Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uporaba varnostnih pasov

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Uporaba varnostnih pasov

No, večina vas je že izkušenih na tem področju, vseeno sem se pa odločil, da prikažem svoj primer kako in kaj glede varnostnih pasov in zakona in pokvarjenega sistema v katerem živimo...

Ustavijo me policaji, nism bil pripet z varnostnim pasom... zakaj? ker nimam vzglavnikov v avtu in s tem pač skrbim za svoje zdravje, saj vas večina tudi ve', kaj se zgodi ob morebitni nezgodi, pripet varnostni pas pa sedež brez vzglavnika... nič tazga... sam vrat si zlomiš... in iz tega razloga nism in še zdej ne uporabljam pasa... to sem tudi policaju povedal in ni me jebal 5%, vztrajal je pri neki svoji teoriji... hec je pa v tem, da mi je en policaj tedne prej povedal, da uporaba je in ni obvezna za avto letnik 72... pozabil sem omeniti, da vozim Amija letnik 72... in da to je glih nek čudn letnik, glih neko čudno leto in da zakon točno ne določa ali je varnostni pas obvezen glede na to, da ni vzglavnika... in da je povsem odvisno od policaja do policaja, če se bo odločil mi izdat plačilni nalog... tokrat, sem očitno naletel na še enega idiota...
    dobim plačilni nalog, naslednji dan napišem pritožbo, se zapeljem na PP Piran in oddam plačilni nalog in pritožbo... skori en mesec za tem dobim odgovor:

"ZADEVA: Vaš ugovor na plačilni nalog - ODGOVOR

Obveščamo vas, da smo vaš ugovor preučili in ugotovili, da ste očitani vam prekršek storili. Vaš ugovor bomo skupaj s predlogom za uvedbo postopka o prekršku odstopili Sodniku za prekrške Piran.

OBRAZLOŽITEV:

Glede na vašo prošnjo, vam prilagamo tudi obrazložitev obveznosti uporabe varnostnega pasu.

Pravilnik, ki določa osnovne pogoje o napravah in opremi, katere morajo izpolnjevati vozila v cestnem prometu ( Ur. l. SFRJ št. 50 z dne 20.8.1982) v 64. členu določa, da morajo biti varnostni pasovi vgrajeni v vseh vozilih, ki so bila izdelana po 1.4.1971. V istem členu pa pravilnik določa, da morajo biti vzglavniki vgrajeni v vseh vozilih, ki so bila izdelana po 1.5.1985. Zakon o varnosti cestnega prometa (Ur. l. R.S. št. 30 z dne 16.4.1998) pa v 72. členu določa, da morajo biti med vožnjo voznik in potniki v vozilu, pripeti z varnostnim pasom na vseh sedežih, kjer so varnostni pasovi vgrajeni.

Iz navedenega sledi, da noben predpis ne omenja korelacije med varnostnimi pasovi in vzglavniki.

Glede na to, da je vaše vozilo letnik 1972, v njem morajo biti vgrajeni varnostni pasovi, kar pomeni, da v kolikor z varnostnim pasom med vožnjo niste pripeti, kršite določila 72. člena Zakona o varnosti cestnega prometa.

Policist ne more in ne sme presojati upravičenosti posameznega zakonskega določila. Ravno tako, ni odvisno od njegove trenutne volje, kakor tudi ne od njegove presoje kdaj bo izvedel določen ukrep. Policist je ob sleherni ugotovljeni kršitvi dolžan ukrepati v skladu z zakonodajo, vsako ravnanje policista, ki bi bilo drugačno od tega pa bi pomenilo neizpolnjevanje dolžnosti in obveznosti, ki mu jih nalaga zakonodaja.

Ker je iz vašega pisanja razvidno, da e želite kršiti zakonodaje, smatrate pa, da je vaše privezovanje z varnostnim pasom nujno pogojeno z vzglavniki, vam priporočamo, da si v vozilo namestite vzglavnike in se v bodoče le tako izognete morebitne ponovne policijske obravnave prekrška.

Silvan ČERNAC
    komandir policijske postaje"

In Skrt se lepo požvižga na to... sedeže sem pred kratkim namontiral novejše, z vzglavniki in v kratkem pridejo še pasovi... do takrat me pa iščite kako se vozim brez pasa, brez vzglavnikov, z rumenimi lučmi...

lahko noč
    Last edited by 2cv; 11th June 2007, 16:14.
    Citroen Bilten Forum
    https://www.citroenbilten.com/
    Gostovanje Domene Internet
    https://www.bilten.net/
    Mobing v Sloveniji
    https://www.mobbing.si/
    Družinski portal
    https://www.drobnic.com/
    https://www.drobnic.info/

Mh...

...kaj naj rečem....sočustvujem s tabo....človk se ne sme predat;)
    2CV Pjepč

Comment

sej bo boljše

sej zdej sem sedeže porihtal, jutri pa verjetno se lotim varnostnih pasov...

pa sej sam ponavljam kar se že večina strinja z mano: pokvarjen sistem ... brrr
      Ne moreš letet kot orel, če imaš okoli sebe same purane:biggrin:

Comment

Jaz ti priporočam da se pritožuješ kolk se da.
        Moj kolega Dejan je imel tudi en "čuden" problem. Na avtu mu je en voznik razbil špegl, ko mu je pripeljal nasproti. Očitno je bilo da Dejan ni bil nič kriv, ker je vozil pravilno. Pol pa čez mesec dobi domov pošto v kateri so policaji "ugotovili" da je Dejan vozil nepravilno in da je kirv on!
        Zraven so seveda priložili še položnico (da nebi slučajo pozabil plačat).
        Seveda se je na zadevo pritožil in napisal 4 strani dolgo pritožbo...
        In rezultat?
        Pred kratkim je dobil pošto da je zadeva zastarala... :)
        Isto bom jaz naredil pri mojem problemu...
        Isto priporočam tudi tebi...
        Pritožuj se kolk se da...
        Enkrat bojo že pozabli
        :)
        Vroooom! - Merida 903 Road

