Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odklepanje vozila C5 2003

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Odklepanje vozila C5 2003

Zdravo,
    doma imamo C5 2.2 HDi letnik 2003. Težava je v tem, da se zadnja vrata za voznikom ne dajo odpirati ne iz zunanje, niti iz notranje strani. Vrata na sovoznikovi strani pa se lahko odpirajo samo iz notranje strani.
    Je že kdo imel podobno težavo in bi lahko pomagal? Na servisu bi zamenjali kar celotno kljuko, kar ni ravno poceni.
    Hvala za odg. in LP,
    Leon.

Re: Odklepanje vozila C5 2003

Originally posted by koli New post replay
    Zdravo,
    doma imamo C5 2.2 HDi letnik 2003. Težava je v tem, da se zadnja vrata za voznikom ne dajo odpirati ne iz zunanje, niti iz notranje strani. Vrata na sovoznikovi strani pa se lahko odpirajo samo iz notranje strani.
    Je že kdo imel podobno težavo in bi lahko pomagal? Na servisu bi zamenjali kar celotno kljuko, kar ni ravno poceni.
    Hvala za odg. in LP,
    Leon.
    hm, sej verjetno je neumno vprašanje, vendar ali si poiskusil na zadnjih vratih na mestu kjer s ključem narediš otroško zaščito malo s ključem odklepat in zaklepat. Lahko da se ti je kaj zataknilo?

Comment

@Težava je v tem, da se zadnja vrata za voznikom ne dajo odpirati ne iz zunanje, niti iz notranje strani@

in kako prideš do tja....?

Verjetno okvara mehanizma zadnje ključavnice....včasih je celo problem to sploh razmontirati......

Comment

Malo si pomagaj s sliko. Če ne pa k izkušenemu Citroen kleparju, npr. Trobec ali Novak.
        Če snameš tapeto, se da doseči ključavnico in ročno odkleniti-odpreti vrata.
        Attached Files
        Last edited by tct; 25th July 2010, 20:10.

Comment

Precejšen problem je sneti tapeto pri zaprtih vratih.Pa tudi ko jo snameš si z mehanskim odklepanjem nimaš kaj pomagati,ker je to enako kot preko kljuk.Problem tukaj je verjetno v izrabljenem zaklepu v notranjosti ki ne dovoli premika čeljusti ključavnice.Potrebno je nekako odstraniti plastiko na zadnjem delu ključavnice in nato nekako z vzvodom premakniti zaklep da sprosti čeljusti.

Comment

Pozdravljeni, tudi sam sem imel podobno težavo. Vrata se mi niso odpirala z zunanje strani.Premikal sem zaklep za preprečevanje odpiranja vrat iz notranje strani in uspel zakleniti vrata tako, da se mi niso odpirala še z notranje strani. Zadevo sem rešil tako, da sem snel tapeto in z roko sprosti zaklep, ki preprečuje notranje odklepanje vrat. Vrata so se odprla - sledi zamenjava ključavnice...

Comment

Working...
            X