Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vzmetenje v BX-u

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vzmetenje v BX-u

Strinjam se z nekom, ki pravi, da ima očetov GS boljše vzmetenje od BX-a Tudi sam imam podobem občutek ( imel sem tri GS in en GSAX), čeprav ne vem, ali je to lahko sploh možno, glede na letnike in izboljšanja. Imam BX 1.6 TZS let.'91, pa bi prosil za podatke o teh bunkah (oznake. polnjenje, itd.....). Treba bo to zrihtat, ker kolegom razlagam o Citroenih, ko pa jih peljem, je pa vse kaj drugega. Ne trdim, da imam slabe bunke, ampak, to ni to........
    Hvala za odgovoredd:
    Ne pij ko si v Citroenu!!!

Re: Vzmetenje v BX-u

Tale tema ni nič v pomoč?
    http://www.citroenbilten.com/forum/s...ght=citroenovc
    OK

LP

Citroënovc

Comment

Ja, tam smo bluzili na dolgo in široko. Vkratkem:

- moraš vse bunke zamenjat z GS-ovim bunkam (rezen tiste na regulatorju, ki je enaka). Ni stvar v pritisku, ki je enak, ali volumnu, ki je pri BX bunkah spredaj celo nekoliko večji, ampak v dušilki, ki ima drugačno karakteristiko
      - moraš dat obnovit sprednje teleskope, ki so pri BX-u slabo skonstruirani, se s časom znucajo in imajo preveliko trenje
      - moraš preverit ležaje zadnjih rok, ki se s časom skrhajo in imajo preveliko trenje
      - moraš preverit delovanje mehanizma za uravnavanje višine. Posebej sprednji pri BX-u rad nagaja

Vožnja ne bo povsem enaka, ker ma BX trše stabilizatorje, ter nekoliko večji efektivni premer sprednjih teleskopov, ampak bo vsaj približno podobna
      Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Kje bi dobil dobre bunke od GS- a? Bine pravi da jih nima. Menjam za BX-ove!:a:HOCEM BUNKEEE!!!!!

Comment

Novak mi jih je zamenjal za moje (pred tremi leti). Mogoče ma v kleti še kakšno, ki jo ne rabi, glede na to, da je GS-ov že precej malo na cesti. Ali pa kdo drug
          Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

sprednje bunke za GS sem nabavil pred kakim letom pri novaku - obnovljene za 4000 sit/ kos. po 22000km še vedno delajo BP. sicer pa sem pred kakima dvema letoma vozil alexov BX, preurejen na način, kot je opisal in se mi je zdel celo bolj udoben, kot moj GS (res pa je, da sem takrat pri GS eksperimentiral s prednjimi bunkami s povrtano dušilko, ki je imela za 90% povečan pretok, zato se je prednji del pretirano podajal in nihal).

Comment

Hm... Imel sem GSa, imam med ostalimi avti dva hidravličarja - in BX je enako mehek kot GS; BX 16TRS; morda pritisk v bunkah ali pa teleskopi? Menjanje bunk je mogoče malo brez veze, naj se nastavi pravi pritisk!

Comment

Working...
              X