Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zamenjava izrabljene usnjene prestavne manšete v XP

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Zamenjava izrabljene usnjene prestavne manšete v XP

Živjo

Domov smo pripeljali prvega Citroena in moram reči, da smo zelo zadovoljni.
    Na fotografiji bi rad pokazal menjavo usnjene manšete okoli prestavne ročice, ki se je pri 142000 km že natrgala in izrabila.

Usnje je mišje sive barve, visoke kakovosti ročno šivano z rdečimi šivi, ker je vozilo rdeče barve in ker sledi temu primerna tudi notranjost vozila.

Postopek izdelave manšete je trajal 1 uro, rezultat pa je lepo viden.Sledi še volan in ročica ročne zavore.

PREJ IN POTEM
    citoren1.jpgcitoren.jpg

Če ima še kdo strgano manšeto naj se mi javi, bomo uredili, da bo spet nova:)

Re: Zamenjava izrabljene usnjene prestavne manšete v XP

IMG_20110611_075633.jpg

Comment

Ali mogoče kdo ve, kako naj odstranim zgornjo plastiko od ročne zavore v XP?Spodnji dve plastiki sem dal narazen in jih bom oblekel v usnje, med tem ko pa zgornji del, ki ga primeš v roko ko zategneš ročno zavoro ne dobim dol.Na psodnji strani prav tako ni nobenih zatičev ali kakšnih lukenj, v ketere bi dal izvijač in pajsnil dol.

Kako se to dobi dol?Rad bi ročico oblekel v usnje in jo oblazinil, da bo prijetna na dotik.

Comment

IMG_20110612_204445.jpg

Ročica zgornjega dela ročne zavore izgleda nekako takole.Spodnji del, ki je sestavljen iz dveh plastik sem dobil narazen takoj, saj sta se plastiki ločli brez težav, med tem ko pa zgornji del ne znam dobiti dol, oziroma ne gre, se ne prestavi nikamor.
        Potrebujem pa ga v rokah, da ga lahko kvalitetno oblečem. Help

Comment

Kot se spominjam je nataknjen in bi moral iti dol čez gumb, naprej.......................

Comment

Takole, ročico ročne zavore sem snel dol z sukanjem v levo in desno ter jo vlekel proti armaturki in sem jo dobil dol.

Nato sem izrezal natančno izmerjen kos usnja in pričel z delom.

mail.google.com5.jpg

mail.google.com4.jpg

Usnje sem nato zalepil in na vrhu ročno zašil, ker sem želel, da se šivi vidijo.Uporabil sem črne šive v kombinaciji z rdečimi kot končni izdelek.
            mail.google.com3.jpgmail.google.com1.jpg

Po končanem šivanju in zategovanju usnja sem višek usnja na koncu primerno odrezal in zaključil šive še z rdečo kombinacijo.
            mail.google.com.jpgmail.google.com2.jpg

Končni izdelek pa je takšen kot je na fotografiji.Ročica je lepo napeta,občutek ko jo držiš v roki je dosti boljši kot tista orginal plastika.Sedaj pa še sledi samo stranski plastični del ročice, ki bo prav tako v sivem usnju.

Komentarji zaželjeni.

lp

Comment

Manšeta mi je všeč, že na teh majhnih slikah je opazno lepša kot tovarniška. Koliko računaš za 1 komad? Črno/črna kombinacija.

Comment

Hvala lepa.Manšete so ponavadi po 100.000 prevoženih km oziroma ponekod tudi prej natrgane na pregibu in tudi raztrgane z luknjicami v pregibih. Ko manšeto vzameš dol in pogledaš iz kakšnega materiala je narejena v tovarni potem vidiš da ni čudno, da se ni že prej strgala.Usnje je izjemno tanko in elastično.
                Če pa daš usnje iz katerega se šivajo volani potem se življenska doba definitivno poveča.

Za 10 eurov jo pripravim.Imam približno 1 uro dela, ker je potrebno na koncu lepo šive zašit ročno.

Comment

Tudi jaz imam te težave ali bi se lahko kako dogovorila za obnovo manšete za menjalnik.
                  Hvala

Comment

koliko stane? Aja, 10 eu, se oproščam. Je možen prevzem v Lj?
                    LP, Dario

Comment

To ''usnje'', ki je original na prestavni ročici, niti šlo ni mimo usnja. To je umetno usnje, skaj... sedaj je moderen izraz ''ekološko usnje''.... Bunko imam naročeno, ko pride pa naredim še manšeto. Iz prave goveje nape.

Comment

Bunka prišla, manšeta narejena. 18157727_10207491252353286_2164318809657289103_n.jpg
                        Aja... usnje je bilo predebelo in ne bi šlo podvihati pod plastiko. Sem uporabil umetno usnje. Ampak kvalitetno, iz katerega sicer šivamo za Volvo.

Comment

Working...
                        X