da kasira 9.000+ SIt/h? Tam kamor jaz vozim je 6.000 SIT/h.
    Master of disaster

Comment

Pri Merlaku za xantio 1.8i 16V sem plačal za menjave vseh jermenov, pumpe itd. 130 jurjev, če je zraven še ostali servis (olje itd.) je cena 180 jurjev.

Predvidevam, da mora biti za saxoja vsaj pol manj. Kolikor vem, je že pri xsarah pod 100 jurjev.
      LP

Comment

na saxoju ni zahteven poseg in ti ga lahko opravi vsak vaški šraufar, glede na to, da si z reke, bi bilo najbolje, da ti fantje dajio naslov koga s koprskega, Skrt 3 ima enega takega mehanika, probaj se z njim zmenit. Mislim, da na saxoju vse skupaj z vodno črpalko ne sme presegat 40jurjev

Comment

Pejdi k Pongrac viliju ima v pradah avtodelavnico. Ziher in poceni. Pa še zastopi se.

Comment

Za Xsaro 1.8 16V '98 je prišlo 75 jurjev, KOMPLET veliki servis!

Skrt
            Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

pismo sploh nisem vajen cen, ki jih plačujete pri mehaniku, toro ima namreč uro 3 jurje, zdaj mislm, da je tripapol, pa deli, jermen, napenjalec, tekač, črpalka, je okrog 20 čukcev bilo, ampak tapos je pogorel in popusti z njim.
              No ja Anet ostane.
              drugače je v Žireh še en citrovaški šraufar Tavčar Brane, soliden (ex bine delavec) samo ne vem, koliko ima on uro
              @skrt, a to je tudi kakšna menjava olja všteta, pa filtrov?

Comment

9 jurjev je cena ure pri pooblascenem servisu Citroen Trobec v Ljubljani..:mada:

Pozanimal sem se pri AMZS-u in mi je model rekel da bo delo prislo med 20000 pa 25000 SIT. Za dele nimam pojma, sam pricakujem da bojo nekje okrog 20000 SIT.

Verjetno bom zamenjal tudi zracni filter in filter goriva, tako da bo avto zrihtan v nulo..pp::

Comment

Originally posted by Tito New post replay
                  Pri Merlaku za xantio 1.8i 16V sem plačal za menjave vseh jermenov, pumpe itd. 130 jurjev, če je zraven še ostali servis (olje itd.) je cena 180 jurjev.

Predvidevam, da mora biti za saxoja vsaj pol manj. Kolikor vem, je že pri xsarah pod 100 jurjev.
                  kaj a mas ti mercedesa brabusa al kaj? to je se en dokaz kako so te odrli za denar, pa ne govor mi da je to taksna cena ker ni. olje pa tud ni 50ksit vec.
                  da ti menja jermene pa se pumpo, nima kj bluzit in iskat vec kot 20tisocakov, deli sami pa tud niso vec kot 50ksit!!!

Comment

in si upam stavit, da bo titova xantia, ko je bo prodajal vsaj 50 jurjev več vredna. Se pa res splača na uradni servis vozit

Comment

Mah, zaenkrat, dokler je avto dokaj nov, bom vozil k Merlaku, kasneje pa bomo videli.
                      LP

Comment

Working...
                      X