Announcement

Collapse
No announcement yet.

Electronic immobiliser fault ...

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Electronic immobiliser fault ...

Eno malo poročilce o tej napaki ...

Zgodila se ni meni temveč ženi o sodelavca in kaj je bila rešitev.

Pa ne se smejat :D

Zadeva se je zgodila tako, da ga je klicala žena, da ne more zagnat Picassoja in ji na ekranu piše: Electronic immobiliser fault ...

Sodelavec je klical serviserja (Jerovšek v Grosuplje) in ga povprašal kaj bi lahko bilo?

Odgovor: To se običajno dogodi takrat, ko odkleneš avto, vstopiš, vtakneš ključ in vžigaš v prekratkem času in se računalnik še ne postavi do konca. Rešitev je: ključ ven iz ključavnice, zakleniti vozilo, odklenit vozilo, malenkost počakat in vžgati avto. Po domače: Reset avta.

In ko se je vrnila kasneje do avta je vžgal BP brez napake in tudi potrdila je, da se ji je mudilo in je to res naredila v zelo kratkem času.

Oba s sodelavcem upava, da bo ta informacija komu koristila.

Lepe praznike 2008!

Re: Electronic immobiliser fault ...

Bom danes probal en hiter test :-)

Se mi je pa danes zgodilo, da je kar sam od sebe dal gas ko sem stisnil sklopko.

Comment

... to se ne bi smelo zgoditi, kodo ključa mora v vsakem primeru prečekirat...

Comment

Originally posted by DrMr New post replay
        ... to se ne bi smelo zgoditi, kodo ključa mora v vsakem primeru prečekirat...
        Odvisno kaj se razume pod,kodo prečekirat.Ohišje na ključavnici kodo samo prečita-skenira,jo pošlje BSI-ju,ta jo dekodira in primerja svoj zapis z zapisom v motornem računalniku.Nato se odloča in če zapisi odgovarjajo odklene motorni računalnik.So pa na začetku komunikacijske linije precej obremenjene zato pri starejših BSI-jih res lahko pride do zastoja in do blokade sistema,ker se postopek izvede samo enkrat,oziroma računalnik pri neprepoznani kodi ,leto ne preverja ponovno.So pa pri novejših BSI-jihhitrosti komunikacijskih poti višje in bolje urejene po prioriteti,da do tega(skoraj) ne prihaja.....!

Comment

... lahko so linije preobremenjene ??? možno! Picasso ima enako moduliran BSI kakor vsi can-van PSA, napake pa so res redke, osebno mislim da se je začela pojavljati napaka v oddajniku - sprejemniku (anteni ključavnice): že bilo, ali pa v chipu ključa... mogoče pa je kak majster pred kratkim po domače montiral nov Mp3 radio ???

Comment

[QUOTE=DrMr;54947 Picasso ima enako moduliran BSI kakor vsi can-van PSA, napake pa so res redke,??[/QUOTE]

Ja res je,samo pri picassoju so od leta
            99 pa do 02preiskusili vse tri možnosti....

Comment

sem testiral...odprl sem kar se da hitro in takoj vžgal avto pa se nikoli ni pritoževal.

Comment

no danes se mi je zgodilo točno to kar opisujete. Najprej naj povem, da imam avto na plin (xsaro picasso 1.6 i itd..
                No najprej sem pomislil na bencin, ker je nastavljena plinska naprava, da vžiga na bencin in ko se motor dovolj ogreje, avtomatično preklopi na plin.Ker nimam vedno polnega rezervoarja bencina , sem posumil na to. No po resetiranju računalnika je bilo isto oz. avo ni vžgal. No pa sem natočil liter bencina pa je lepo zapel, tako, da ni vse za verjeti, kar se ti izpiše na displayu. Bom pa zagotovo vedel za naprej, da avto pozimi porabi več bencina, ker je ob nižjih temperaturah potrebno več časa, da se motor segreje, kot pa poleti.

Comment

Working...
                X