Announcement

Collapse
No announcement yet.

citroen c5 poraba po pcju

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• citroen c5 poraba po pcju

Pozdrav,

Zanima me kakšne imate izkušnje z pravilnostjo prikaza porabe dizla po računalniku pri 2.2 fap mašini.

Moj računalnik namreč laže za 2 do 3 l. Poraba izračunana na roko je cca. 6,5l, računalnik mi pa kaže 9l (vozim 90% avtocesto).

Ali je to lahko povezano s kakšno napako na motorju (nekaj sem že napisal v FAP temo).

LP

Re: citroen c5 poraba po pcju

Pozdravljen,

moje izkušnje s točnostjo prikaza porabe po potovalnem računalniku glede na dejansko izračunano so sledeče:

- C5 2.2HDi Exclusive Avtomatik, letnik 2004, prevoženih 280.000km, poraba po računalniku je zelo blizu ali večkrat točna glede na izračunano. Če odstopa, je poraba po računalniku običajno višja od dejanske do 0,3l/100km. Sicer pa se povprečna poraba za mešano vožnjo giblje okrog 7,5l/100km

- C5 2.0HDi Exclusive Avtomatik, letnik 2008, prevoženih 160.000km, poraba po računalniku je običajno za vsaj 0,5l/100km nižja od realne, ki se vrti okrog 7,0l/100km. Računalnik običajno kaže okrog 6,5l/100km.

LP Tentus

Comment

Moj C5 2.2 HDI letnik 2003, mi kaže 6,1l

Comment

Originally posted by tentus New post replay
        po računalniku običajno višja od dejanske do 0,3l/100km.
        Tudi pri meni je tako. Samo je pa C5 HDI, 2003, SX

Comment

Originally posted by matej New post replay
          Moj C5 2.2 HDI letnik 2003, mi kaže 6,1l
          Blagor tebi, jaz imam zdaj 9l. Je pa res, da imam do službe in domov 8km, pa še zima je. Sumim, da je zapacan FAP filter zaradi tako kratkih razdalj. Bomo videli, kaj bo poleti, ko ga zopet snamem in sčistim.
          Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

Working...
          X