Announcement

Collapse
No announcement yet.

Avto ne gre nikamor

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Xsarar
    replied
    Re: Avto ne gre nikamor

Beja? Očitno so mojstri, pa še moji sosedje. Se bom kar naročil mal za servis klime.

Leave a comment:

• lookas
    replied

No pa smo rešli zadevo.
    Težava je bila v nekem hladilniku, ki je bil počen i je hladilna tekočina uhajala v turbinski in EGR sistem.
    Rešitev zamenjava EGR ventila, EM ventila za turbino in čiščenje vsega tega. Zadevo so rešili v delavnici BEJA Zavrh pod Šmarno goro.
    Avto gre kot urca, zdej mi pa neki poka spredaj ko navijem volan do konca ali pa se ustavim na hitro, niso končniki, roka... Za popizdit....

Leave a comment:

• jolbe
    replied

Kolega ima enako težavo že 5 let! Servisi ne poznajo rešitve (je pa res, da ni preveč vztrajno jim težil).

Leave a comment:

• lookas
    replied

Imam enako težavo na 2.2 hdi letnik 2004. Zamenjali so mi senzor pretoka zraka in napravili tesnenje ampak napaka še vedno enaka. Ko pritisnem na plin ni odziva potem ga včasih zaj... tko da pritisnem na sklopko da dvignem obrate in pol potegne ampak ko želim prehitevati je zelo zoprno ker nikoli ne vem a bo potegnu al ne....
    Poskušali smo z blokado EGR ventila ampak potem napiše napako na rač.

Leave a comment:

• Kili02
    replied

Vprašanje, a ima kdo izkušnje delovnja motorja 2,2 če mu izprazniš filter protiprašnih delcev (FAP).

Hvala, LP Uroš

Leave a comment:

• Čojko
    replied

Tle imate vse napisano o tem in še čem http://www.citroenbilten.com/forum/f...n-fault-t1187/

Lp Čojko

Leave a comment:

• C6_
    replied

Če je počila cev in vleče vodo, potem je moker filter za zrak in potem je dalje preprosto. Sam sem imel isti problem.

LP Robi

Leave a comment:

• mekinda
    replied

Verjetno ti je sel luftmeser or merilnik pretoka zraka k men je pr xsari lih tako delalo pride pa okol 180 evrčkov na servisu se ga da dobit pa tud cenej pa se poglej filtre zrak in gorivo!!

Leave a comment:

• Gigi44
    replied

Popolnoma ista napaka pred enim letom.Definitivno je potrebno zamenjati cev za dovod zraka, ker je počena in vleče vodo v sistem in posledično oksidirajo senzorji na merilni napravi pred turbino in to pomeni da je fuč. Al pa še bo. Zamenjaj cev in merilec pretoka zraka in obvezno s silikonom namazati vse špranje in luknje pri levem koloteku in med levim blatnikom in karoserijo pri luči. V dežju tam voda dere notri in tako jo posesa......
    Računalnik pa vedno javlja to napako, in mislim, da izkluči turbino, ker merilec pretoka zraka pač ne deluje(antipolution fault)

LP Matjaž

Leave a comment:

• zupi13
    replied

Tudi meni se je začela pojavljati ista napaka, s tem, da mi je danes dodatno napisalo še antipollution fault. Je možno da javi napako zaradi katalizatorja v okvari, ker FAP filtra avto nima?

Leave a comment:

• tct
    replied

Samo senzor pretoka zraka pusti na miru. Preglej cevi na EGR ventil in ostale cevke pri nadzoru sesanja. Diagnostika nima dveh krogov, ki bi jih primerjala kot na Airbusu, tako da delno okvarjen senzor ne pokaže napake.

Leave a comment:

• jolbe
    replied

Originally posted by alfaman New post replay
    zdrsava ti sklopka na nemških forumih je veliko citroenov s tem problemom.
    To nima veze

Leave a comment:

• alfaman
    replied

zdrsava ti sklopka na nemških forumih je veliko citroenov s tem problemom.

Leave a comment:

• policija
    replied

Imam podoben problem pri C5 2.0 HDI, tako, da bo potrebno čim prej obiskati >Novaka<

Leave a comment:

• tuki
    replied

Pri meni je bila napaka na senzorju pretoka zraka. Na servisu tester ni zaznal napake.

L.P.

Leave a comment:

Working...
X