Announcement

Collapse
No announcement yet.

Avtomatske luci Xsara Picasso in OBD program

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Avtomatske luci Xsara Picasso in OBD program

Pozdravljeni,

naj se najprej opravicim, ker ne uporabljam iskanja, ampak mi zal konstantno sporoca, da je onemogoceno. Cemu pa?

Torej, pri svojem XP bi si rad ponovno nastavil avtomatske luci in avtomatski zaklep vrat. Je to sploh mogoce? Na stranski rocici imam sicer auto gumb, vendar samo veselo piska in ne deluje. Predvidevam, da so mi na servisu to permanentno vklopili. Ali lahko to kako uredim sam(recimo preko kaksnega OBD vmesnika)? Kateri program pa bi potreboval? Na netu sem sicer nasel nekaksno kombinacijo za vklop/izklop avtomatskih luci, vendar zal ne deluje, ali pa je ne znam uporabiti. Procedura naj bi bila 5 sekudni pritisk na auto gumb pri prvem polozaju kljuca.

Prosil bi za malo pomoci. Hvala vsem. :)

Re: Avtomatske luci Xsara Picasso in OBD program

Avtomatske luči so luči ki se same prižgejo ko pade tema in se jih nastavlja z tipko na levi volanski ročici,dnevne luči so luči ki se prižgejo po zagonu motorja in morajo biti omogočene v samih nastavitvah...s testerjem,zaklepanje se vključije in izključuje z zadržanjem gumba za notranje zaklepanje.Vse te zadeve morajo biti omogočene v samih nastavitvah konfiguracije vozila..s testerjem..ampak ko so enkrat potrjene se ne brišejo kar same od sebe razen če kdo brklja s kakim čudnim testerjem.

Comment

Originally posted by zz214 New post replay
      Avtomatske luči so luči ki se same prižgejo ko pade tema in se jih nastavlja z tipko na levi volanski ročici,dnevne luči so luči ki se prižgejo po zagonu motorja in morajo biti omogočene v samih nastavitvah...s testerjem,zaklepanje se vključije in izključuje z zadržanjem gumba za notranje zaklepanje.Vse te zadeve morajo biti omogočene v samih nastavitvah konfiguracije vozila..s testerjem..ampak ko so enkrat potrjene se ne brišejo kar same od sebe razen če kdo brklja s kakim čudnim testerjem.
      s katerim testerjem in programom pa bi se to dalo? Trenutno imam po tej razlagi nastavljene dnevne luci, katerih se pravzaprav ne da izklopit. Tipka na smerokazu le piska in ne spremeni nicesar. Za zaklepanje pa moram preveriti. Hvala.

Comment

Edina zadeva ki deluje na citroenih je "lexia"

Tipka na smerokazu le piska in ne spremeni nicesar
        ...avtomatske brisalce in senzor svetlobe na vetrobranskem steklu imaš....?

Comment

Edina zadeva ki deluje na citroenih je "lexia"

...avtomatske brisalce in senzor svetlobe na vetrobranskem steklu imaš....?
          ok, centralno zaklepanje ob speljevanju sem porihtal. Res je bilo potrebno le pridrzati gumb za zaklepanje v kabini.

Seveda imam senzor svetlobe in avtomatske brisalce. Pa ta lexia deluje z elmxxx vmesnikom ali je potrebno imeti originalnega?

Comment

Ne vem,po moje ne,ker rabiš K3 povezavo preko pina 11,če se ne motim je pri elm prazen...

Comment

Ne vem,po moje ne,ker rabiš K3 povezavo preko pina 11,če se ne motim je pri elm prazen...
              Hmm zanimivo. Bom odprl adapter in pogledal.

Kaj torej pomeni, da auto gumb ne reagira? Da je popolnoma deaktiviran avtomatski nacim in ga voznik ne more reaktivirat, kot recimo prej omenjeno zaklepanje?

Comment

Kot se jaz spomnim,pri ugasnjenih lučeh,torej stikalo na "0",daš kontakt in pritisneš tipko na levi ročki,zadeva ti zapiska in hkrati ti na potovalnem računalniku izpise nekaj v stilu "avtomatske glavne luči on ali pa off",če daš na" on" ti bo ob mraku avtomatsko prižgalo luči.Če pa ta zadeva ne dela je pa lahko izključena v sami konfiguraciji vozila,to pa rešuješ z testerjem..................

Comment

Kot se jaz spomnim,pri ugasnjenih lučeh,torej stikalo na "0",daš kontakt in pritisneš tipko na levi ročki,zadeva ti zapiska in hkrati ti na potovalnem računalniku izpise nekaj v stilu "avtomatske glavne luči on ali pa off",če daš na" on" ti bo ob mraku avtomatsko prižgalo luči.Če pa ta zadeva ne dela je pa lahko izključena v sami konfiguraciji vozila,to pa rešuješ z testerjem..................
                  na zalost ne dela na tak nacin. Ocitno so na servisu kar zaklenili vse skupaj na always on. Bom probal z Lexio. Hvala za odgovore.

Comment

Saj mora biti vse na on.Ko vžgeš se ti prižgejo dnevne luči,to je kratke luči z parkirnimi,razsvetljava armaturne plošče in razsvetljava displeja klime.Ko pa se zunaj stemni ti pa svetlobni senzor vključi luči,takrat lahko preklapljaš kratke dolge,zatemni ti armaturo in displej klime in prižge osvetlitev gumbov na radiju in regulaciji klime........

Comment

hja, pri meni se vse skupaj zatemni(display) sele, ko obrnem stikalo za vklop luci. Prav tako se takrat sele osvetli radio in gumbi, klima. Pred tem je vse crno, tudi ce je zunaj noc.

Comment

Working...
                      X