Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Veliki" servis

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• uros21
    replied
    Re: "Veliki" servis

Originally posted by Odisej New post replay
    kaj pa je potem cena 446EUR ?
    V teh 446 eur je samo material za jermene, ni pa menjave olja in vseh filtrov. tudi delo je ocenjeno samo za menjavo jermena. zato trdim da je za cel servis potrebno dodati še 100-200 eur.

lp, uros

Leave a comment:

• Odisej
    replied

Originally posted by uros21 New post replay
    žal ne bo držalo!
    celoten velik servis: olje, filtri, jermeni,... je v grosupljem med 600-700 eur. vidiš lahko tudi cene, ki sem jih navedel en post zgoraj.

sicer pa ne vem, kakšne so cene izven ljubljane.

lp, uros
    kaj pa je potem cena 446EUR ?

Leave a comment:

• uros21
    replied

Originally posted by Odisej New post replay
    Če govoriš za XP potem je cena previsoka za "veliki" serivs....na uradnem servisu te pride do cca 400 EUR
    žal ne bo držalo!
    celoten velik servis: olje, filtri, jermeni,... je v grosupljem med 600-700 eur. vidiš lahko tudi cene, ki sem jih navedel en post zgoraj.

sicer pa ne vem, kakšne so cene izven ljubljane.

lp, uros

Leave a comment:

• Odisej
    replied

Originally posted by hadei New post replay
    PICDRIVER...cena velikega servisa je realna 130.000 - 150.000 SIT. To je preverjeno.
    Pa DELO je 3,5 URE. Pol pa malo matematike in je cena ure KOLIKO?!
    Če govoriš za XP potem je cena previsoka za "veliki" serivs....na uradnem servisu te pride do cca 400 EUR

Leave a comment:

• uros21
    replied

Pozdravljeni.
    sedaj pa je zame zadnji čas za menjavo. zato sem iskal predračune po lj.
    zadeva je sledeča:

Trobec:
    - vodna pumpa: 126,11 eur (vse cene so z DDV!)
    - vodilno kolesce: 19,32 eur
    - napenjalno kolesce: 57,32 eur
    - jermen: 30,84 eur
    - garnitura razdelilnega sistema (pazi kak prevod!) 131,33 eur
    - delo: 120 eur
    Skupaj: 485,94 eur

Novak:
    - set zobati jermen: 131,33
    - semering odmične gredi (2kos): 24,68
    - semering glavne gredi: 19,42
    - jermen alternatorja z klimo: 18,53
    - napenjalec jerm. alternatorja: 19,32
    - napenjalec jerm. alternatorja: 44,10
    - vodna črpalka: 92,68
    - delo: 96,00
    Skupaj: 446,06 eur

Euroton (samo rezervni deli, brez marže):
    - zobati jermen: 33
    - rolca zobatega jermena: 63
    - pasast jermen: 15
    - vodna pumpa: 41 eur
    Skupaj: 152 eur

Vidne so razlike v ceni delov. Seveda lahko lokalni mehaniki dobijo še ca 20-30% rabata na material in tudi vzamejo ca 100 eur za delo. Zanima me kaj je z semeringi, ki jih je zapisal na predračun novak? ali bi ob morebitnem nakupu pri evrotonu še kaj potreboval za servis?

nočem tekmovati za najnižjo ceno servisa ter raskirati na kvaliteti, a vsseno se bom obnašal tržno. Vem, da je bilo že veliko napisanega v tej temi.

V vsakem primeru se bom oglasil še do dolinarja, kjer sem sprva dobil nižjo ceno.

hvala za komentar
    uros z,

Leave a comment:

• 4momo
    replied

Hudiča , če me na servisu ne pustijo zijala zraven past, me tam pač NI. Moram biti zraven, da vidim če so mi res zamenjali kar bo plačano in nič drugega.
    Ha se pa res nisem spomnil da bi zraven vse še slikal ali pa posnel s kamero ............. in prilimal film na forum. Mal heca mora bit!!

Leave a comment:

• uros21
    replied

Mogoče...
    jaz jim verjamem, da raje sami delajo. potem jim nihče ne teži, ne sprašuje, vohlja, lahko delajo malo bolj na silo,... Sam ok, če bi rekli, da tega iz izkušenj nočejo. Ampak, da lažejo o gužvi, predolgem servisu...

