Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Veliki" servis

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: "Veliki" servis

Originally posted by Žare New post replay
    da Picdriver, vse je tako kot ti praviš, pa vendar so bili vgrajeni deli neoriginalni !!!!!
    SEVEDA SO BILI NEORIGINALNI, ČE JE PRVI LASTNIK HODIL K NEPOOBLAŠČENEMU IN VGRADIL NEORIGINALNE DELE, SERVISNO KNJIGO PA SO TI POŠTEMPLALI ZA NAZAJ! AVTO TI JE RIKNO ZARADI NEORIGINALNE DIHTUNGE, VI VSI PA POVELIČUJETE NEPOOBLAŠČENE SERVISE IN ČUNGA-LUNGA SPARE PARTS IN KAKO STE PRIŠPARALI 22,349,66 SIT !!! KO PA AVTO RIKNE, PA NI PROBLEM DATI NASLEDNJIH 120 kSIT!!!

Originally posted by Žare New post replay
    Panjemaje?
    Daj mi razloži, kaj to pomeni, please!
    Življenje je takšno, kot si ga naredimo. Eni v Banovcih, drugi v službi, tretji pa ...:eclipsee_steering:

Comment

Ja dragi moj Pico, žal bencinski motorji 1.6 Renaulti manj pijejo , kot Citroji.
      Jaz osebno sem se odločil za HDI Citro le zato ker manj pije od Renault Benza.
      Jebiga. Kar Je res je res.
      Renault mi je pil povprečno 7.0 na 100/km.HDI 1.6 16V mi pije povprečno 4,5 l.

Comment

PIC ma si mi ti en model. Zamenjaš zobati jermen na pooblaščenem servisu. Dobiš garancijo 2 leti. Po treh letih še nimaš tok km da bi šel še enkrat menjat le-tega. In recimo da se odtrga. Greš na servis in rečeš pa jaz sem bil pri vas in oni tebi rečejo ej ni panike to je garancija ane.
        Odtrga se lahko čunga lunga ali pa huba buba. Po moje je tako.
        Jaz mislim, da temu ne moreš oporekat in da je tako.
        Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Ja dragi PICO nisi dojel celotne situacije.Ti je jasno zakaj je tvoje ime zapisano z velikimi črkami, ker si glavni.
          LP
          Darko

Comment

Če si vsaj letnik 1980 boš razumel besedo Panjemaje.
            Drugače ne verjamem, da boš razumel besedo Citroen .
            Kužiš?

Comment

@Jerry, govorim ti o tem, da se je dosti manjša verjetnost, da se ti strga original, kot pa čunga lunga ali hubba bubba, če hočeš. Poleg tega, če si redna stranka na nekem uradnem servisu, ti bodo v takšnem primeru na nek način "pomagali" z dodatnimi popusti, priznali kakšne druge ugodnosti, ali kaj jaz vem. Noben vaški in nepooblaščen ti ne bo primaknil iz svojega žepa k tvoji škodi?! Nisem pa govoril o nobeni garanciji. Mislim, da si o pogojih govoril ravno ti!

@Žare: Moja Xsara 1.6i je pila v povprečju 6,3 litra, Picasso 2.0 HDI pa 5,6! Poraba tvojega Picassa pa je naravnost fantastična (skoraj neverjetna)! Še malo, pa boš postal Petrolov dobavitelj ;-)
              Kljub temu, da sem vsaj letnik 1980 in da sem "glavni" se mi še vedno ne sanja, o čem govoriš!
              Življenje je takšno, kot si ga naredimo. Eni v Banovcih, drugi v službi, tretji pa ...:eclipsee_steering:

Comment

Pic jaz pravim da se lahko vtrga vsak original ali ne.

Kar se porabe tiče tudi jaz ne vem če ravno tako...sicer imam več izkušen z malimo motorji. R5 pila okoli 8l, sem se s kolegom vozil k mel AX- hehe pa slabih 6l pa je reku da mu ni še nikol tok velik.

