Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Veliki" servis

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: "Veliki" servis

In kaj je bilo narobe?!
    Kot majhen sem vedno želel voziti TDI....sedaj sem zrastel :a8s1g:

Comment

Kako to misliš da se je čez 50k km izkazalo da to ni bilo to? V končni fazi kaj si pa ti delal tistih 50k km. Kaj vse se lahko zgodi z avtom po 50k km.
      Citroen kot citroen:prijtelja:

Bojim se, da res ne bo zadnji!

Comment

Kaj je bilo narobe?
        Pihnilo mi je tesnilo glave motorja.
        Po pregledu drobovja motorja, so me na servisu vprašali, če sem kadarkoli menjal tesilo glave, pa sem jih začudeno gledal (saj veš bik in nova vrata).
        Povedali so mi, da je bilo tesnilo glave neoriginalno, da je bil zobati jermen neoriginalen, itd.
        Kadrkoli sem peljal avto na servis k Koletniku(MB), so mi ponudili navzočnost, kar sem z veseljem sprejel.
        Serviser mi je vedno razložil, kaj je naredil in kaj je za kaj pomembno, tako, da sem imel kar dober občutek, saj sem po poklicu strojnik in mi nazorna predstavitev veliko pomeni.
        Imam pa veliko vozniških izkušenj, saj imam za sabo precej km.
        Moram povedati, da se še nisem kaj dosti vkjlučeval v razprave v forumih, sem pa opazil, da bi lahko marsikomu dal dober nasvet.

LP

Comment

Očitno nisva bila na zvezi, ko sem pisal prejšnje sporočilo.
          Tako kot sem rekel, šele po razdrtju motorja , smo videli v ćem je "problem"
          originalnih delov in "pooblaščenih servisov".

Comment

Men mehanik pove katere firme deli so v redu. Kje pa piše da ne morejo originalni deli imeti napake ali podobnega. Jeb*t ga. Se dogaja. Še čisto novi avti crkujejo kam bi prišli če stari ne bi.

Comment

Torej,
              Očitno ne obvladam dodajanja tem na forum ali pač.
              po 50 kilo mi je pihnilo tesnilo glave, na servisu so mi povedali, da tesnilo ni bilo originalno, povedali so mi tudi, da zobatri jermen ni bil originalen.
              Kar se pa zagotovila pooblaščenih servisov tiče, pa ti morajo zagotoviti garancijo na vgrajene dele.
              V mojem primeru je garancija potekla, so pa mi povedali pri Koletniku, da so bili vgrajeni deli neoriginalni.
              Kar se pa tiče distribucije rezervnih delov, pa velja biti pozoren na znak proizvajalca.
              LP

Comment

Yerry
                Citroen je zakon

Panjemaje?

Comment

Vozim tudi citroen...če je in ali je zakon vem sam. Mojim potrebam zadostuje. Za ta denar sem dobil veliko, sedaj bi dobil več(kupil bi isto vozilo).Sam tudi vem kaj vse se lahko zgodi z vozilom v 50k km. Lahko gre marsikaj rakom žvižgat. Problem pa je ker nikoli ne veš kaj se je res dogajalo z vozilom. Ali so res menjali ali niso.
                  Zato sem jaz ob nakupu vozila Pic-a let. 01 s prevoženimi 137k km in opravljenim servisom( z zobatim itd) na 120k km ta servis in še par menjavami zraven naredil sam(mehanik ob prisotnosti mene :-)). Zdaj vem kaj imam. Naj omenim da je bil servis narejen v Italiji, jermen je bil še zelo dober. Tako, da je bilo verjetno res delano že prej, vendar meni ni žal da sem naredil kar sem. Vsaj vem kaj imam. Pa še vedno lahko kaj crkne.

Comment

Kar se pa garancije tiče pa mislim da so pogoji jasni ali ne.

Comment

Zdaj se moram pa še jaz vključiti v razpravo "pooblaščeni - nepooblaščeni". Mimogrede, HaDeI, dobro si zrihtal. Ko bo imel moj Pic za sabo servis na 120 tkm ti povem, kakšna je cena na pooblaščenem servisu. 130-150 tSIT je TOO MUCH! Kolikor sem videl ima tvoj mehanik tudi 7 kSIT/uro, kar je še več, kot ima moj pooblaščeni, kar pa se tiče cene materiala, pa sem že pisal. Nekoč, ko sem želel material nabaviti sam, sva s kolegom, ki dela v avtotrgovini, ugotovila, da nima smisla, saj imajo na pooblaščenem zelo dobre cene!

