Announcement

Collapse
No announcement yet.

C5 II

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• C5 II

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje: je že kdo delal homologacijo za c5 II za paltišča 205/55/r16 oz. katerokoli dimenzijo za širino 205?
    Rad bi dal ožje gume gor za zimski čas, vendar so po zagotovilih CS dovoljene samo pnevmatike 215/55/r16.
    Našel sem nekaj TUV-ov, kjer so dovoljene tudi druge dimenzije, recimo '366-0886-01-MURD-TG/N3' - Kromag platišča, kjer je dovoljena tudi 205/65/r15....

Ima kdo narejeno homologacijo za dimenzijo širino 205?

Lp, Miro

Re: C5 II

jaz nebi kompliciral daj gor 205 55 16 in to je to.tudi jaz sem tako naredil,sem imel pa na xsari eno dimenzijo večje gume pa še lita platišča in nisem imel nikoli težav pri registraciji,če te mogoče to skrbi.

Comment

Baje so v primeru nesreče težave v tujini (predvsem Avstrija).
      Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Tega se tudi jaz bojim, pa da mi ne bi kakšna 'oseba zakona' težila, ker nimam te dimenzije v homologaciji ...

Lp, M

Comment

Jaz sploh homologacije nimam.
          Citroën je avto, za katerega moraš imeti "manuals". Vendar je vožnja pravi užitek.

Comment

205 zakon za v sneg-ožja

Comment

Ja kr počakajte, da se kdo v vas zaleti. Bodo vrli policisti kmalu ugotovili, da nimate ustrezne dimenzije gum! Kdo bo pa potem krivec za nesrečo?

Comment

Kako ste pa kaj zadovlonji s C5 v snegu. Sej za po ravnem je super, sam za v nesplužen klanc, se pa veselje kmalu konča. Vrjetno je 215 res malo preširoka guma za v cel sneg. Sam sem si že nabavil veriga, da bom lahko prišel do doma (prejšnji teden nisem).

Comment

Good Year UG7, 195/15 pa gremo. Dobra guma se zelo pozna. je pa tako, da so ti avti malce bolj nerodni za zasnežene klance čeprav se da premagati tudi te (neustrezno težišče vozila). Imajo pa eno zelo dobro lastnost za v sneg - regulacijo nivoja podvozja in to zelo pomaga, če je snega več.

Comment

Working...
                  X