Announcement

Collapse
No announcement yet.

žarnice crkujejo po tekočen traku!

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• žarnice crkujejo po tekočen traku!

Zanima me, če imate tudi vi težave z menjavo žarnic. Na sprednjih žarometih sem že menjal zagotovo ene 6 žarnic v treh letih. Enkart na eni strani drugič na drugi Kupil sem novega picasso-ja. Žarnico potem kupim na bencinskem servisu. Ali je možno, da imam probleme z inštalacijo in kje prebija ali bi moral kupiti kakšne boljše žarnice?

Nasvet prosim....hvala

Lp Rok

Re: žarnice crkujejo po tekočen traku!

ene 6 žarnic v treh letih.
    .............to je par na leto,življenska doba žarnice je cca 700-1000 ur......

Comment

jaz jih menjam na cca 3 mesece, ko imam notri "ta bolj navite" od Osrama in Phillipsa
      Sama svetilnost ni ravno odlika teh žarometov.

Comment

Upam da se hecate
        jaz na spačku menjam vsakih nekaj let ko je res cist crna dam kako drugo not.
        Na avto od zene pa povprecno eno na leto tolk pregori

kupujem najcenjse na aski bencinski crpalki
        pa da na 3 mesece menjam pa sej avto prec na odpad odplejm
        http://www.citroenar.net/

Comment

Ponavadi mi pozimi ob drugem hudem mrazu crkneta ena za drugo v roku tedna ali dveh. Kupim kar nov par in ga vozim s sabo do naslednjega leta. Hvala bogu vsaj ni zapletena menjava.

Na službenih Cliotih se zafrkavam z menjavo 20 minut na žarnico, crkujejo pa ravno tako v glavnem pozimi.

Comment

Če imaš spačka eno leto v garaži ti verjemem da je to res.

Comment

Originally posted by citroenar New post replay
              Upam da se hecate
              jaz na spačku menjam vsakih nekaj let ko je res cist crna dam kako drugo not.
              Na avto od zene pa povprecno eno na leto tolk pregori

kupujem najcenjse na aski bencinski crpalki
              pa da na 3 mesece menjam pa sej avto prec na odpad odplejm

He,hehheee,heheh pje si me nasmeju!
              Pa jebemu mast ena crkne tam nekje novembra evo druga februarja. A res ni kakšne žarnice, da bi zdržala dlje časa? Doma še imam pežoja 106 pa v 13 letih kolikor je danes star ne pomnem kdaj sem menjal žarnice v prednjih žarometih. Imam sicer problem z zadnjo levo lučjo, ampak verjetno je tam ozadje drugačno.

Lp Rok

Comment

Evo rešitev, če hočeš da na avtu gorijo žarnice imej vsaj 15 let str avto. Jaz tud zarnice z odpadov dajem not..
                Citroen Bilten Forum
                https://www.citroenbilten.com/
                Gostovanje Domene Internet
                https://www.bilten.net/
                Mobing v Sloveniji
                https://www.mobbing.si/
                Družinski portal
                https://www.drobnic.com/
                https://www.drobnic.info/

Comment

Modeli, ka res nimate nobenih problemov s temi žarnicami. Vam res žarnice dolgo služijo????

Lp Rok

Comment

C 4 max 3-6 mesecev. Ne glede na znamko.
                    Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

V Conradu imajo preprečevalnik pregorevanja žarnic in je poceni. V bistvu je Zener dioda, ki poje špice v napetosti.

Comment

Vredno preizkusa. Čeprav pa mislim, da je razlog prej v funkciji dnevnih luči, ki povzroča prižiganje in ugašanje v sekundnih intervalih pred/med/po vžigu (odvisno od izvedbe). Kolega tudi na leto starem merc. c-klase menja na 3-4 mesece. Tudi dizelski tresljaji niso blagodejni.
                        Poleg tega so žarnice pomoje vedno bolj zanič, zato da firme služijo. Toyota ima denimo na servisih dva tipa enakih žarnic. Njihove longlife-ke stanejo 5x več, a tudi tolikokrat dlje držijo. Dajejo jih v prvo vgradnjo, in nato v garancijskem roku (vsaj 'po Evropi', pri nas je morda tudi drugače).
                        Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Sem včeraj menjal žarnico pri meglenkah. Brez strica in njegovega dvigala ne bi šlo. Pa še tako je ni bilo lahko sneti.

LP

Jure

Comment

Žena ima c3, tam je šele veselo menjati žarnice. Predzadnič sem jo menjal uro in 15 minut, zadnjič pa le 30 minut. Brez ogledala mi ne bi uspelo, a mi je vseeno prva žarnica padla iz rok nekam v motor oz. pod žaromet, tako, da ne vem kje je. Potem pa na črpalko po novo. Pa še prijeti za steklo je ne smeš.
                            Glede tega je XP mala šala glede menjave žarnic pri žarometih.

LP

Jure

Comment

Na C3 je zamenjana žarnica v 5 minutah. Ga imam doma.

Comment

Working...
                              X