Announcement

Collapse
No announcement yet.

štiri leta s picassojem - plusi / minusi

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: štiri leta s picassojem - plusi / minusi

Originally posted by dejanslo New post replay
    Da ne odpiram nove teme, na koliko km/let se dela velik servis na 1.6. 16v in 2.0 hdi motorjih.
    če se prav spomnim piše v servisni za 1,6 16v 10 let ali 200.000km.

Comment

Jermeni so na 120k km

Comment

Picssna 1,6 16v ,4 leta in 34000 km.Do sedaj samo redni servisi (1x letno) in menjava ključavnice voznikovih vrat(70€ na citroenu), verjetno posledica daljinca in neuporabe ključavnice .Drugih težav ni bilo

Comment

Moja piksna 20 hdi 90 letnik 2005 je pri hiši že pet let. Kupil sem uvoženo iz Francije s 140.000 km (na števcu). Danes ima 270.000 km. Pred dvema letoma sem vgradil čip (power box) na 115 HP.

- Sklopka in diski so še vedno prvi (vendar že kličejo)
          - ves čas se grdo lušči armaturka, podnevi je njena osvetlitev preslaba
          - črički povsod po vozilu se oglašajo, radio je podpovprečen (sicer pa za 100 EUR se lahko dobi solidnega)
          - pri 160.ooo sem opravil veliki servis (cca 350 EUR pri nepooblaščencu)
          - pri 250.000 je šel v maloro hladilnik klime (200 eur)
          - do sedaj sem zamenjal vse štiri ležaje (mislim da okoli 100 EUR vsi štirje)
          - menjal dva končnika in en nosilec motorja (vse skupaj pod 100 EUR)
          - 2 x menjava prednjih in 1 x zadnjih zavornih oblog
          - menjava obvolanskih ročic (rabljene 80 EUR)
          - menjal manšeto prestavne ročice (15 eur)
          volan je gladek, vendar pri toliko KM je tak bolj kot ne vsak
          drugače samo menjave olja in filtrov na nepooblaščenem servisu.

To je moj dvajseti avtomobil, imel sem od bolhe do espaceja, pa nobeden ni niti približno toliko zdržal pri hiši. Nekako mi je zlezel pod kožo, res pa ni dirkač. Odkupi se s solidno porabo (pod 6 l), nezahtevnim vzdrževanjem in pozitivnimi pritiklinami višjega sedenja. Moti me edino obupno crkavanje žarnic (pri meni letno vsaj dva kompleta prednjih H4 in še kakšnih 5 v armaturki), ampak to letno znese komaj kakšnih 20 eur. Avto je zanesljiv, vzdrževanje pa poceni. Jaz sem z njim zadovoljen in ga priporočam.

Comment

tudi pri nas imamo piksno letnik 2008 1.6 16v. tudi mi menjali sklopko pri 30000. pa se mi zdi da sedaj pri 40000 spet nekam pozno prijema. drugače pa zadovoljen. multifunkcijski avto( v njem pripeljal vse živo ,samo še farja ne) edino poraba.

Comment

lepo vsaj se 4 leta ti želim
              Citroen Bilten Forum
              https://www.citroenbilten.com/
              Gostovanje Domene Internet
              https://www.bilten.net/
              Mobing v Sloveniji
              https://www.mobbing.si/
              Družinski portal
              https://www.drobnic.com/
              https://www.drobnic.info/

Comment

evo po 7 letih picsne prva težavica. Kondenzator klime je izdahnil.Včeraj enostavno ni mrzlo pihalo in se je slišalo kot da eden zraven piha. Po obisku mehanika je ugotovil da je prazna klima in preden je nafilal je pregledal. Priklopil je sistem na 20 barov in je v pol ure padlo na 13 barov. Poiskal je napako in je prišel do kondenzatorja klime. Kondenzator, nekakšne gumice,ponovno filanje ,sprednji brisalci in delo naneslo 280€. Veliko ali ne,me v 7 letih ni pustila nikjer na cedilu tudi nič nisem popravljal razen rednih menjav olja in filtrov.Prevoženih pa imam 62000 km...

Comment

Originally posted by mukotrpni New post replay
                  evo po 7 letih picsne prva težavica. Kondenzator klime je izdahnil.Včeraj enostavno ni mrzlo pihalo in se je slišalo kot da eden zraven piha. Po obisku mehanika je ugotovil da je prazna klima in preden je nafilal je pregledal. Priklopil je sistem na 20 barov in je v pol ure padlo na 13 barov. Poiskal je napako in je prišel do kondenzatorja klime. Kondenzator, nekakšne gumice,ponovno filanje ,sprednji brisalci in delo naneslo 280€. Veliko ali ne,me v 7 letih ni pustila nikjer na cedilu tudi nič nisem popravljal razen rednih menjav olja in filtrov.Prevoženih pa imam 62000 km...
                  Če ni original kondenzator je kar veliko. Mene je prišlo nov kondenzator menjava in polnenje klime 200€.

Comment

čas da se poslovimo :

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?...8&show=1&avto=

vsa leta brez težav in problemov, upam da bo tudi drug lastnik isto zadovoljen kot jaz ......Srečno Xsara

Comment

Originally posted by dejanslo New post replay
                      Če ni original kondenzator je kar veliko. Mene je prišlo nov kondenzator menjava in polnenje klime 200€.
                      7 let zakona je končanih. Prišlo je do ločitve in picsna je odšla od hiše. 67000 km. sva skupaj prevozila in je zdaj dobila drugega lastnika.Kakšna malenkost se je najdla, da me je malo opozorila , ampak brez presenečenja. Služila je 7 let brez problema in brez ugovora...Upam da bo tudi drugi lastnik zadovoljen in da jo bo crklal kot jaz ...... SREČNO CITROEN......

Comment

Jaz jo imam štiri leta, 1.8 16V, letnik 2004, več kot 160.000 km prevoženih, do sedaj brez problemov. Menjam olje enkrat na leto in vozim. Upam, da bo tako še naprej...
                        predstave | vedeževanje | digitalni marketing | oblikovanje spletnih strani | davčne blagajne | prevajanje | majice | motorno olje | najem tiskalnika

Comment

Working...
                        X