@Žare: 50 tkm je ogromno. To je za povprečnega slovenca cca 2 leti vožnje (za mojega fotra celo 4-5 let), tako da ne moreš ocenjevati kvalitete pooblaščenega servisa izpred dveh let. Sicer pa si ga moral v tem času ti že vsaj 2x servisirati?! Moje mnenje okoli tvojega primera je sledeče: nekdo, ki je avto servisiral na nepooblaščenem servisu (kot npr. HaDeI) ga je dal "staro za novo" pri pooblaščenem, kjer si ga kupil. Ker ga je slednji želel čim bolje prodati je enostavno izpolnil servisno knjigo in ti prodal štorijo, da je bil avto vseskozi servisiran pri njih, da ga poznajo v zadnji atom, da ga je vozila 79,9 let samska ženska, da avto ni videl zime, da ...
                      Skoraj ne verjamem, da bi upal pooblaščeni serviser vgraditi neoriginalne dele in dati štempl, ker mu lahko hitro zaprejo štacuno. Danes, ko je avto salon in servis v vsaki drugi vasi, to ni več hec!
                      Selnica ob Dravi? Tam imaš Goljo (to pa je že nova zgodba)!
                      Življenje je takšno, kot si ga naredimo. Eni v Banovcih, drugi v službi, tretji pa ...:eclipsee_steering:

Comment

Da vem kateri so pogoji glede garancije, vendar ti povem , da, če si zraven na servisu, ti več pomeni kot, da nisi prisoten. Pa ti lahko seviser blebeta razne finte.
                        Verjetno je bolje, da se vsaj malo spozneš na strojnioštvo kot nič.Ti pa povem kot uslužbenec velikega sistema avtomobilske industrije, da je zahtevana kakovost izdelkov zelo visoka.
                        OK?
                        Sam sem zagovornik Clear prodaje in nakupa,

Comment

Da junak moj dragi , imam Goljo, katerega sem uporabljal za servis BX-a,
                          Pa vendar je moj Scenic imel, Ko sem ga kupill samo 59.000 km prevoženih in ti povem, da je res bil zelo dobra kočija. Citroen se ne more primerjat glede porabe na l/100 km. Ko pa se mi je zgodila pi.....ja, je imel cca 100.000 prevoženih.
                          Eazy prevoženih Ja?
                          LP
                          Last edited by Žare; 15th December 2006, 23:30.

Comment

1.) Daj, ti moj heroj, malo bolj napiši - kateri letnik, koliko je bil star ob nakupu (59.000 km), kak motor, ...!

2.) Kaj pa kupiš renaulta? Še nisem videl renoja, ki ni crkno?!

3.) Kaj si mislil s porabo reno - citro? Pa ja ne boš reko, da reno manja pije? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Imam občutek, da se je tebi zgodila pi.... na 200 tkm, samo, da ti za prvih 100 tkm nikoli nisi vedel. Kar pa se Golje tiče - raje ga peljem vsakih 10 tkm na uradni servis, kot pa vsakih 20 tkm h Golji - je ceneje!
                            Last edited by picdriver; 15th December 2006, 23:40.
                            Življenje je takšno, kot si ga naredimo. Eni v Banovcih, drugi v službi, tretji pa ...:eclipsee_steering:

Comment

da Picdriver, vse je tako kot ti praviš, pa vendar so bili vgrajeni deli neoriginalni !!!!! Panjemaje?

Comment

Očitno se je izkazalo da le ni bila tako dobra kočija kot se je na pogled zdelo.
                                Hočem ti samo reči, da nikoli ne moreš biti 100% prepričan v nekaj. Tako pač je. Ne glede na kakovost. Včasih tudi kakovost ne pomaga. Tudi sam bi raje videl da ni temu tako. Ampak kaj češ, moraš se s tem sprijaznit.
                                Nobena ljubezen ne traja večno pa lahko še ne-vem kako verjameš vanjo.
                                Drugače pa da ne boš mislil se načeloma tudi strinjam s tabo.

Comment

Working...
                                X