Tudi jaz sem starejši od l.80 pa ne vem kaj tisto pomeni če kaj?

Comment

Ma, tu me bo neki qurac :love0: z nekimi ruskimi forami, pol pa še na Citro forumu hvali Renoje :pistod:.

Hotel sem samo povedati, da pubeci tekmujejo, kdo bo dal manj za servis in dele, pol pa jokajo, ko kaj crkne. Tudi sam gledam na vsak tolar, ampak načeloma se držim dobrega starega angleškega pregovora "nisem tako bogat, da bi poceni kupoval". Ponavadi se obnese. Kdaj pa kdaj pa se tudi malo pregrešim in kupim kako čungalunga firmo, sploh če gre za stvari, ki se manj rabijo in niso življenjsko pomembne. Avto, od katerega sem zelo odvisen, pa mora biti vedno v najboljši formi!

Comment

Če bi rad kdo videl Renaulta ki še ni crknil naj pride k meni:

Safrane 2.0 16V 180 000 kilometrov.

Veliki servis na Renaultu: 57 000 SIT Jermeni tralala na 120 000 km... Pa še ščistili so ga ter posesali. Aja ima VOLVO motor.

Do sedaj:

Ventilator kabine 40 000
                    zadnja dva amortizerja 42 000
                    Zadnji lonec 18 000

To je to. Foter je rekel, da ga bo vozil dokler nebo krepnil. Dela vredu, vožnja udobna, poraba 8-9 litrov 2 klima ABS itd itd... Vse kar človek rabi...

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Originally posted by Andrej New post replay
                      Aja ima VOLVO motor.
                      Saj, zato!

[quote=Andrej;45343]Foter je rekel, da ga bo vozil dokler nebo krepnil./quote]

Kdo???

Comment

Andrej sej ni fora da bi oz. ne bi smel krepnt. Fora je v tem da je kupljena dobra kočija z narejenim servisom(oz. karkoli že) kjer pa so bili vstavljeni neoriginalni deli. Pol pa kaput.Po 50k km.
                        Jaz pa pravim, da je mogoče in da se dogaja da tudi crkne če ima originalne dele.Pa v končni fazi vseen kje je narejen servis oz. menjava in ni važno kateri je avto(znamke in tipa).
                        Poleg tega pa pravim, da je tudi 50k km nekaj, ki lahko kaj pove oz. nič.

Comment

Haha...sunce vam žarko kakšno temo sem vam dal.

PICDRIVER...cena velikega servisa je realna 130.000 - 150.000 SIT. To je preverjeno.
                          Pa DELO je 3,5 URE. Pol pa malo matematike in je cena ure KOLIKO?!

ORIGINALNI DELI ALI NE....da spet omenim moj drugi avto, kateri je meni osebno sinonim za vzdržljiv avto je DAEWOO LANOS. V tem avtu so namontirani deli iz držav za katere spljoh ne vem, če obstajajo :biggrin:. V/NA/POD njega sem dobesedno namontiral vse kar je bilo najceneje. Poknila mi je tudi ORIGINALNA "DIHTUNGA" katero sem zamenjal z neoriginalno in še sedaj drži. S tem, da sem že opravil več kilometrov kot z originalno preden mi je crknila.
                          Avto sem celo servisiral SAM (brez navzočnosti serviserja :bigsy:), poleg tega sem avto "poslal" v graben, zaradi česar malo vleče vendar.....AVTO IMA PREVOŽENIH 192.000 KM in še vedno laufa kot ura. Olje pa samo kaj nisem dal jedilnega.
                          HAHAHAHAHA....vi se pa sekirate za nijanse. Patetično.

Evo, očetov avto. Redno servisiran pri AVTO**** in kar crkuje. Poleg tega ima prevoženih cca. 80.000 km. Ja koji qurac potem pooblaščeni servisi, mater jim amatersko, če ne znajo en avto v red spravit. Originalni deli in pooblaščen servis....AVTO NIKDAR NE CRKNE. :jioka:PA JA....TO PA JE ŽE ZGODBA O SVIZCU, KI ZAVIJA ČOKOLADO.

