Announcement

Collapse
No announcement yet.

PICASSO 1.6 HDI poraba

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Odisej
    replied
    Re: PICASSO 1.6 HDI poraba

Originally posted by Braver New post replay
    Škoda, da je novi C4 grad picasso bolj žejen.
    Grand Picasso C4 ima 110 konjski motor in je tudi nekaj težji....zato je bolj žejen.
    Za tak voz je dober motor 2.0HDi (136 konj)

Leave a comment:

• Braver
    replied

Originally posted by aleks72 New post replay
    Jaz imam tudi ta motor s to razliko, da imam Berlinga. S poraba pa je takole: na kratke od 6.1-6.5l, na dolge pa od 5.4- 5.8l. Je pa motor glede na "nemško " konkurenco izredno odziven in poskočen.Mogoče edino graja, da mu temperatura motorja oz. hladilne tekočine zelo niha.Drugače pa upam, da bo dolgo služil. Pa priporočljivo je, da pustiš motor po daljši vožnji malo na mestu, da teče (zaradi turbine).
    Škoda, da je novi C4 grad picasso bolj žejen.

Leave a comment:

• Odisej
    replied

Originally posted by tomlin New post replay
    Lep pozdrav vsem. Sem novi lastnik Picassoja 1.6 HDI 90 KM (stari model).
    kako star model?

Ta motor je not od letnika 2005 ali 2006

Leave a comment:

• Jerry
    replied

Pic ne sekiraj se. Močen vonj pusti pes v avtu. Če boš kdaj kupoval ga boš sigurno zavohal pa naj je še prej nevem koliko časa bil luftan avto. Če si to mislu.

Leave a comment:

• aleks72
    replied

Jaz imam tudi ta motor s to razliko, da imam Berlinga. S poraba pa je takole: na kratke od 6.1-6.5l, na dolge pa od 5.4- 5.8l. Je pa motor glede na "nemško " konkurenco izredno odziven in poskočen.Mogoče edino graja, da mu temperatura motorja oz. hladilne tekočine zelo niha.Drugače pa upam, da bo dolgo služil. Pa priporočljivo je, da pustiš motor po daljši vožnji malo na mestu, da teče (zaradi turbine).

Leave a comment:

• Citroenovc
    replied

Pri nas doma je zdaj 2 meseca in dobrih 4k km je naklepal - Pablo Exclusive z 1.6HDi 110KM motorjem (kupljen nov) in poraba je eden izmed bolj navdušujočih delov Pablota - cca 5,5-5,8l/100km (ne po računalniku ampak računano peš - računalnik se pa tudi precej ujema - največ 0,1l več je dosedaj pokazal)

Skratka - šparovec

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Tudi jaz imam psa .... zato sem kupil xsaro break , + mrežo
    in tudi če bi imel teleta nikakor nebi kupil forda rangerja

PS jaz bom svojega prodal l.2015 - minimalno

Leave a comment:

• hribovc
    replied

spoštovani picdriver
    že drugi dan ko je avto prišel domov sem dva sedeža vzel ven in dal čez poden pvc folijo (zaščita) in avto je nevetjetno prostoren in uporaben, leta 2009 ga prodam in bo........

Leave a comment:

• picdriver
    replied

Originally posted by hribovc New post replay
    Drugače pa je avto za ta denar zelo dober ker sam imam avto za vozit (pes, krmila, in še in še )in ga ne gledam kako izgleda
    O, jeb... te, Hribovc! Potem pa bi kupil Ford Rangerja!

Leave a comment:

• hribovc
    replied

Odvisno kako voziš, klima, gume ...
    Imam ga 3 mesce 1.6/90 po 5000 km povprečna poraba po bc 5,2 po izračunu-peš 5.4 od tega približno 2000 km po avtocesti s hitrostjo med 120-140 km/h
    Drugače pa je avto za ta denar zelo dober ker sam imam avto za vozit (pes, krmila, in še in še )in ga ne gledam kako izgleda

uživaj v vožnji

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Jaz tankam na OMV-ju in ugotavljam da gre avto boljše , prej je bil petrol.
    Ko sem xsaro chipal , mi je bilo že tam rečeno , ne tankaj na petrolu!
    Jaz se tega zdaj držim. najboljši je Agip samo v mojem kraju ga ni. Drugi najboljši je baje MOL nato OMV.

Leave a comment:

• tomlin
    started a topic PICASSO 1.6 HDI poraba

PICASSO 1.6 HDI poraba

Lep pozdrav vsem. Sem novi lastnik Picassoja 1.6 HDI 90 KM (stari model). Zanimajo me vaše izkušnje s porabo goriva. Koliko porabi ta motor ? in ali je res, da je diesel na Petrolovih črpalkah mnogo slabši od OMV-jevega ali Agip-ovega ? Po nekih izjavah naj bi z gorivom iz zadnjih dveh napravil več kot 100 KM več kot s Petrolovim. Kaj pa bio diesel?
    Prosim za vaše izkušnje in komentarje. Hvala !
Working...
X