Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ugasnil motor kar na lepem

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ugasnil motor kar na lepem

Da povem svojo zgodbo...pa še vprašam za vaša mnenja ali sploh grem na dopust brez skrbi...

Po nekaj letih vožnje brez problemov me je moj Saxo kar naenkrat skoraj pustil na cedilu. Avto mi je v najhujši vročili v koloni ugasnil. Zgledalo je kot da ne bi dobil bencina saj ko sem dal gas da bi speljal je motor samo zagrčal nato pa se je ustavil ko sem še enkrat pritisnil. Poskusil sem ga vžgati vendar nič. Po 15 minutah stanja ob cesti sem ga še enkrat poskusil vžgati in je kresnil vendar je lavfal samo brez gasu za 10 sekund, ko sem dal gas pa je crknil.
    Preveril sem pumpo če dela. Slišati je bilo normalno saj je zagnala za sekundo ko sem dal kontakt in potem ustavi dokler ne zaverglam. Med verglanjem se mi je zdelo da pumpa dela normalno.
    Po eni uri stanja ob cesti (kjer so vsi bulili vame kot telički, da bi pa kakšen ustavil in pomagal pa ne) sem vžal še enkrat in čudežno vse normalno dela. Vse skupaj se mi je to dogodilo na avtocesti v koloni ravno pred tunelom in pomislite kako mi je bilo potem poskusiti ali bo šlo skozi tunel ali bo crknil ravno na polovici. Hvala bogu je potem šel normalno do Jerovška v Grosuplju, kjer mi ga je kljub pozni uri priklopil na računalnik in ni pokazalo ničesar. Vse hvale njim. Kaj več mi ni mogel pomagati razen da mi je dal številko kam naj ga pokličem če…

Ali je možno, da pumpa ne bi dala dovolj pritiska?
    Ali se lahko kaj računalniku zmeša ali pa kaj tretjega?!?
    Ali ima kdo kako idejo ker se ravno odpravljam na morje konec tedna!!?!
    Ali se je komu že dogajalo kaj podobnega.
    Filter bencina je menjan redno, vakuma v rezervarju ni bilo, drugo pa že ne vem kaj gledati!
    Motor je 1.6i z 110k kilometri letnik 96.

Že v naprej hvala za vaše odgovore.
    LP

Re: Ugasnil motor kar na lepem

včasih k smo mel pumpo še na mašin, si jo polil z vodo, da se je ohladila pa je spet šlo

Comment

Meni je enako zafrkaval Zx 1.6 pri cca 240.000 prevoženih. Kriva je bila pumpa. Pomagalo je če si udaril po rezervarju ali pa kar po zadnjih sedežih. Pomagalo je tudi če si ga pustil cca eno uro da se je pohladil.
      Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Hočete reči, da je za vse kriva vročina?
        Pumpa ni tako zelo na vroče postavljena saj teče v rezervarju.
        Prej bi rekel da je kakšna smet prišla v pumpo pa ni mogla normalno lavfat. Kaj naredi pa če pride voda v bencinu?

Comment

ni kriva vročina, v luftu, ampak zanič pumpa se pregreva

Comment

Originally posted by Benc
            Kaj naredi pa če pride voda v bencinu?
            Pumpa crkne ... vsaj tako je na našem Zx-u pri 130.000km.

Po demontaži pumpe, so bile opazne vodne kapljice na njej. Nova pumpa je bila kar draga, po montaži le te pa smo v rezervar dolili nek aditiv ki veže vodo iz rezervarja.

(pred nabavo nove pumpe pa smo imeli š eno rabljeno (74.000km) , ki pa je delovala slaba dva tedna, potem pa crknila....)

Lp

Comment

Zdej sm probal kar eno pumpo od BMW dizla 3.0 dat notr pa dela kot strela :). Kao da mu ni dala dovolj pritiska tistemu ki mi jo je dal, meni pa očitno ravno prav.
              Dal jo bom v prtljažnik da bom imel boljši občutek pri odhodu na morje.

Comment

Vem da so iste pumpe za bmw in citroena (vse dela bosch), čudi pa me da paše dizelska???

Comment

Hja, odvisno od modela... na BMWejevem servisu niso našli nič podobnega moji pumpi za xsaro 1.8 16V '98

Skrt
                  Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

1.6i = 2,5 bmw
                    3.0 V6 = 3.0 bmw

Povprašaj v Anetu katera paše kam.

Comment

Saj fora ni v tem da bi popolnoma pasala v ohišje. Jaz sem jo mamontiral kar direktno na dovodno cev. Sedaj jo bom nesel s seboj na morje in če mi original slučajno odpove jo lahko v eni uri za silo namontiram in grem domov. Vsaj toliko da pridem domov potem jo bom pa že nabavil, če me res črpalka zaj... Sedaj sem jo samo preizkusil če dela.
                      Razlika je pri pumpah samo v tlaku in pa zunanjih gabaritih. Tlak se giblje od 1 do 4 bare. 1 bar je za monotronike, 2 in več pa za multi injection.
                      Ta BMW-jeva črpakla je rabljena, ven pa so jo dali baje zato ker ni dala dovolj tlaka in se je ustavlajl, za mojega je pa očitno ravno prav saj dela normalno oz. moj ni tako občutljiv kot BMW.
                      Si pa upam trditi, da lahko vsako črpalko z malo predelave namontirate v svoj avto. Samo da ustreza po specifikacijah (tlak, pretok,...). Vse črpalke imajo nekje luknjo za sesanje, na drugi strani pa tlačno. Na tlačno namontirate direktno na cev, drugo stran pa samo potopite na dno rezervarja. Paziti morate samo, da je potopljena sesalna cev do dna, čene bo vleklo zrak čeprav še imate gorivo.
                      Last edited by Benc; 28th July 2006, 20:45.

Comment

Upam, da sem sedaj pogruntal kaj je bilo narobe. Ko sem šel točit bencin sem opazil v rezervarju vakum, ker mi je pokrovček prilepilo. Zaradi tega sem šel preveriti zakaj ne more vleči zraka v rezervar in sem našel zjebano in zamašeno cevko za sesanje zraka v rezervar. Povsem logično se mi zdi, da mi je po daljši vožnji začel crkavati, ko sem pa nekaj časa stal je pa malo vžgal pa spet crknil. Na avtocesti nisem opazil vakuma ker je preveč ropotalo.

Srčno upam da je bil to problem.

Comment

Working...
                        X