Da ne omeni, da so mu pokvarli še to kar spljoh ni bilo pokvarjeno. Precvikali so mu kabli v vratih tako, da ni delal avtoradijo. HAHAHA...strokovnost. Tudi oni so ljudje in delajo napake, ter za DENAR. Kot vsi ostali.

.
                          Last edited by hadei; 16th December 2006, 02:10.
                          Kot majhen sem vedno želel voziti TDI....sedaj sem zrastel :a8s1g:

Comment

Pol pa še pozabite, da servisi ne delajo avtov onijih servisirajo. Če je tvoj foter naletu na Xsaro ki crkuje jebi ga zato ni servis kriv...

Ko bo avto krepnu ne foter. Foter je vedno rekel, da ko gre v penzijo si kupi Mercedesa. Zdaj ne vem kaj bo naredil še teh 5 let kar ima do penzije... Mogoče lahko tega safrančiča dol zvozi ali kakorkoli. Jaz ga pa ne upam nekaj forsirat pol pa bo imel z novim same pizdarije pa me obesi... Vel satis mu je všeč, Kaki jaguarčina ali kakorkoli...

http://www.citroen-tuning-slo.com

Comment

Pravzaprav mu prej spljoh ni crkovala. Letos jo je začelo nekaj zajebavat.
                              Vem, da ni pooblaščeni servis kriv (upam, da ne), vendar sem želel povedat, da je bila redno vzdrževana PA KLJUB TEMU zajebava.
                              Kar pomeni, da ni toliko pomembno kje boš opravil servis, ker če bo avto začel crkovat bo tudi crknil. Vprašanje pa je kje ga potem najbolje spet skupaj spravijo.
                              JA...pa s kilometri sem se zajebal....ves čas sem mislil, da jih ima cca. 80.000. Ima jih SAMO DOBRIH 50.000.
                              Beda....pa prvi lastnik, pa redno servisiran na pooblaščenem servisu z originalnimi deli pa....IN JE VSEENO AVTO ZA QURAC. Se pravi, da te lahko voz zajeb*, tudi če je redno servisiran na KAO dobrih servisih. Pa smo spet pri sviscu s čokolado...
                              Kot majhen sem vedno želel voziti TDI....sedaj sem zrastel :a8s1g:

Comment

Meni se zdi, da ima 2.0 HDI 90KM motor predpisano olje Total 9000 5W-40 in ne 7000 10W-40.

Tega ti sigurno ne bodo naredili na pooblaščenem servisu. Pa tudi za vse ostale vgrajene dele zna biti nekajkratna razlika v kvaliteti. Lahko je razlika, lahko pa je tudi ni. Tega danes ne veš in lahko le upaš, da je vse OK. Če ti bo čez 80 Tkm vtrgalo jermene boš imel za 400 jurjev škode in nobene garancije. Ali ti bo tvoj "poštenjak" takrat tudi brezplačno poravil nastalo škodo?

Če avto redno servisiraš na DOBREM pooblaščenem servisu, kljub nekoliko višji ceni imaš neko garancijo, saj so deli s Citroenovim znakom, kar pomeni zagotovljeno določeno kakovost. Pa tudi, če se ti bo čez par let ravno tako vtrgal zobati jermen, boš lahko po vsej verjetnosti lahko uveljavil brezplačno popravilo nastale škode.

Jaz tudi zelo gledam na denar in postorim sam za neko stvar če se le da, vendar avto ravno zaradi tega redno vozim na pooblaščen Citroenov servis. Imam določeno garancijo. Kasko pa sem ga imel le dve leti zavarovanega in še to za tisti najbolj osnovni kasko brez dodatkov.

Lp Čojko
                                sigpic

Comment

Working...
                                X