Announcement

Collapse
No announcement yet.

Avto ne gre nikamor

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Avto ne gre nikamor

Imam c5 karavan 2.0 hdi letnik 2003!!Kadar je avto segret mi včasih( vedno bolj pogosto) ,kadar pritisnem na plin se sploh ne odzove!!Tak se mi zdi kot da turbina ne vklopi pravi čas.Ponavadi začne vlečti pri 2000 obratih,včasih pa komaj nekaj čez 3000.Naprimer ko hočem iti prehitevat ni odziva takoj ,ampak mi kar nekaj časa v četrti prestavi ne gre več kot 90 km/h,potem pa začne kar naenkrat vlečti!!!Kaj bi lahko bilo ???Upam,da mi ne bo šla turbina!!Prosim za hitre odgovore,ker gremo počasi na morje in nočem,da mi tam crkne!!

LP Rok

Re: Avto ne gre nikamor

jaz bi za zacetek preveril loputo za zrak.
    tu sem pripel sliko.
    C5 2.2 HDi FAP Automatique

Comment

Tudi jaz misim, da je krivo nekaj v sesalnem sistemu (senzor v sesalnem kolektorju - loputa za zrak itd). Poisci malo po temah v forumu "C5 slabo vlece" in podobno. Vseeno se zapelji do dobrega servisa in vprasaj. Ne grizejo.
      C5 I 2.2 HDi - najbolj (h)udoben Citroen do sedaj !

Comment

Da ti povem moje izkušnje, pri mojem 2.2 hdi je bilo, da avto ni potegnil in komajda dobival 90 km/h no pri 2500 obratih je pa malo zadihal ampak ne kaj pretirano tudi na avtocesti in z servisom sem ugotovil da je senzor za pretok zraka oksidiral razlog je bil počena cev za dovod zraka. cena senzorja cirka 150€, cena cevi 90 €

Comment

ko je moj 2.2hdi delal tako so mi na servisu našli počeno vakumsko cevko ki regulira dotok zraka v motor. moje mnenje je da te reši samo servis. jaz sem plačal okoli 70eur pa ni več problemov avto dela kot urca

Comment

Bil na servisu in tester ni pokazal nič ,da bi bilo kaj narobe!!

Comment

pri pokvarjeni loputi tester ne zazna napake.
              C5 2.2 HDi FAP Automatique

Comment

Pri meni je bila napaka na senzorju pretoka zraka. Na servisu tester ni zaznal napake.

L.P.
                C5 2.0 HDI

Comment

Imam podoben problem pri C5 2.0 HDI, tako, da bo potrebno čim prej obiskati >Novaka<
                  Citroen Xantia 2.0.i, 1998,
                  Citroen C5 2.0 HDI, 2003

Comment

zdrsava ti sklopka na nemških forumih je veliko citroenov s tem problemom.

Comment

Originally posted by alfaman New post replay
                      zdrsava ti sklopka na nemških forumih je veliko citroenov s tem problemom.
                      To nima veze
                      Nič ne more biti tako zjebano, da se ne bi dalo popravit. Razen Citroena!

Comment

Samo senzor pretoka zraka pusti na miru. Preglej cevi na EGR ventil in ostale cevke pri nadzoru sesanja. Diagnostika nima dveh krogov, ki bi jih primerjala kot na Airbusu, tako da delno okvarjen senzor ne pokaže napake.

Comment

Tudi meni se je začela pojavljati ista napaka, s tem, da mi je danes dodatno napisalo še antipollution fault. Je možno da javi napako zaradi katalizatorja v okvari, ker FAP filtra avto nima?

Comment

Popolnoma ista napaka pred enim letom.Definitivno je potrebno zamenjati cev za dovod zraka, ker je počena in vleče vodo v sistem in posledično oksidirajo senzorji na merilni napravi pred turbino in to pomeni da je fuč. Al pa še bo. Zamenjaj cev in merilec pretoka zraka in obvezno s silikonom namazati vse špranje in luknje pri levem koloteku in med levim blatnikom in karoserijo pri luči. V dežju tam voda dere notri in tako jo posesa......
                            Računalnik pa vedno javlja to napako, in mislim, da izkluči turbino, ker merilec pretoka zraka pač ne deluje(antipolution fault)

LP Matjaž

Comment

Verjetno ti je sel luftmeser or merilnik pretoka zraka k men je pr xsari lih tako delalo pride pa okol 180 evrčkov na servisu se ga da dobit pa tud cenej pa se poglej filtre zrak in gorivo!!
                              olar

Comment

Working...
                              X