Announcement

Collapse
No announcement yet.

NOV PROMETNI ZAKON

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• NOV PROMETNI ZAKON

Predlog da se vsakomur, ki na veliko oznanja, da ima v avtu otoka (bimi a bordo, otrok v avtu) in podobne nalepke na zadnjem delu vozila, pa naredi prekršek (prevozi rdečo luč, nevarno prehiteva, občutno prekorači hitrost) kazen zviša za 50%!
    V primeru, da ima otroka tudi zares v avtu (ga nedaj bože prevaža nepravilno, brez sedeža, ne pripetega ) pa se kazen poveča za 100%!

:scratchchin:
    18
    se popolnoma strinjam.
    61.11%
    11
    se ne strinjam.
    11.11%
    2
    bedarija!
    5.56%
    1
    ja kdo se je to zmislil?
    11.11%
    2
    Drugo
    11.11%
    2
    Last edited by garac; 10th March 2006, 13:12.

Re: NOV PROMETNI ZAKON

Včasih vidim kako starši (veliko takih ki imajo nalepke na zadku) posadijo svoje otroke na zadnji sedež in jih ne privežejo, samo pa na koncu lepo privežejo.
    Tega ne bom nikol razumel. Da jih skrbi samo za lastne riti.

Comment

To ali pa napad agresije...tako kot ga je doživel en umetnik na avtocesti Kranj - Lj, ko je prehiteval avto pred mano po desni, ko se je le-ta umikal na vozni pas. Še zdej mi ni jasno, kako se je rešil iz te situacije, ker ni veliko manjkalo do himmelfahrta v živo...

Comment

Ja, to bi bla ena varinanta. Čudi pa me, da ga ni strah za svojo rit, da vozi preko 160km/h v največjem nalivu slalom med avtomobili.

Comment

To je še ena stvar k mi ni glih jasna...ok, razumem da je enmu pri srcu ena znamka avta, drugemu pa druga, ampak da se iz tega dela svetovn problem je pa tud čist mem. Vsak ma dobre in slabe lastnosti, izbira je pa vedno in povsod moja/tvoja/naša...
          Pri taki poplavi raznoraznih avtov se pa noben več ne obrača za avti. Je pa vesele pogledat kakšnega odltimerja ala spaček.
          No ja, glavno da imajo oni prav, mi pa mir :bigsy:

Comment

Bi se kar strinjal s predlogom. Določeni gospodje in gospe so res hudo objestni.

Kot član sveta staršev sem v vrtcu večkrat "težil" o varnosti, pripenjanju, parkiranju na prehodu za pešce pred vrtcem in takih zadevah. Policaj, ki je potem nekaj dni pred vrtcem stal in na nepravilnosti opozarjal starše, ki so vozili otroke v vrtec si je bil res bogi. Hladnokrvno so se drli na njega, da jim on že ne bo težil, če ne pripenjajo otrok v avtu, ker oni se pa zjutraj res nimajo cajta pogajat s tamalim ali ga lahko pripnejo ali ne. Beda totalna!

Comment

Parkiranje je tudi nekaj boljšega, da ne omenjam voženj v stilu voznika formula 1, po blejski promenadi. Promet imam priložnost opazovat vsak dan, ker se vozim v Lj v službo in ne moreš verjet, kaj vse folk počne, da ne omenjam Bleda, sploh v poletnih mesecih.
              Ne bom metal vseh v isti koš, ampak tukaj se pa s tabo strinjam, da nekateri parkirajo avto tako, kot jim pade od riti s tem da dostikrat izstopajo vozniki tipa avto+velik ego+lj tablica

Post ni letel nate ampak je bil mišljen nasplošno.Ko boš nalsednjič parkiral pri planincu se pa oglasi pa gremo na en pp::

lp

Comment

Garac, kr sem reku sem reku in to drži. Sej boš poj na pšobo pozabu pp::
                Od teh tablic, ki preplavijo naše kraje, mi je pa najbolj smešno to, k se po celodnevnem potepu odpravijo na kremšnito in potem se še en teden pritožujejo, kako hudičevo so kremšnite drage in kako obremenjen bo njihov družinski proračun, ki šteje štiri člane. Seveda je pa na pločniku pred Šmonom parkiran frišen in prekrasen MB ali avto te klase. Če ne bi slišal, ne bi verjel.
                Za vzor pa res ne bi mogli bit.

Comment

jaz itak vsakogar ki se pelje z menoj opozarjam, naj se priveze, ce se ne pa parkrat (ko se prepricam da ni nikogar za mano) malo bolj zabremzam.... ponavadi se potem vsi privezejo :D
                  2001 Xsara 1.6. 16V

Comment

Kar se parkiranja tiče, ste krivi domačini, zakaj pa imate nože pa špice. Nadute prepotentneže, ki se kažejo, samo enkrat pokavsaš, pa je mir. Lahko govorite kar čte, ampak nevarnost preži na področjih s tablicami CE in KR, ker tam še ni potrebno prižgati luči in je cela množica peacemakerjev, ker norcov, ki vozijo 80 po ravnih cestah, že ne bodo gledal, (ejga_kona, šta_pa_voč) pa večina jih s klobuki na glavi vozi. Tako se cela množica zgrinja v Ljubljano zjutraj in popoldne odhaja, žal nas je iz LJ območja, ki smo tudi rojeni tukaj, le peščica, ostalo so japonci FujiNoMoto-Fužine, kjer tablice niso obvezne in so črni BMW-ji na puf zakon ter gosti tja do Kočevja.

Comment

zakonov je ze itak prevec vozte z glavo pa bo vse vredu zakoni so pa itak za une ki nimajo svojga mozga in morajo drugi mislit namesto njih
                      pp::
                      Om tat sat

Comment

Naš tamali je tako navajen na pas, da mi je zadnjič celo pot do vrtca težil, zakaj pa jaz nisem privezan. (se mi je pas na ladi zaštekal)
                        Smo mu kupli enga jeepa na akumulator, in ko se vsede gor, začne klicat "Ati, mami, prid me privezat".

Če pa se sam ne privezuješ, otroka si privezoval kakor se ti je ljubilo, včasih je še komu kar na kolenih sedel, potem pa res ne moreš pričakovati, da bo mirno prenašal pas, ko se ga spomniš enkrat privezat. Tak primer je moj kolega, ampak šoferji tovornjakov že vejo.:(
                        Bela Xantia Break X2 1.9TD Exclusive Automatique Hydractive, 1998
                        Srebrna Xantia Berline X1 1.9TD SX Hydractive, 1996
                        Rdeča Xantia Berline X2 3.0i V6 Activa, 1998 (na čakanju)

Comment

In kaj bomo s tem naredili?
                          Ja nič revež bo še vedno revež in tisti, ki ima bo še vedno imel. Cestni bonton pa se ne bo spremenil.
                          LP
                          Originally posted by garac New post replay
                          Predlog da se vsakomur, ki na veliko oznanja, da ima v avtu otoka (bimi a bordo, otrok v avtu) in podobne nalepke na zadnjem delu vozila, pa naredi prekršek (prevozi rdečo luč, nevarno prehiteva, občutno prekorači hitrost) kazen zviša za 50%!
                          V primeru, da ima otroka tudi zares v avtu (ga nedaj bože prevaža nepravilno, brez sedeža, ne pripetega ) pa se kazen poveča za 100%!

:scratchchin:
                          Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Working...
                          X