Announcement

Collapse
No announcement yet.

C5 meriles temperature

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• C5 meriles temperature

Jaz ocitno res nimam srece z mojo novo pridobitvijo C5 hdi. Ko sem se vracal iz tujine domov, je kar naenkrat prikazovalnik zunanje temperature znorel. Zunaj je bilo kakih -5 C, on pa je kazal da je 22. Temperatura je nenehno rastla, vse do 51C. Dobro, elektroniko pac mal zajebava sem si mislil. Potem pa me pocasi ze ker mal zebe v avtu, pogledam, obe klime sta nastavljene na 22.. Ampak zato ker je avto mislil da je zunaj 51 C, je gretje izklopil in prizgal klimo, ne glede na to kar sem jaz nastavil je on hladil. Rocno sem ugasnil klimo in ventilator, potem se je seveda vse rosilo noter, pa sem ventilator spet prizgal na minimum....

A se je komu ze kaj podobnega zgodilo ? Danes sem klical na servis pa so mi rekli, da je neka sonda za temperaturo crknila, in da jo je treba zamenjat......tale avto je prevec pameten, ali pa prevec trmast.....

[Edited on 5-3-2005 by mitja77]

Ja, zgodilo se je mojem prijatelju na A6 ('92) ko se je vrnil s servisa in šel na morje. Nekaj so namreč na servisu zeznili.

Načeloma bi klima morala vseeno začet gret, če daš na maksimum - takrat naj avtomatika ne bi upoštevala senzorje, ampak naj bi maksimalno grela. Ampak pri njemu niti to ni zaleglo. Tut kompresorja se ni dalo izklopit z gumbom. Na koncu so mu na servisu resetirali računalnik od klime in je potem bilo v redu
    Xantia - edini po nemško narejeni Citroen

Comment

Re: C5 meriles temperature

živjo...

evo meni se je isto zgodilo na mojem...najprej je kazalo 85 stopinj, zdej so pa samo črtice...
      so ga petarde zmedle al je kaj šlo? pa kolk pride stat?
      C5 II 2.0 HDI Excl. break avtomatik

Comment

Hvala enako. Ni dovolj, da me zajebavajo bremze, zdaj je šel še merilec temperature. Stane menda cca. 6k jurjev + menjava, ki pa je hitro gotova. Razstavijo vam desno ogledalo in ga prilotajo.
        Trenutno sem na +32 stopinjah, jebi ga, u Sloveniji pri tej temperaturi pada sneg! Svašta. Razloga pa verejtno ni. Gre. Fuč!

Comment

Porodne napake C5. Z majem 2003 so te stvari na vozilih odpravili.
          http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...hes/search.asp

Comment

mislim (upam) da je danes čudežno začel delat:)
            zjutraj mi je kazalo od -6 do -4...je bilo toliko?:)
            bog ve kaj ga mede, bomo videli:)

Comment

Meni na žalost že kaže 41, nič ne zgleda, da se bo popravil sam od sebe. Sem se bal, da bo mrzlo pihalo noter, vendar se po začetnem šoku (ko seveda ful piha hladno, kaj pa naj bi pri 41??) temperatura v avtu vendarle začne dvigati. In piha topel zrak.

Comment

He he he, meni je en čas delalo, zdej pa spet kaže tropsko vročino:) ok, nč bo treba menjat...
                pa ko smo že pri temperaturah....me zanima ali vašega tudi kaj zebe zadnja dva dneva:) pri nas na gorenjskem pravijo da je čez -20....zjutraj res da kresne iz prve, po prvem šoku (zaklenka) se umiri in dela naprej kot urca.... samo mi ni jasno zakaj ze vsi kazalci poklopijo....obratomer, tank, akumulator vse je mrtvo čeprav auto normalno dela....ja in danes ko sem ga užgal sem stopil ven da očistim šipe, so se vrata zaklenila ko sem jih zaprl:):) si predstavljate kakšen je občutek, zunaj na -20 stat pred zaklenjenim autom in poslušat muziko motorja tktktktktktktktktk....:):) no ja še dobro da so rezervni ključi:)
                ko sem odklenil, sem ga ugasnil in nazaj užgel, cagrji delajo....:):)

Comment

Da slučajno uganem:
                  oba avta sta uvožena s 80-120 000 km?
                  Cuore sportivo.....