Bomo videli, kako se ostali odzivajo...

lp, uros

PS: sam sem pa 100% navdušen nad forumom. pozitiven duh in korekten odnos sta res super.

Leave a comment:

• 2cv
    replied

Ja mogoče se bojijo da se bodo insajdrke informacije o tem pojavile na forumih in bo potem vse vsak sam delal , mogoče te zato ne pustijo zrave, in so ostali zamolčali da uprablajo forume in potem vse poslikajo in napišejo gor..

se hecam

Leave a comment:

• uros21
    replied

Pozdravljeni.
    včeraj obiskal dva servisa v lj. Novak bi naredil cel servis za ca (6 ur*24 eur/h + material ca 200-250 eur), dolinar pa za ca 300 eur (all inclusive).
    a nihče me ne pusti, da bi bil prisoten pri menjavi. češ, da imajo gužvo in da je premalo prostora, da predolgo traja,... Kako pa ste jih vi prepričali, da ste lahko zraven?

bom še poklical v grosuplje in trobca.

lp, uros z.

Leave a comment:

• uros21
    replied

Originally posted by pehorunkl New post replay
    hahaha
    Jaz bi rekel takole: a se tebi ta kolega zdi pedantna oseba?
    Jaz mu zaupam in mislim, da se bom odločil zanj!
    A imata vse potrebne informacije, ki se tičejo dotičnega avtomobila? Bosta uporabila kvalitetne dele (originalne ali pa neoriginalne)?
    Vseh potrebnih info "še" nimam, zato se javljam v ta forum, da vidim, na kaj moramo biti še posebej pozorni. Mogoče se najde kak tak post ali nasvet, kot ga daje Čojko za menjavo polaritete zvočnikov, ali pa npr. menjavo žarnic klime,... Zato se javljam in prosim pomoč, in sicer preko foruma in nekaj ZS. Če je kak majster iz Lj in ima kaj časa, ga z veseljem častim z pivom za kak konkreten nasvet ali pomoč. Manjši servis smo že naredili, ni bilo panike. sam je vedno kako vprašanje odprto. takrat npr. nismo najdli vijaka za kontrolo olja v menjalniku...

Bosta uporabila kvalitetne dele (originalne ali pa neoriginalne)?
    Rezervne dele bom vzel dovolj kakovostne.

lp, uros

PS: še vedno obstaja alternativa, da naredim kombiniran servis. olje in filtre zamenjam sam, za jermene in ostalo pa peljem pooblaščencu... ampak bom zahteval svojo prisotnost.

Leave a comment:

• pehorunkl
    replied

hahaha
    mbostjan:
    a misliš, da je bil tvoj post sploh smiselno napisat in čas zapravit zanj, uros21 pa itak nič ni pridobil s tvojo "pametno" pripombo

UROS21:
    Jaz bi rekel takole: a se tebi ta kolega zdi pedantna oseba? A imata vse potrebne informacije, ki se tičejo dotičnega avtomobila? Bosta uporabila kvalitetne dele (originalne ali pa neoriginalne)?
    Če so odgovori pritrdilni, potem kar pogumno!

Leave a comment:

• mbostjan
    replied

Glede na to da tvojega kolega jaz ne poznam ti težko povem oz. jaz sodim o tem, ali lahko ti tvoj avto zaupaš njegovim rokam in njegovemu znanju ali ne...

Leave a comment:

• uros21
    replied

Pozdravljen.
    Vozim pikasoja 2002 letnik 1.8 16v in imam 120.000 km. nekaj sem bral na forumu glede mnenja o velikem servisu pri pooblaščencu ali privat s preverjenjim mehanikom. zanima me vaše mnenje. imam kolega mehanika, ki že dolga leta šraufa italjanje. bi mu lahko zaupal, da se sama lotima pikasoja? na kaj morava biti pozorna?

sem iz lj.

uros z.

Leave a comment:

• Martin
    replied

Andrej, se strinjam. In še nekaj: tak servis stane v Nemčiji 850 EUR!

Leave a comment:

• hadei
    replied

Bravo DRMARE...sem istega mnenja. Žal je danes še vedno preveč naivnežev kateri verjamejo, da bodo deležni boljšega servisa, če bodo več plačali.

Kar se tiče globalizacije....če se ne motim je PIK nekaj časa šival za HUGO BOSS...seveda po znamko HUGO BOSS. Vendar je še vseeno HB kvalitenejši kot PIK....bi eni rekli........hahaha.

Leave a comment:

Working...
X