Announcement

Collapse
No announcement yet.

Težava z airbag-om

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Težava z airbag-om

Pozdravljeni,

pred časom sem imel prometno nesrečo z skoraj čelnim trkom v kateri se airbag ni sprožil, a od takrat mi utripa signalizacijska lučka zanj. Uredil sem kontakte pod sedežem, kot so mi na servisu svetovali a ni pomagalo. Sedaj pravijo da bi moral dati 100kSIT+ za zamenjavo neke centrale??

Zanima me če ima kdo od vas izkušnje s takimi pojavi, otrej ne sprožen airbag in utripajoča opozorilna lučka.

L.P.

Re: Težava z airbag-om

Iz tvojega dopisa razberem, da gre za napako - stikalo air baga- !

Imel podoben problem dne 18.11.2005. Stikalo pride "le" 4.270 Sit + odčitavanje napake iz računalnika dodatnih 5.000 sit (Cene: Modri lev, Peugeot servis v Lj.)

Daj avto na tester, ter zamenji stikalo!

Upam, da napako kar se da ugodno rešiš!

S pozdravi! Aljoša

Comment

Nisem prepričan da gre za stikalo. To se nahaja v volanu (dolgo navitje žic). Ponavadi pri prekinjenem stikalu lučka sveti ne pa utripa. Čisto možno je da je šel računalnik airbaga (oziroma se je sprožil, blazine pa iz nekega razloga-napake, ni odprlo). Kolikor vem je edina rešitev menjava oz. ''popravilo'' starega računalnika (mislim da cca 30 jurjev pri specializiranih štromarjih)
      Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

To je centrala, ki je montirana pod odlagališčem pred prestavno ročico. Na njej piše AvtoLiv. Za reset je potrebno do nekoga, ki ima tako softversko napravo. Mogoče Senica, vsekakor pa ve, kdo v Črnučah to naredi. Ko boš dal popravljat, pelji avto tja in mora lučka ugasniti, Ne daj se nategniti, da odneseš AvtoLiv in da ga resetira. Itak je potrebno to strokovno odmontirati, da ne dobiš oba mehova v glavo. Ne vem, kako to dela, zato naj ti to odmontira strokovnjak. Nekdaj sem tudi tukaj na forumu prebiral, kako se mehovi deaktivirajo, vseeno bodi pazljiv. Če oba raznese je to stroškovno blizu totalke.

Comment

No pa se vračam nazaj, prišel sem do skoraj samoumevne ugotovitve da je problem v pirotehničnih zategovalnikih kateri so se sprožili in sedaj povzročajo probleme, torej utripanje lučke na armaturi. Glede zamenjave me zanima ali so kakšne posebnosti poleg izklopa elektrike pri zamenjavi, a je možno da se bodo ob priklopu elektrike ponovno aktivirali ker centrala ni resetirana ali je bojazen odveč in bo sistem spet normalno deloval po zamenjavi odsluženih zategovalcev? Hvala za odg. ;)

L.P.

Comment

Originally posted by nakamichi New post replay
            ker centrala ni resetirana ali je bojazen odveč in bo sistem spet normalno deloval po zamenjavi odsluženih zategovalcev? Hvala za odg. ;)

L.P.
            Če si imel sprožene pirotehnične elemente je bila centrala aktivirana in je ne moreš resetirat in sistem ne bo deloval......

Comment

Najlepša hvala za informacijo, sem opazil ob priklopu da lučka še kar utripa, bom šel na uredni servis da vidim za koliko poštimajo sicer pa bo treba po neuradnih poteh zadevo uredit..ahh dela :(

L.P.

Comment

Moja punca ima saxoja 1.0 letnik 2000 brez vsakršne opreme(niti servota),ampak se ji je pred dvema mesecema prižgala lučka za airbag!!!??Zakaj?

Comment

kot piše že nekje na vrhu, zdrmaj kontakte pod vozniškim sedežem

Comment

Originally posted by sulicar New post replay
                    Moja punca ima saxoja 1.0 letnik 2000 brez vsakršne opreme(niti servota),ampak se ji je pred dvema mesecema prižgala lučka za airbag!!!??Zakaj?

zaradi pirotehnicnih zategovalcev pasov...naredi, kot ti je rekel garac

Comment

Če pa pod sedežem ni nobenih kontaktorjev!!

Comment

Definitivno mora it en kabel izpod sedežev v sedeže, je živo oranžne barve. Če tega kabla ni in si kupil avtomobil iz druge roke ti pa ne moremo pomagat žal. Ta kabel služi za proženje pirotehničnih zategovalcev, ki so vgrajeni ob sedeže na notranji sitrani.

L.P.

Comment

No in po skoraj treh letih je vse kot mora biti, zamnjal sem zategovalce in nesel resetirat računalnik(100€). Sem zadovoljen a zadeve niso poceni.

L.P.

Comment

Working...
                          X