Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ročna zavora in škripanje nekje spredaj

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ročna zavora in škripanje nekje spredaj

Živjo!
    Sem lastnik saxoja l.97. Do sedaj nobenih večjih težav, sedaj pa kar dve.
    Prva težava:
    Pred kratkim pa sem opazil da mi ročna zavora na desnem kolesu sploh ne prime. "Pakne" so še koliko toliko vredu in "zajlo" je vse vredu zato bi jo rad samo skalibriral pa ne najdem mesta, kjer bi lahko naredil (je vse zaprto)
    Mi lahko kdo pomaga prosim.

Druga težava:
    Pred dvema dnevoma je začelo škripati nekje spredaj pri desnem amortizerju, če sem zapeljel čez ležečega policaja pa tudi drugače se občasno (pri vožnji čez blage jame) sliši kot bi bilo kaj odvito(poka). Vse vijake sem preveril, Amortizerji delujejo normalno in avto je stabilen, le škripa kot stare gare.
    Mi lahko kdo kaj svetuje preden grem na servis, kjer ponavadi radi pretiravajo.
    Hvala vam za vsak nasvet!

Sam sem lastnik ZX-a l.97 in sem imel isto težavo, ko mi je tudi čez manjše luknje stalno nekaj pokalo...
    Problem je bil drog stabilizatorja....ko sem stvar zamenjal je blo vse o.k.
    Cena je minimalna, pa tudi montaža, tako da lahko kupiš in zmontiraš sam...(na vrhniki je trgovina s takim materialom za vse avtomobile)
    Predvidevam, da ima najbrž tud Saxo narejeno isto.....
    Tukaj imaš slika stabilizatorja, pa ga pol najdi na avtu, pa poglej in boš videl da ima luft na zgognji ali spodnji strani..
    slika : http://www.vargalant.si/assets/images/drog_stabilizatorja_-_osebno.jpg

Comment

upam da je isti nacin nastalvjanja rocne kot pri zx-u. pri zxu se nahaja vse pod tisto plastiko v notranjosti kjer je prostor za odlozit pijaco itd. ne vem pa kaj je tam v saxoju. probaj dobit celotno plastiko okoli rocne dol pa pogledat. 5-6 klin bi morala bit rocna max zategnjena...
      1.4i KDX + N20

Comment

Working...
      X