Comment

SKRT mislim da je v zakonu napisano tako da ?e je avto serijsko opremljen z varnostnimi pasovi da se mora? pripet. Druga?e pa ne. Mislim da vzglavniki niso omenjeni. Morda sem pa spregledal...
          Druga?e pa se prito?uj oziroma na zagovoru pri sodniku obrazlo?i kako je in kaj.
          Master of disaster

Comment

možno, da sem sam kriv zarad dvojne objave, ker sem kr zaprl okno medtem ko me je preusmerjalo nazaj med poste in možno, da se je forum mal zmedu... kaj pa vem...

madman...
            sej lepo piše v mojem postu... če so pasovi not, jih je treba uporabljat in vsak avto izdelan po 1.4.1971 MORA imeti not pasove... to je to... vzglavniki so pa obvezni 14 let kasneje... pa naj se lepo jebejo oni in sistem in zakon in plačilni nalogi...
            ko bom mel sodnika pred seboj, če bom imel, mu bom pa lepo povedal kako in kaj... jz svoj vrat potrebujem še za nekaj let...

Comment

Bah

jest sm iz spaka vn pošraufu pasove zarad istega razloga kot so tebe ustavl - sm brez naslonjal. In za enkrat še nisem placal nic. Ustavli pa so me dvakrat. Prvic polcaju ni blo jasno že to da avto nima tovarniško ugrajenega stikala za vse žmigavce pol se je pa itak zapodu u obvezno opremo in je po moje pasove spregledu. Drugic pa sem samo reku da jih ni blo nikol not pa je bil zadovolen. Pac sm verjetno naletu na tapravga...
              Vsekakor pa je najboljša taktika ta ki ti jo je predlagu Rogy. Skoz se prtožuj in vsakic na dolgo in široko vse lepo opiši in nikol ne pozabi vseh tistih številk ki se naberejo na zacetkih in vmes. Enkrat jim bo že dovolj.Sicer pa je ta naš birokratski stroj tolk velik da preden to zakroži mine cajt.
              Nej ti rata

Comment

break

ja sej sem jz isto naredil, preden sem dobil odgovor...
                ni mi blo jasno kako jim je tko logično, da naj uporabljam pas brez vzglavnika... in vsi pandurji razn prvega so mi govorili, če so not pasovi jih je treba uporabljat in pika!... skrt je prišel domov sit vsega, vzel 17-ke in akcija vn pobrat pasove... pa naj mi je kej rečejo... sam pol ko sm pa vidu črno na belem, da moj letnik spada v kategorijo, ki MORAJO imeti vgrajene pasove sem se pač sprijaznu... sam pasov pa še ni not :D vseeno...
                prvi policaj mi je pa reku, da je pač odvisno od policaja, če mi da kazen al ne in da je odvisno od policaja torej, ne pa od zakona, ker naj bi avto spadal glih v neko vmesno varianto... in od takrat nism več uporabljal pasa... zdej se pa očitno en kreten dobil...

Comment

Ja tle se pa zaplete.
                  Kar se mene tice bom še zmeri vozu brez - res pa je da spaka ne uporablam dnevno. Lohk bi reku mesecno. pa še to spomladnopoletnojesensko mesecno.
                  Nimam ideje. Skrivi se na odsekih kjer so najpogostej kopi . Al pa si nabav same take puloverje k majo gor narisano crto kao pas..:D al pa kej drucga.

Comment

Ja tebi so sedaj našteli nekaj členov, ki so verjetno res "neoporečni" :)

Mi pa vseeno ne štima to kar ti je rekel prvi policaj. To da je odvisno od policaja če te bo kaznoval ali ne je malo čudno. OK razumem to da mu je simpatičen avto (al pa ti :D ), in je faca itd, itd,...
                    Ampak zakoni so pa jasno napisani ( glih ja... ). In tega bi se morali policaji držat.
                    Po domače povedano: al te vsi kaznujejo, al pa noben. Druge variante ni.

P.S: Ti kar vztrajaj pri svojem. Največ kar se lahk zgodi je da boš pač plačal tisto položnico.

Policist ne more in ne sme presojati upravičenosti posameznega zakonskega določila. Ravno tako, ni odvisno od njegove trenutne volje, kakor tudi ne od njegove presoje kdaj bo izvedel določen ukrep. Policist je ob sleherni ugotovljeni kršitvi dolžan ukrepati v skladu z zakonodajo, vsako ravnanje policista, ki bi bilo drugačno od tega pa bi pomenilo neizpolnjevanje dolžnosti in obveznosti, ki mu jih nalaga zakonodaja.

Comment

meni jasno

meni je vse to jasno...
                      pa pojma nimam...
                      tisti pandur je tko rekel, da je pač odvisno od policaja... je pač bil en jebiveter... in pol sem tud jz bil, ker je on tko rekel... sam ker je pa to očitno točno določeno nimam kej piskat...
                      pa nima smisla se pizdit s temi kreteni, ker mi je jasno, da je sistem pokvarjen in nešteto lukenj

Comment

če je lukna dovolj široka lahko greš
                        skoz njo. ;)

Comment

Working...
                        X