Comment

Originally posted by Peter
                    Da slučajno uganem:
                    Anede, da je tole znan simptom :(((

Naš sosed ma tudi podobne izkušnje - kupil ga je pa od "znanca", ki drugače sela na Samovi v AH ... Hjam ... :((( Super tale znanec, ki mu je zrihtal C5 HDi z muchos več km kot jih števec kaže :(((
                    OK

LP

Citroënovc

Comment

Ja, kilomeri pa res imajo kakšno vezo pri tem??? Nobene!!!?? Uvoz, pa kaj?
                      Jaz sem imel Xsaro VTs 2001 prvi lastnik sem bil in mi je že prvi mesec začelo isto nagajati...
                      Zamenjali so mi senzor v ogledalu in glej no glej, čez dva dni spet isto. Sigurno ni bil senzor.
                      Pri mojem C5 2.2 2003/8 uvoz, 106000 prevoženih nimam nobenih težav.

Comment

Originally posted by alfa156
                        Zamenjali so mi senzor v ogledalu in glej no glej, čez dva dni spet isto. Sigurno ni bil senzor.
                        Tudi meni se je pripetilo, da je začel termometer čudno kazati pa sem za štos kar med vožnjo ogledala zaprl in nazaj odprl - pa se je uredilo... Zgleda da znajo kakšni kontakti probleme delat.

LPB

Comment

Meni se je to zgodilo lani v tistem mrazu, sam da sem bil slučajno v avtu in med vožnjo (enih 50 na ur). Auto ugasne, se zaradi brzine prižge, cajgri gor in dol ko v disku, lučke blendajo, še enkrat isto, pol pa gremo dalje. Izpiše se servis, auto sem ugasnil, na novo prižgal in to je to. Sam je blo zihr od tiste zmrzjene nafte.
                          Posledica: razj.... so se mi stekla. Sama so šla gor pa dol, tak da sem jih moral na novo nastaviti. Ko so prišla v povsem zgornji položaj pri zapiranju, so se avtomatsko odprla. Zdaj je vse ok.

Comment

Originally posted by Peter
                            Da slučajno uganem:
                            evo Peter, da te potolažim, JE uvožen in to iz Italije....NE ni bilo 80-120Kkm, bilo jih je 160Kkm:) realnih ali ne, ne vem:) čeprav znanec ki dela na večjem pooblaščenem Citroenovem servisu zatrjuje, da jih 100% nima več, še 100Kkm mu nebi dal glede na ohranjenost:) če računaš na to da mora tak auto odpeljat najmanj 500Kkm jih je teh 160 pisofkejk:):)
                            malenkosti kot so senzorji so itak potrošni materijal, tisti ki jih jemlje drugače, najbolje da si kupijo golfa II alpa jugeca brez vse elektronike :):)....

ok, zdej pa še rešitev problema z cagri:) ker je bilo zadnja dva dneva res hudo mraz, je ob vžiganju njegova logika zaznala upad napetosti, zato je izklopila vse odvečne porabnike, med njimi so tudi vsi cagri v armaturki:) ko spelješ se tudi cagri "zbudijo":):) v knjigci vse lepo piše, sam kaj ko ne znam italijaniše:)
                            ja hudič je to, če je auto pametnejši od lastnika:)

P.S. za vse ki imate slabo mnenje o uvoženih autih imam eno vprašanje....kaj imate rajš, auto z 150Kkm prevoženimi po autocestah al z 70Kkm prevoženimi po mestu in lokalnih cestah? ob predpostavki da sta oba stara enako, recmo 3 leta:):)?

Comment

150km avtocest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Definitivno!!!

Comment

Working...
                              X