Announcement

Collapse
No announcement yet.

Klima, ventilator ne dela

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Klima, ventilator ne dela

Na mojem C5b pa je ventilator prenehal delati, poleg tega pa še komande komanda za avto stalno gori, na eco sploh ne morem preklopit.Display dela.. je že kakšen imel podobno težavo in jo uspešno rešil

Hvala

Re: Klima, ventilator ne dela

Mislim da je potrebno zamenjat cel sklop komand za klimo (popoka vezje oz. nekaj takega)
    Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Popravljeno,
      izgleda da je bil samo en slab spoj na kablih med kontrolno ploščo klime in
      ventilatorjem, kaj točno je bilo ne vem, vendar sedaj dela..

Comment

Jaz imam podoben problem... komande se včasih odzivajo, včasih ne, ko avto zaženem se vse pojavi na komandni plošči kot da je OK, potem pa pade "rožica" za hitrost ventilatorja na nič. Skratka ventilator ne dela.

Zaenkrat še nisem imel časa razdirat, a ta komandna plošča je samo to kar vidim v avtu, ali je še kje kaj skrito... Kako pa se odstrani ta plošča, da ne bom kaj polomil?

LP

M
        C5 2.2 HDI Exclusive

Comment

Hm, pri meni se dogaja povsem tako kot pri Madjazzu. Kako se je potem to popravilo? No, zdajle pozimi brez ventilatorja skoraj ne gre, tako da grem jutri h g. Novaku, upam, da ne bo velik strošek...

Pozdravv, Uroš.

Comment

Moj problem je bil, tako kot opisujete nekateri, pri zagonu avta se na plošči vse ok, po nekaj trenutkih pa prikazovalnik hitrosti ventilatorja pade na nič. Prav tako se izklopi vse, in se ne da ničesar več nastavljat.

Rešitev:
            na levi strani avtomobila spodaj (pri nogah sovoznika) se nahaja regulator hitrosti ventilatorja, vtaknjen je v režo prezračevalnega sistema, saj ima ogromen hladilnik (se ne vidi, dokler ga ne dobimo ven). Pritrjen je z dvema vijakoma, konektor je pa zelene barve in nanj so vpete dokaj debele žice (ker očitno ventilator potrebuje kar velik tok za delovanje).
            Pri meni je bil problem, da se je ta konektor začel segrevat (ker so priključki oksidirali) do te mere, da se je celo plastika malo stopila. Skratka ta konektor je zečel prekinjat in enkrat je ventilator delal drugič ne, simptomi pa so omenjeni že prej.

Meni sta ta problem "popravljala" dva mehanika, pa je delovalo samo nekaj dni v obeh primerih. Pa še naredila sta celo znanost iz tega. Nazadnje sem se razkuril, ker njuni rešitvi nista bili trajni in se reševanja lotil sam. Ker se je konektor tako močno segreval se je na tiskanem vezju nastal hladen spoj, ki je zgledal ok, dejansko pa ni bil. Jaz sem tako odstranil celoten konektor in zaspajkal kable direktno na tiskanino... Sedaj mi od takrat deluje BP še do danes, in minilo je že eno leto.
            C5 2.2 HDI Exclusive

Comment

Zdravo,

problem je bil dejansko v regulatorju, vendar so bili pri meni kontakti v redu in so tako pri Novaku zamenjali cel regulator (cca 80€ + delo). Verjetno je torej šel tisti veliki tranzistor notri. Stari regulator imam še doma, tako da če bi kdo želel poskusiti prelotati nov tranzistor in sprobati regulator, naj se javi. Jaz trenutno nimam živcev in časa se igrati še s tem ;)

LP in hvala za odgovore, Uroš.

Comment

Originally posted by merjascek New post replay
                Zdravo,

problem je bil dejansko v regulatorju, vendar so bili pri meni kontakti v redu in so tako pri Novaku zamenjali cel regulator (cca 80€ + delo). Verjetno je torej šel tisti veliki tranzistor notri. Stari regulator imam še doma, tako da če bi kdo želel poskusiti prelotati nov tranzistor in sprobati regulator, naj se javi. Jaz trenutno nimam živcev in časa se igrati še s tem ;)

LP in hvala za odgovore, Uroš.

Imel sem danes enak problem, vendar sem regulator kupil v motoroil za 65€ in ga v petih minutah zamenjal. Tip regulatorja paše na 200 vozi,predvsem francoskega porekla.
                Zadeva deluje super.
                Hvala vam za nasvete.

l.p.

Comment

Working...
                X