Announcement

Collapse
No announcement yet.

GSi pri nas

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• amipick
    replied
    Re: GSi pri nas

no ja ,skrt,avto je GSA pallas, serija Rally(nič kaj takega,par lučk so dodali in to je to,lp

Leave a comment:

• Citroenovc
    replied

Anede, da ji manjka satasta maska ... sem to že gledal mal postran ... Sam vseeno - 1xen GS :c: :xnotworthy:

Leave a comment:

• igorkr_im
    replied

Veš da nisem nikoli dal glihe na to. Bom drugič malo pogledal kako je stvar narejena.

PA še to, če se komu kje zadeva satasta maska iz prvih modelov GS, meni bi kr prav prišla.

LP
    Igor

Leave a comment:

• Abraxas
    replied

ja, res je lepa bela ptica, kar lušte si mi naredil po mojem starem GSu, tudi 1015(Confort), le leto dni mlajši je. Žal pa sta čas in rja naredila svoje in zdaj v garaži čaka na boljše čase. Če ima kdo kakšne pločevinaste dele ( sanke-naletna pločevina, vrata, podi ... ) se priporočam. Pravzaprav bi vzel vse, kar mi kdo ponudi :)

Ja garač, takega avta pač ne moreš prodati, ki je s tabo že pol življenja. Tudi prva lastnica mojega GSa je jokala, ko je po 29 letih šel od hiše.

me pa nekaj zanima, glede na letnik bi GS moral imet gretje vplinjača z oljem, se mi pa zdi, da vidim na sliki rjavo grelno cev iz auspuha. Imam prav ?
    Last edited by Abraxas; 22nd January 2006, 15:18.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

@igor, vsa čast, zdaj vem, zakaj so tvojemu očetu, kar solze v oči silile, ko sem mu rekel naj jo proda!
    res je lepa, ima zgodovino in verjemem, da je veliko spominov vezanih nanjo!

Leave a comment:

• igorkr_im
    replied

Pa še par slik

lp
    Attached Files

Leave a comment:

• igorkr_im
    replied

Sem mislu že prej kaj napisat, samo je malo problem ob delu in študiju najti kaj časa in se vmiru usest za računalnik in kej napisat.

Nekaj o GS-ki sem že napisal na drugih straneh tega foruma. Zgleda pa, da je glede na statistiko najstarejša v Sloveniji. Gre za GS-ko iz druge pošiljke, ki je takrat prišla v jugoslavijo direkt iz Francije. Mislim, da je bila prva pošilka jeseni ali pozimi 1971 moja pa je iz februarja 1972. Takrat jo je oče dobil iz notranjega odkupa (pojmi, ki jih danes niti ne poznamo več), saj je bil zaposlen kot strojni inženir na Tomosu. Od takrat nas je neumorno prevažala, vlekla počitniško prikolico in tovorno, v kasnejših letih prevažala študente v Ljubljano in nazaj domov. Avto v glavnem še vedno laufa in je registriran, samo vozim jo bolj občasno, pazim da so suha in sončna vremena. Edini problem so rezervni deli. Kakšne kose imam na zalogi, predvserm pa so problem sprednje zavorne ploščice, ki so drugačne od tistih iz novejših GS-k, pa gume. dimenzijo 135 SR 15 in 155 SR 15 se še dobi (jih imajo spački in hrošči) 145 SR 15 pa je kr problem dobit.

Mogoče k njeni dolgi življenski dobi prispeva tudi blagoslov pokojnega koperskega škofa, ka se je v njej peljal :-)

Pripenjam še par slikc.

lep pozdrav
    igor
    Attached Files

Leave a comment:

• skrt3
    replied

Dvomim, da bo breja, ker je Vojko zelo previden komu bo šou tale GA rally...

Skrt

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Kaj pa če bi ti vprašal Vojkota? Njegov očega ga menda prodaja.

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Daj napiši kaj več o tem tvojem? Letnik, motor, oprema, stanje, kaj vse bi bilo potrebno porihtat, da bi bil kot iz škatlice, koliko ga ceniš, itd.

Lp Čojko

Leave a comment:

• tomaž
    replied

čojko, imam stari tip GS, neprimerno boljši od tistega v SG, vse original. zadnje leto mi stoji v oddaljeni garaži, kar mi gre precej na živce. mogoče bi me kaka zanimiva ponudba prepričala v prodajo. če te zanima, lahko dobiš več info na zs. lp.

Leave a comment:

• Abraxas
    replied

ne vem, jaz ga sploh nisem videl, sem si pa naredil predstavo o njem iz fotk na netu in pogovora z Mikijem.

Leave a comment:

• Čojko
    replied

@Abraxas, a še vedno stoji tam zapuščen za blokom pri tistemu tipu iz Koroške?

Leave a comment:

• Abraxas
    replied

ja to z motorjem sem mislil pri poštenem mehaniku. A lastnik je stari motor vrgel proč ?!? A je še kaj drugega poleg motorja ? Notranjost zgleda super, gnil tudi ni.
    Taka je menda zgodba veliko lepih starih avtov, ki so jih 20 let skrbno čuvali stari ateji, potem pa jih dobili sinovi/vnuki in po kratkem postopku spravili v razsulo.

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Originally posted by Abraxas
    Zakaj pa ti ne vzameš tistega GSa ? Rabi samo novo barvo in enga poštenega mehanika, pa ful dober model je !
    Tisti GS me še danes matra! O njem sem zvedel zelo veliko in ni samo nova barva in pošten mehanik. Če bi dobil nekje njegov originalni motor ga takoj vzamem.

Leave a comment:

Working...
X